Rocznica Pierwszej Komunii.

Za miesiąc mamy uroczystość rocznicy Komunii. Zastanawiam się jak Wy takową obchodzicie? Chciałabym tym razem tylko z mężem i dziećmi, nawet bez dziadków....

Komentarz

• U nas zwykle obchodzimy sami. Choć dziadkowie dołączają się, bo i tak są u nas w każdą niedzielę. 
    Podziękowali 1kiwi
  • U nas akurat to się zbiega z przyjazdem szwagra ze szwagierką, więc zaprosiłam jeszcze jedną szwagierkę (+ moi rodzice) i będziemy świętować - rano rocznicę, a po południu urodziny mojego męża :)
    Podziękowali 1kiwi
  • U nas w parafii się nie obchodzi rocznicy Komunii. Tzn. ksiądz tylko zachęca aby w Boże Ciało dzieci rocznicowe przyszły w strojach komunijnych na mszę ale tylko kto tam chce, a że  zwykle mało która dziewczynka mieści się jeszcze w strój sprzed roku więc prawie nikt na biało nie przychodzi. 
  • Generalnie nie myślałam też wcale, żeby z tej okazji były prezenty, no ale jednak pod wpływem sąsiedniego wątku o Bibliach dla dzieci zakupiłam jedną, którą chcieliśmy kupić rok temu, ale liczyliśmy na to, że córka może dostanie od kogoś na Komunię - więc wręczymy ją przy tej okazji i wprowadzimy zwyczaj regularnego czytania (w adwencie czytaliśmy codziennie i to było super, ale potem jakoś zanikło...)
    Podziękowali 1Skatarzyna
  • a jak obchodzą taką rocznicę dzieci co szły do wczesnej komunii indywidualnie lub w małej grupie?
  • odnośnie wczesnej Komunii - to starszy "podczepił" się pod Mszę rocznicową zwykłych u nas w parafii - syn sąsiadów był wtedy - więc nie czuł się osamotniony
    kolejny - po roku była Msza dla całej grupy w nowej parafii księdza który ich przygotowywał (i Komunia i Msza rocznicowa nie w naszej parafii)
    ale rocznicę "obchodziliśmy" właśnie tylko (aż) będąc na bardziej uroczystej Mszy Św
    i tyle
  • Prezenty nie wchodzą w grę. Mam ochotę na obiad w restauracji, bo tydzień po rocznicy Komunii mamy rocznice ślubu. 
  • W naszej parafii jest specjalna Msza św dla dzieci rocznicowych - przychodzą w strojach komunijnych. Ale nie ma natłoku gości czy prezentów. U nas przyszła najbliższa rodzina: dziadkowie i chrzestni, zrobiłam bardziej uroczysty obiad, posiedzieliśmy, pogadaliśmy. Takie spotkanie rodzinne :)
    Podziękowali 1kiwi
  • U nas w parafii specjalna Msza sw.dzieci w albach komunijnych (to nic ze troche krotkich... :smile: )
    Jest tez zawsze organizowana calodniowa klasowa pielgrzymka do sanktuarium Maryjnego dzieci z rodzicami.
    W domu jakos szczegolnie nie obchodzimy.
  • Mszę mamy specjalną, młody w albę nie wejdzie, więc w garniturze pójdzie.
    Pielgrzymka była - po Pierwszej Komunii, byliśmy w Pasierbcu. Tamtejsza droga krzyżowa nawet w czerwcu robi kolosalne wrażenie. 
  • kiwi powiedział(a):
    Prezenty nie wchodzą w grę. Mam ochotę na obiad w restauracji, bo tydzień po rocznicy Komunii mamy rocznice ślubu. 
    a my - tydzień przed :)
    w maju to u nas w ogóle co weekend to okazja
    Podziękowali 2Anna78 kiwi
  • U nas też tydzień przed rocznicą komunii nasza rocznica :) W tym roku dzieci mają rocznicę dzień po uroczystości I Komunii w naszej parafii. Będzie kościół pięknie przybrany.   A zaczynamy maj Bieżmowaniem naszej najstarszej córy. :)
  • ja juz jestem zestresowana.. minely imieniny wspolnej chrzesniaczki i wiem ze nie odpuszca rodzice ;-)zaraz moja mama ma urodziny, zaraz 1go maja chrzesniak wspolny ma urodziny,4tego Tosia imieniny 14moj chrzesniak urodziny pierwsze,18 chrzesniaczka urodziny.. jeszcze15tego mama imieniny.. no gesto.. gesto.. a wydawalo sie ze jakos to porozkladane jest. bie jest!
  • nie świętujemy rocznic Wczesnej Komunii, ale wspominamy  w Wielki Czwartek ( czworo ma wówczas rocznicę) ten dzień i obliczamy ile to już lat...
    Piotr szedł w trybie zwykłym i teraz w maju będzie miał rocznicę w parafii. No i ok...
    Podziękowali 1Aneczka08
  • Mieliśmy właśnie w sobotę Mszę rocznicową (nie chronologicznie, tylko liturgicznie, bo w I Komunia była w Niedzielę Miłosierdzia), dzieci były w albach. Byliśmy całą rodziną plus jedni dziadkowie blisko mieszkający, ale w domu już nic nie robiliśmy.
  • edytowano 24 kwiecień
    Bardzo Wam dziękuję za wypowiedzi . Nie mogę się już doczekać.
  • U nas Msza św. na rocznicę I Komunii będzie pod koniec maja. Dzieci nie nakladaja żadnych alb, tylko stroje wizytowe. Alby komunijne da wypożyczane ze sklepu z dewocjonalia i służą wyłącznie dla dzieci pierwszo-komunijnych.
    Jak dotąd każde dziecko dostawało na rocznicę Pismo święte. Zakupione przez księdza ze zbiórkowych pieniędzy i uroczyście wręczane w kościele. Jak będzie w tym roku, nie wiem, bo jeszcze żadnego zebrania, żadnej informacji na ten temat nie było. Jak nie będzie zbiórki na Pismo święte, to sami kupimy młodemu, żeby tradycja rodzinna została zachowana.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.