Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Meblowy biznes matki 6-rga dzieci

2

Komentarz

  • heju? ot po prostu nie bardzo jest czym się zachwycić, jeszcze, ale najlepszego!
    gdzie tu hejt? ot, sceptycyzmu ciutek.
  • Ja tez podziwiam przedsiębiorczych ludzi 
    Sama jestem zachowawcza i nie mam drugi biznesowego
    Podziękowali 1Joannna
  • @Malgorzata przecież rękodzieło to hobby i relaks wiec powinno chodzić poniżej kosztów ;) jestem na FB na grupie szydełkowej i co chwilę ktoś się żali, że ludzie by jego rzeczy za darmo chcieli, no ewentualnie za maks dwa zeta za np. ozdobę choinkową, przy której jednak trochę sie trzeba narobić nawet pomimo relaksu.
  • ale co w tym dziwnego. ludzie są przyzwyczajeni do masówki i odpowiednich cen. i kasy nie mają. a jak mają i chcą wydać, to ktoś im wytłumaczy, że projekty wtórne i łolaboga, można 2x taniej kupić
    Podziękowali 1Joannna
  • Z rękodziełem jest w dzisiejszych czasach duży problem. Z jednej strony nikt nie będzie za miskę ryżu ślęczał wieczorami, bo mu wyjdzie wynagrodzenie poniżej płacy minimalnej. Z drugiej, jeśli można kupić naprawdę ładne rzeczy za parę złotych, to kto będzie przepłacał wielokrotnie dla samej świadomości, że coś jest wykonane ręcznie?

    W dodatku ten internet. Mam znajomą robiącą piękne rzeczy z filcu. Byłabym skłonna zachwycać się nimi bardziej, gdybym sobie nie wygooglowała, jak wiele osób robi takie same cacka. W czasach przed-internetowych rzemieślnik był oryginalny jeśli robił coś innego niż ktokolwiek w jego stronach. Teraz aby być oryginalnym, trzeba konkurować z całym Googlem!   
  • dla  mnie najgorsze są te instruktaże diy. okazuje się, że w sumie większość z tych rzeczy byłabym w stanie zrobić sama. Ale nie mam czasu. No i trzeba trochę wprawy. Więc ani nie kupuję, ani nie mam, ani się nie zachwycam. internet jest przereklamowany
    Podziękowali 3Skatarzyna uJa MAFJa
  • Haha, to nie tylko my kolekcjonujemy palety :D
    Podziękowali 1jan_u
  • Ja znam Anie troche lepiej niz z widzenia. Wiem, ze do dzisiejszego startu z przytupem szykowala sie pare lat. Po prostu zycze powodzenia.
    Podziękowali 2E.milia Nika76
  • A co do internetowego hendmejdu, to od mojej siostry (pukapuka.pl) uslyszalem ostatnio: szydelkuje 15 lat, bloga prowadze od 3, zamowienia mam od roku, takze powodzenia wszystkim i wytrwalosci zycze.
  • jan_u powiedział(a):
    A co do internetowego hendmejdu, to od mojej siostry (pukapuka.pl) uslyszalem ostatnio: szydelkuje 15 lat, bloga prowadze od 3, zamowienia mam od roku, takze powodzenia wszystkim i wytrwalosci zycze.
    A to siostra jest! Myslalam, ze zona ;) Super jest. 
  • @Agnieszka Ania przestala pracowac po narodzinach czwartego. Opowiadala o tym kiedys publicznie, wiec moge napisac. Bardzo cenila ten czas spedzony w domu. Teraz chce znowu cos zrobic na zewnatrz.
    Podziękowali 1Joannna
  • No, ja bym nie kupiła, choć meble kupujemy, bo mąż coś tam zrobi, ale nie wszystko.
    Nie chodzi o cenę, ale o materiał i cenę. Z płyty mdf nie kupiłabym mebla.
    Poza tym, życie na zachodzie nauczyło nas, żeby wiele rzeczy się nauczyć i zrobić samemu. Bo fachowiec albo nie zrobi, albo zrobi źle, albo za drogo.
  • Jak by nie patrzeć pijar rodzin wielodzietnych poszybował w górę.
    Abstrahując od cen, wielkie brawa dla tej pani !
  • Też bym chciała jakiś geszeft rozkręcić, ale póki co nie mam kiedy skończyć komina zimowego ;) na następną zimę będzie akurat.
  • @Tola - ale to, że Ty czy ja nie kupiłybyśmy tych mebli, nie oznacza, że trzeba aż się tak zaperzać, wróżyć, że się nie uda i że dzieci pójdą do niani, kiedy ona projektuje meble. Widać ktoś to kupuje.
    Podziękowali 1Joannna
  • jesli ktos cos zaczyna robić celem zarobienia na tym, tzn ze zainteresowanie jakies musi byc 

