nietrzymanie moczu x alergia na kurz = specjalistyczne prześcieradło

Czy macie jakieś namiary na coś dołóżkowego co zatrzyma w jedną stronę mocz, a w drugą roztocza?  Najlepiej, by od razu pełniło funkcję prześcieradła - tzn. nie zwykła cerata, ale coś powlekanego materiałem, lub materiał z membraną. Najlepiej nie za drogie, bo potrzebuję dla dwóch panien, z których przynajmniej jedna będzie miała codziennie prane.

Myśl przewodnia - dotychczas układałam ceratkę i prześcieradło, ale to się mocno gruchmani w nocy i leci bokami. A prać trzeba dwie warstwy, względnie cztery (jak zdarzyło się dwóm pannom na raz). Teraz mamy jeszcze zabezpieczać przed roztoczami, więc dojdzie trzecia warstwa. Z drugiej strony, gdybym była roztoczem, to bym nie przelazła przez ceratę. Chyba...

Komentarz

• Ja kupiłam takie prześcieradło pokryte od spodu nieprzemakalna warstwą, tylko, że ono w łóżeczku 140 x 70 jest.
    Podziękowali 1kitek
  • My potrzebujemy na tapczaniki o normalnych rozmiarach. A jaka to firma? Może większe też mają?
  • Są prześcieradła frotte gumowane od dołu, z gumką na materac, na allegro kupowałam. Roztocz nie przejdzie. Takie prześcieadło po jakimś czasie przecieka ale myślę że rok wytrzymuje, prałam na 60C.
  • Ja na matopat24 kupowałam , ale może twoje tańsze,
  • W sklepie medycznym też się dostanie ale strasznie drogie
  • Jakąś promocję w Jysku widziałam... Tylko szybko bo nie wiem czy nie do dzisiaj.
    Czasem coś w Lidlu się trafia.
  • To moje to takie jak @Joanna36 podała.
  • Dzięki!
  • Ja w Lidlu tanio kupowałam, co jakiś czas są te prześcieradła.
    Podziękowali 1madzikg
  • Ja kupiłam w Biedronce i nie używam bo szajs
  • jak mają alergię na roztocza to ja bym się po pierwsze pozbyła tapczaników i dała normalne łóżko z porządnym antyalergicznym materacem, np lateksowym.  Tapczan to siedlisko roztoczy.  W dodatku pytanie - jeśli jak rozumiem zdarzyło się już nie raz ten tapczanik zasiusiać - czy nie zalęgł się w nim grzyb od wilgoci. 

Podziękowali 1Skatarzyna
  • Grzyby żyją podobno w symbiozie z roztoczami, tam gdzie sucho i nie ma grzybów i roztoczy mało
  • Tzn. mają drewniane łóżka i do tego materace. Tapczanik był złym wyrażeniem. Stosujemy też podkłady, więc raczej udało się uniknąć zasiusiań (raczej - podkłady luzem się gruchmanią - o tym pisałam). Materace wyrzucałam na mrozy na balkon, a teraz planujemy wymianę materacy. Ale żeby te nowe oszczędzić planuję zakup tych prześcieradeł.
    Podziękowali 1madzikg
  • Rozwaz zakup odkurzacza rainbow. Najlepiej stary model Dg4. Fantastycznie wytrzepuje roztocza. 
  • Jak się nakłada na materac jakieś warstwy typu takie nieprzemakalne podkłady, które się przesuwają to można do nich doszyc gumę,tak żeby zaczepiać to o rogi materaca.
  • Mrożenie zabija roztocza ale nie usuwa alergenów czyli odchodów roztoczy. Po 2 tyg roztocza wracają do poziomu sprzed mrozenia podobno.  Odkurzacza nie trzeba kupować mozna zamowic usługę samą.
  • Przescieradlo mam z lidla, jest ok, tylko tam trzeba trafic.
    Na roztocza w trudnych miejscach polecam bioinsektal.
    Podziękowali 1nowa
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.