Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Obiad bez zupy to obiad do...

15681011

Komentarz

  • Z Lidla.
    Podziękowali 1Polly
  • asiao powiedział(a):
    Ja teraz nie mam czasu na zupy 
    Tylko w weekend rosół 
    Wogole gotowanie jest fascynujące gdyby można było je urządzać raz w miesiącu a nie codziennie...
    A spotkałam się z takim opiniami. 
    Uwielbiam gotować.
    A potem, że gotuje max raz mam tydzień ;)
    Podziękowali 1AgaMaria
  • @MonikaN o mnie piszesz?  ;)
  • AgaMaria powiedział(a):
    @MonikaN o mnie piszesz?  ;)
    Od Ciebie tego nie słyszałam :)
    Podziękowali 1AgaMaria
  • Nie, ale trochę się odnajduję w tym wizerunku. Tyle, że kiedyś lubiłam bardziej gotować.
  • Ja uwielbiam gotować jak się nie muszę spieszyć.
    Czasem nawet się zdarza  :D
  • Mniam, mniam @Elunia :)
    A ja marzę, żeby umieć ugotować wojskową grochówkę. Taką prawdziwą. Jak z kotła... :)
  • A to tu tkwi sekret @Elunia, te termosy.

    Naczytałam się wczoraj tego wątku z przyjemnością, opisy zup bardzo smakowite.
    zapragnęłam rosołu...... i pyrka wesoło od 3 godzin. Będzie na kolację :).
  • Zupa w domu to święto teraz
  • 1. Fasolowa
    2. Grochowa
    3. Cebulowa


    Podziękowali 1AgaMaria
  • Mąż dostał jajka sadzone z sałatą z rzodkiewką podane i z pieczywem. Jaż to samo. Tyle, że zamiast smażonych jajek - gotowane.
  • Właśnie. Te zupy. Muszę się po mrożonki udać i zrobić zupy kremy. Tyle, że mąż i Jego rodzina to jacyś niezupowi. A ja lubię bardzo...
  • Ja też bardzo lubię zupy, choć męska część domu uważa, że to nie zalicza się do jedzenia a do picia. Lubię grochówkę, ogórkową, pomidorową z makaronem lub lanym ciastem, rosół, fasolkę po bretońsku, z kalarepki z parówką (wiem, samo zło ;-), kalafiorową, z dyni.
     
  • To jeszcze wyciągnę z kufra pradziada ten wątek, bo widzę, że o daniach bezmięsnych mowa, może z zupami coś podziałamy?
  • Za wyjątkiem krupniku i zurku.
  • No i grochówki oczywista!
  • A tak - to same warzywa.
  • edytowano styczeń 2021
    Ostatnio robię taka sobie prosta zupe która uwielbia moje dziecko. Szatkuje 2 małe cebulki, podsmazam, dorzucam 3 utarte marchewki, jeden utarty mały korzeń pietruszki, z 4 ziemniaczki pokrojone w kosteczke. Chwilę podsmazam i Zalewem mlekiem kokosowym rozcieńczonych wodą. Daje sól i pieprz, trochę kminu rzymskiego, można trochę chili. Jak warzywa się podgotuja to dodaje czerwoną soczewice i puszkę krojonyvh pomidorów. Gotuje kolejne 10 minut i już! 
    Podziękowali 1malagala
  • Hit numer 2.
     Podsmazam cebulę, dodaje przecisniett czosnek, 2 żółte papryki. Chwilę smaże a później dodaje wynik pokrojone w kostkę, bataty oraz cukinie. Zalewem mlekiem kokosowym rozcieńczonych wodą. Dodaje sól i przypraw do danego tajskich. 
    Pod koniec gotowania dodaje cicierzyce że słoika oraz pomidory z puszki. Gotuje jeszcze 5 minut. 

    W. Tym Danii super jest dnia pizmowa. 
  • O! Watek o zupach!!! 

    1. Ciesze sie ze mieszkam we Fr. Zupa raczej na wieczor. Znany "Mange Ta soupe et au lit!"
    2. Kto zna zalewajke mojej Babci (S.P.) z Kieleckiego? Pozostal mi po niej tylko wspomnienia à la madelaine de Proust. Szukam przepisu!
    3. W polskiej parafii co roku grochowka! Odkrycie dla mnie wielkie! 
    4. A dzieci nasze uwielbiaja krupnik. A u nas raczej szyji indyczej nie znajde. (@Rejczel ; wpis z 2017)
  • Ale numer!  Czytam od początku wątek, jestem na trzeciej stronie - zaraz będzie przepis na zupę księdza Richarda! :) @Isako jak nie ma szyi to trudno, może w takim razie samo golonko z indyka albo ze dwa skrzydełka albo jedno golonko i jedno skrzydełko? Mięso z indyczego skrzydełka jest bardzo delikatne, bielutkie, będzie dzieciom smakowało.
    Podziękowali 1Isako
  • Zalajkowalam wątki obiadowe bo niedługo Teściowa ma operację zaćmy i będę gotować obiady, dotąd ona to robiła ☺️
  • @Isako taką zalewajkę to ci ugotuje moja cioteczna babcia, też z kieleckiego:) ewentualnie moja mama, która pyszne zupy robi.
  • @formatka, a moze jest taki przepis ;) 
  • Zapytam ale ciocio-babcia ma 95 lat i nie zawsze jest w dobrej formie ;)
    Podziękowali 1Isako
  • A mama zupy zawsze robi "na oko".
    Podziękowali 1Isako
  • edytowano styczeń 2021
    Hehe, a która moja zupa? 
    Do tej pierwszej też czasem w krajami troszke mieska (może być trochę wieprzowiny, może pokrojone udział z indyka ewentualnie kiełbaski ale to zależy czy jest drugie danie) 
    I polecił elektryczną tarke, wtedy wszystkie zupy robi się dużo szybciej
  • edytowano styczeń 2021
    Czyli mówicie, żeby nie uprzedzać się do mleka kokosowego.... To gdzie to kupić i jakie?
  • Mleko kokosowe jest w Biedronka. W puszkach. Generalnie obojętnie jakie byłe nie z obniżona zawartością tluszczu. Dobre są te w okolicach od 15 do 25 %. Do zupy im więcej tym lepiej 

    Poza Biedronka mleczko kokosowe powinna być w zasadzie w każdym markeci. Bywają nawet w zabkach.

    Ją generalnie mleko daje do. Większości zup zamiast śmietany bo mi nabiału przestał służyć. 

    Oczywiście do np ogórkowej nie polecam. Ale już kalafiorowa jest bardzo ciekawą. 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.