    w tym wypadku sa to rzeczy, których sporo na rynku ;)
    warto podpowiedzieć zeby uderzała w reklamę na instagram 
    mniejwiecejwugkada to tak...
    firma jako prezent dostarcza rzecz X, obdiorcy -w tym wypadku młoda mama  z ogromnym zbiorem obserwatorów, 
    mama zas wystawia te rzecz oznaczając firmę (firma tez na insta ma konto) 
    pisze pare słów, wrzuca umówiona liczbę zdjeć, postów...
    czasem jeszxze dodatkowo na Instastory i/lub na Snapchat 
    i potem sie to kręci ;) 
    Podziękowali 1Joannna
  • Potem
    mozna nawiązać współpracę stała z taka instamamą ;) 
  • A i jeszxze ..
    najcześciej to bywa tak, ze sprzedawca/wytwórca kontaktuje sie z taka instaosoba i przedstawia swój asortyment i to instaodoba wybiera cis tam sibie 
  • Jak to miło, jak ludzie pochylają się z troską nad problemami innych...
    Podziękowali 3Joannna milamama2+3 jan_u
  • O matko,skąd Ty Tolu masz czas i ochotę tak dogłębnie analizować wybory obcych Ci osób? W pracy Ci się tak nudzi czy w domu?
    Podziękowali 2Joannna Wiol
  • @Tola jesli maz jest na "takim stanowisku", to moze ona te meble sprzedaje znajomym, kiedy pije z nimi kawe na swoim tarasie ;) nie znam ani jej, ani osob, ktore ja znaja, ani nawet tych, ktorzy ja widzieli w kosciele ;) musi byc biedna i umeczona, zeby mozna bylo sie czegos od niej nauczyc?
    Podziękowali 2Joannna Gosia5
  • Trochę rozumiem Tole. Historia sama w sobie fajna i moze poprawi innej wielodzietnej humor ze matka 6 dzieci moze byc taka przedsiebiorcza i zadbana, ale w kontekście powiedzmy przecietnej rodziny w PL to folklor tak samo odrealniony jak spoty o kobietach latajacych do Tokio w alternatywie do rodzenia dziecji. Kosztowne hobby ktore jednak nawet w razie niepowodzenia nie będzie ich duzo kosztowalo.
  • UlaUla
    edytowano marzec 2017
    No dobra - biurko światowego potentata, produkowane w milionach egzemplarzy ;)
    http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/50282144/#/70245725
    koszt - 800 zł
    Wybrałam podobne w wyrazie do
    http://www.przytulnemebelki.pl/kategoria/biurka/biurko-biale-kwiatki-czarno-bezowe
    za 1400. Czyli za indywidualna robote zrobioną przez stolarza dopłacasz 600 zł. Czy to duzo - trudno powiedziec, ale mysle, ze dla całkiem sporej grupy osób nie jest to cena powalajaca. 
    Podziękowali 2malagala E.milia
  • @Ula to przytulne biurko jest z drewna bezsecznego (droższego), wiec roznica mniejsza
  • Jakby malowala tylko paznokcie, to tez byloby zle. I "mąż jej finansuje drogie hobby". Kurna, jak mnie wpienia takie deprecjonowanie wartości tego, co robi drugi człowiek. Ale spoko, Tola, ja tez jej zazdroszcze

    Podziękowali 1draconessa
  • Nie wiem @Tola co Cię tak ta kobieta uwiera-ale uwiera bardzo. Upewnił mnie w tym przekonaniu wpis o mężu.
    Co za franca, nie? Ładna, rzutka, hobbystycznie zarabia pieniądze i jeszcze śmie mieć zamożnego i ustosunkowanego zawodowo męża. Dramat.
    Pewnie jakby ze schroniska dla ofiar przemocy taką działalnosć uprawiała mogłaby liczyć na Twoją aprobatę i sympatię.
    echhhh

    Podziękowali 2E.milia draconessa
  • Ech, jak sie czlowiek nie obroci - dupa z tylu. Nic nie robic zle, robic cos gorzej, byc biednym zle, byc bogatym bardzo zle ;)
  • najlepiej byc przecietnym narzekaczem  :D
    Podziękowali 1draconessa
  • I jeszcze pewnie 500+ bierze  B) MSPAN
    Podziękowali 4asiao Wiol E.milia Karolinka
  • Zawsze są tacy, co będą kwękać i tacy, którzy widzą w historiach innych ludzi inspirację dla siebie.

    Tradycyjnie zapraszam do współpracy wszystkich, którzy tworzą różne produkty o charakterze religijnym, czy też odzież w klasycznej formie. Chętnie będziemy oferować Wasze wyroby w naszym sklepiku mantylkowym. 
    Podziękowali 2Agnieszka82 Joannna
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.