Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Szwarc, mydlo i powidlo. Glownie mydlo czyli watek kosmetyczny.

13

Komentarz

  • Dalam hybrydzie ostatnią szansę. Tym razem lepiej się trzyma. 
    W piątek będą dwa tygodnie, ladnie wyglada nadal i odrost niewielki.

    Wybralam french ombre.
  • Mam semilac i niestety lampa ledowa 9W słabo utwardza mi hard. A bez tego paznokcie są za miękkie. Zastanawiam się czy warto kupować mocniejszą lampę
  • Ja robię hybrydę od 10 lat praktycznie non stop, sama nie zdejmuje nigdy, wiec od razu zakładam kolejna. Zwykle kolor naturalny (taki róż jak do manicure francuskiego). Z tym, ze mi rosną paznokcie dość szybko, a nie lubię mieć odrostów, wiec chodzę co 10-12 dni. To trochę wkurzające, ze raz na półtora tygodnia muszę odsiedzieć te godzinę u kosmetyczki, z dojazdem to prawie dwie. Straszna strata czasu. 
  • Aleksandra 
    ja mam i ledowa 9w i zwykła uv 36w
    uv jeszcze z czasów jak kiedys żele robiłam 
    mozna kupić używana na olx czy innym, koszt to i 30 zł. Jak sie lampa przepali yo koszt pojedynczej to ok 9 zł na tych stanowiskach z akcesoriami do paznokci/ żeli/ hybryd

    niektore semilaca ciemne tez potrzebują większej mocy niz 9w 

    Podziękowali 1AleksandraB
  • Moja pierwsza hybryda wytrzymała miesiąc bez najmniejszego odprysku, tylko odrost był już sporawy. Moja kosmetyczka ściąga hybrydę delikatną frezarką twierdząc że to lepsze dla paznokci niż kąpiel w acetonie. Dla mnie hybryda jest idealnym rozwiązaniem, mam nadzieję, że moja płytka paznokciowa to wytrzyma.
  • zastanawiam się, czy taka hybryda, jak odrośnie z 3 milimetry, po prostu nie przeszkadza Wam?
    Podoba mi się french manicure, ale nigdy jeszcze nie miałam hybrydy, ciągle coś układam, myję, prasuję, sprzątam....

  • Pola - No i dlatego nosze hybryde, bo zwykly lakier nie wytrzymuje mojego trybu zycia. A hybrydzie i grzebanie w ogrodku niestraszne. 
    Podziękowali 2Pola Małgorzata32
  • Może ktoś ma patent co zrobić z zaniedbanymi pękającymi piętami? Jest jakiś cudowny krem? Czy trzeba szlifierki? Pękają i bolą:(
  • To na pewno boli...Ja bym zrobila tak: nogi wymoczyc porzadnie i dlugo; najpierw delikatnie przetarlabym piety pumeksem ale tak z wyczuciem, zeby nie urazic. Pozniej po kazdym prysznicu, kazdej kapieli w 35 sekund wsmarowac w piety krem nawilzajacy lub natluszczajacy albo specjalny krem na pekajace piety. No i tak jak najczesciej smarowac te piętki. Ja mam krem z Farmony do pielegnacji stop, sprawdza sie u mnie.
    Podziękowali 1Pola
  • Mam ten sam problem. . . Moze jakis oklad? Ktos ma jakis cudowny srodek?
  • To jest chyba kwestia delikatnej skory, to pękanie. Trzeba stale uelastyczniac ta skore, natluszczac, nawilzac.
  • Posmarujcie na noc zwykłą Nivea. 
  • Tak radził podłóg, u którego mój syn pozbył się brodawek.
  • Podolog:)
  • Kiedys testowalam zluszczajace skarpetki ale tej najgrubszej skory nie ruszyło
  • edytowano maj 2017
    Wiecie co, dziewczyny? Przypomniala mi sie jedna rzecz, ktora Wam na 100% pomoze. Otoz tej zimy dostalam  koszmarnego wysuszenia dloni, jakiego 
    nigdy wczesniej nie mialam, do tego stopnia, ze az mi zaczela pekac skora na kostkach i nawet zaczynalo to krwawic. Bolalo mnie strasznie. A raczej piekło i szczypalo. Smarowalam Neutrogeną i roznymi naenawilzajacymi kremami ale nie pomagalo a tak strasznie pieklo, ze ach! Kolezanka dala mi do sprobowania masc, posmarowalam sobie u niej w domu a 30 minut pozniej szlam do apteki po ta masc:RETIMAX 1500 z witamina A. 
    Teraz pokojarzylam, ze to ten sam problem. Pomoglo mi od reki. Doskonaly jest ten krem, tubka ok 14 zeta, normalnie w aptece. Genialnie natluszcza i goi. Skora jest po tym jak u niemowlaka. 
    Wyprobowalam na sobie i polecam. A mam delikatna skore.
    Podziękowali 2Pola draconessa
  • A tak bardziej z ciekawosci na brodawki tez Nivea? :)co pomoglo?
  • Jeszcze o tym kremie natluszczajacym Retimax 1500: cos mi sie pomylilo z cena. On kosztuje(sprawdzilam teraz na ceneo) od 3.75 do 4.70 okolo. Wtedy w aptece kupowalam jeszcze plasterki dladzieci i wode utleniona i za calosc bylo ok 14 zl. To bylo poltora miesiaca temu, poknocilo mi sie. Summa sumarum: ten krem nie jest drogi a dobry. Bardzo tlusty, bardzo odzywczy. Na pewno przyniesie ulge popekanym pietom. Na moje dlonie nie pomogly dwa rodzaje Neutrogeny na sucha skore ani Ziajka ani Nivea a tu po dwoch posmarowaniach byl efekt WOW :)
    Podziękowali 1wielorybek
  • Ten krem ratuje moją córkę przy problemach o podłożu alergicznym. Pediatra nam poleciła. Bardzo dobry jest na suchą skórę.
  • Lepsza jest maść vita  Pos.
    tez z wit A
    z tum, ze droższa od retimax i duzo mniejsza pojemnościowa 
  • vita Pos to maść do oczu...
    To ma niby na pięty tez być?
  • Żeby pięty przejrzaly na oczy i zobaczyly, co tez wyrabiaja najlepszego! Pękają i pękają, kto to widziaľ ;)

