Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Meblowy biznes matki 6-rga dzieci

13»

Komentarz

  • Ja nie rozumiem problemu wysokich cen.
    Nie każdy lubi kawę, jeszcze mniej osób lubi kawę w papierowych kubkach, ale jakoś nie widze dyskusji o tym że Starbucksie kawa jest z kilkuset procentową przebitką cenową.

    Super że Kobieta ma pomysł i się realizuje.


    Podziękowali 3aneta77 Ona64 Weronka
  • maliwiju powiedział(a):
    Ja nie rozumiem problemu wysokich cen.
    Nie każdy lubi kawę, jeszcze mniej osób lubi kawę w papierowych kubkach, ale jakoś nie widze dyskusji o tym że Starbucksie kawa jest z kilkuset procentową przebitką cenową.


    Gdyby ktos zalozyl watek by zareklamowac czyjs sklepik czy kawiarenke z taka droga kawa, pewnie bylaby podobna dyskusja ;)

    Ja kibicuje osobom ktore prowadza swoje biznesy zwlaszcza wszelkie rekodziela bo sama w ogole nie mam w tym kierunku talentu, ale watpie by akurat ten mial szanse na wyjscie poza krag zaprzyjaznionych klientow, bo rzeczy sa drogie a konkurencja spora...niemniej powodzenia zycze, prowadzenie swojej firmy to nielatwa rzecz. Moze ta rodzina ma o tyle latwiej ze dla nich ten biznes to nie jest być-nie być.
    Natomiast nie wiem czemu komentarz Toli ze pani na pewno korzystala czy korzysta z niani i innych osob do pomocy zostal okrzykniety stereotypowym mysleniem - znaczy zamozna matka z 6 dzieci i firma na glowie radzi sobie ze wszystkim zupelnie sama? ;) Zreszta przeciez zatrudnianie opiekunki czy pani sprzatajacej nie jest jakims zlem czy wykroczeniem. Tak samo bycie bogatszym niz przecietna. Mimo ze np w sasiednim watku padaja zlosliwosci o osobnych lazienkach dla kazdego dziecka.
    Podziękowali 1Ona64
  • edytowano marzec 2017
    Paprotka powiedział(a):
    Gdyby ktos zalozyl watek by zareklamowac czyjs sklepik czy kawiarenke z taka droga kawa, pewnie bylaby podobna dyskusja ;)
    (...)
    Natomiast nie wiem czemu komentarz Toli ze pani na pewno korzystala czy korzysta z niani i innych osob do pomocy zostal okrzykniety stereotypowym mysleniem - znaczy zamozna matka z 6 dzieci i firma na glowie radzi sobie ze wszystkim zupelnie sama? ;) Zreszta przeciez zatrudnianie opiekunki czy pani sprzatajacej nie jest jakims zlem czy wykroczeniem. Tak samo bycie bogatszym niz przecietna. Mimo ze np w sasiednim watku padaja zlosliwosci o osobnych lazienkach dla kazdego dziecka.
    Wiesz dlaczego? dlatego, że Tola nie obejrzała materiału, ale już "wiedziała", że "bogata pani z przedmieść ma nianię" chociaż w tym materiale ona mówi, że z pomocy niani nie korzysta (zresztą nie wiem po co niania, jak się ma takie duże dzieci). Czy to nie jest stereotyp?
  • Nie dwa standardy, tylko dwie, a nawet dwadziescia roznych osob. Nie ma jednego "glosu orga". 
  • Chciałabym mieć pewnego dnia tyle odwagi by opuścić korporację.
  • edytowano marzec 2017
    Dobrze skoro to ja wyjechałam z tą "oryginalnością", która jest teraz podstawowym kontrargumentem to może uzasadnię, co miałam na myśli.

    A mianowicie to, że w porównaniu z wszechobecną IKEA to jednak pewna oryginalność w tym jest.
    Wchodzisz do takiego pokoju i nie widzisz regału ekspedit i billy oraz łóżeczka hensvik czy gulliwer tylko po prostu coś innego, wykończonego materiałem, który sam możesz sobie wybrać albo z kolekcji, albo w ogóle dowolny z hurtowni. Nie każdy ma taką potrzebę, ale to jest kwestia gustu, stylu itp. zakładam, że niektórzy taką potrzebę mają.

    Oczywiście nie jest to oryginalność na poziomie dzieł artystycznych, ani twórczość ani kunszt takie jak Aszny, czy Męża Ani od lamp witrażowych. Ale gdyby to był ten poziom, że łóżeczko byłoby dziełem sztuki, to spodziewałabym ceny 5 razy wyższej. Podaję przykłady, mam nadzieję, że spece od oryginalności będą usatysfakcjonowani: http://www.ofeminin.pl/mam-dziecko/pomysly-na-lozko-dla-dziecka-jak-z-bajki-oryginalne-i-piekne-s1572728.html
    Podziękowali 1Gosia5
  • @palusia ja nie miałam odwagi, za to mi podziękowali po 12 latach i to było błogosławieństwo, najpierw 10 mcy bez pracy, potem inna praca. A potem się okazało, że z pensji mojego męża, możemy się utrzymać w piątkę.
    Ha a jak straciłam pracę w korpo to mi się wydawało, że we dwójkę nie damy rady:-)
    Korpo jednak dramatycznie zmienia optykę.
  • Teraz to się nawet wystraszyłam....
    Nie wyobrażam sobie, żeby mi mieli podziękować....