    @Pola wez ten Retimax 1500 obadaj, mowie Ci, ze nie pozalujesz :)
  • edytowano maj 2017
    Telefon mi sie zbrykal i dwa razy to samo chce wysylac, paskud :D
  • Juz zamowilam w Gemini retimax. - @Rejczel
  • No, to jestes Speedy Gonzales! Pięty się ucieszą :)
    Przepraszam, mam dzis glupawke od rana :)
    Podziękowali 1Pola
  • edytowano maj 2017
    Stosowałam te skarpety złuszczające.
    zadziałaly dobrze, ale mam wrażenie ze potem juz, było gorzej niz przed.
    gdzies w necie było o maści na odciski ( tak sie nazywa "maść na odciski" koszt ok 3 zł ) 
    i ta maść nie dosc ze lepiej sobie poradziła to po wszystkim nie było tak fatalnie jak po skarpetach.
    ale tez, u każdego inaczej 
    teraz stosuje polecany tutaj pumeks z rossmana taki w kształcie stożka. Stosuje sie go na sucho ( tak a'propos pumeksow, to ponoc nie powinno sie ich w ogole stosować na mokro) i po wszystkim smaruje maścią/ kremem Cerkoderm 30 i w końcu stopy jak u niemowlaka przez cały czas.

    a maść vita pos ogólnie poleciałam jako maść z wit A.

    wiele dziewczyn/kobiet polecało ja jako bardzo dobry produkt pod oczy 
    i sa to kobiety, ktore spokojnie stosowały wcześniej kremy pod oczy po pare stówek i wiecej 


    edit link 
    http://natemat.pl/184839,15-kosmetykow-z-apteki-dzialaja-na-twoja-skore-jak-lek-a-kosztuja-grosze
    Podziękowali 1Pola
  • Pumeks na sucho? Brzmi drastycznie:D

  • Kiedyś ktoś linkował świetny artykuł o tanich i dobrych kosmetykach z apteki. To były leki bez recepty z o wiele wyższą zawartością substancji aktywnej niż w kosmetykach. Szkoda że zgubiłam.
  • Skarpetki złuszczające dobre na początek.tylko trzeba "uszkodzić ciągłość" tego grubego naskórka na pięcie i zastosować maksymalny czas. Potem to regularne zcieranie i nawilżanie. Tylko rany trzeba wcześniej wygoić bo kwas mlekowy podrażni.
    Podziękowali 1wielorybek
  • AleksandraB powiedział(a):
    Kiedyś ktoś linkował świetny artykuł o tanich i dobrych kosmetykach z apteki. To były leki bez recepty z o wiele wyższą zawartością substancji aktywnej niż w kosmetykach. Szkoda że zgubiłam.
    chyba ja
    też nie mogę tego znaleźć


    Czytałam opinie osób z tym problemem, ze przy pękających piętach pomaga codzienne, delikatne traktowaniem delikatnym, drobnoziarnistym pumeksem (lub tym elektrycznym - ale to dosc droga sprawa) właśnie na sucho. I potem maksymalne nawilżanie/natłuszczanie.

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.