    Aktualnie jestem więc na Twoim etapie, gdy jeszcze byłaś zatrudniona :wink:

    Mi się jednak marzy jakaś działalność, ale nie taka hobbystyczna, tylko taka żeby jednak przynosiła zysk. Taki powiedzmy na poziomie 2K/ 4h dziennie :wink: 
  • @Joannna, można i Ikeą być oryginalnie umeblowanym, mamy sporo staroci, zgromadzenie ich zabrało trochę czasu i energii, plus przeróbki niektórych by były "w sam raz dla nas", ale z całą pewnością nie ma u nas jak wszędzie. Oryginalność zatem też pojęcie względne. 
    Podziękowali 2Madika Wela
  • coś, co potrzebne jest krótko i użytkowane jest przez potwory z ostrymi zębami i z długopisami!
  • Skatarzyna powiedział(a):
    Oryginalność zatem też pojęcie względne. 

    otóż to!
    Podziękowali 1Skatarzyna
  • Tola powiedział(a):
    A takie towarzystwo z zamożnych przedmieść (adres jest w regulaminie, dwa kliki i znajdujemy info o karierze pani i jej męża - to a propos tego ileeee to czasu trzeba się tego naszukać, pewno z nudów :) a ceny nieruchomości w Józefowie to nie tajemnica) to nie moja bajka. Jesli kiedyś dorobimy się tak zawrotnej gotówki, to z pewnością nie wydam jej na wstrzelenie się w takie towarzystwo.
    Wiesz co, Tola? warto najpierw poznać zanim wystawi się temu "towarzystwu" jakąkolwiek ocenę.

  • palusia powiedział(a):
    Teraz to się nawet wystraszyłam....
    Nie wyobrażam sobie, żeby mi mieli podziękować....

    Aktualnie jestem więc na Twoim etapie, gdy jeszcze byłaś zatrudniona :wink:

    Mi się jednak marzy jakaś działalność, ale nie taka hobbystyczna, tylko taka żeby jednak przynosiła zysk. Taki powiedzmy na poziomie 2K/ 4h dziennie :wink: 
    hehe ja też sobie tego nie wyobrażałam, rok wcześniej dostałam nagrodę dla pracownika roku:-) z korpo nigdy nic nie wiadomo.
  • No ok, Tola, teraz to lecisz stereotypami. O co chodzi z tym towarzystwem z zamoznych przedmiesc do ktorego jestes uprzedzona?

    A swoja droga czytalam tu kiedys watek innego forumowicza, Pawla chyba, ktory zalozyl sklep online z ubraniami dla dzieci i zgarnal ostra krytyke ze kroje i wzory brzydkie, ze nikt w czyms takim nie chodzi a do tego ceny kosmiczne, wiec ta pani i tak zostala potraktowana lagodniej...
    Podziękowali 1draconessa
  • @Tola ceny w Józefowie są bardzo wysokie, ale nie zawsze takie były. A Sternik i okolice do tych cen dołożyli się mocno. Odkąd tam są wartość nieruchomości wzrosła. Gdyby P. i A. kupowali teraz to może już nie tam, a że kupili kiedyś, to mają.
    Podziękowali 2Joannna mamaw
  • edytowano marzec 2017
    jan_u powiedział(a):
    @Tola ceny w Józefowie są bardzo wysokie, ale nie zawsze takie były. A Sternik i okolice do tych cen dołożyli się mocno. Odkąd tam są wartość nieruchomości wzrosła. Gdyby P. i A. kupowali teraz to może już nie tam, a że kupili kiedyś, to mają.
    o, dzięki @jan_u, że to Ty to napisałeś
    Sternik jest tu od 11 lat, wcześniej było dużo, dużo taniej
  • edytowano marzec 2017
    Dajcie spokój, nie będziemy prowadzić dochodzenia kto gdzie mieszka, dlaczego i za ile kupił działkę. Myślę, że wśród wielodzietnych każda forma inicjatywy i przedsiębiorczości zasługuje na najwyższe uznanie.

    Jeżeli ktoś nie chce siedzieć z założonymi rękami, a akurat żaden biznes nie przychodzi mu do głowy, zachęcam do włączenia się w projekty naszego Stowarzyszenia Rodzin im. bł. Mamy Róży - linki znajdziecie na górze strony :)
  • Poczytałam trochę o tych mebelkach. Tkaninę można sobie wybrać, dostać gratis projekt pokoju, a mebelki z pomysłem robione i z dobrych materiałów. Takie łóżeczko dla dziecka to na 3 lata starczy. 4 poziomy regulacji, wyjmowane szczebelki i zdejmowana cała ścianka. Do tego praktyczne kółka i kule. Mi się podoba, a że mnie nie stać, to insza inszość.
    Pani nie mówi, że teraz nic nie robi, ale dysponuje swoim czasem, więc może sobie pójść do szkoły na przedstawienie, najwyżej posiedzi w nocy. Korpo nie daje tej możliwości.  Do tego dzieci już duże, więc pewnie w szkole.
    Poza tym sama tych mebli nie skręca, a więc pracę komuś daje.
    Czego się tu czepiać?
    A tym, których uwiera, że pani ładna, dzieciata, zrealizowana i bogata dedykuję piosenkę:


    Podziękowali 3E.milia jan_u Nika76
  • Pyżalska czy jak jej tam, też wg niektórych ładna pani, zrealizowana i bogata
    a chyba, jeśli sobie  dobrze przypominam takich ochów i achów nie było ;) 
  • Nie wiem po co w ogole to podkreslanie urody skoro pani startuje ze swoja firma a nie w konkursie na miss. Czy to jakies kompleksy? "Patrzcie, ma 6 dzieci a jest ladna!" ;)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.