Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Usuwanie znamion u dzieci Warszawa

Ktoś ma jakieś doświadczenie? Albo jakiegoś sensownego lekarza, który by spojrzał i ocenił - chyba chirurg onkolog, może być prywatnie, ważne, żeby znamię szło potem do badania hisopatologicznego.

Komentarz

  • Ja u najstarszej usuwałam, co prawda nie w Wawie, ale myślę że wszędzie tak samo. Poszliśmy do skórnego stwierdziła że lepiej usunąć, bo nieciekawe , w poradni chirurgicznej przy rejestracji powiedziałam że do usunięcia znamienia i za dwa tygodnie było po wszystkim ,badanie histopatologiczne jest raczej zawsze po usunięciu . Siedem dni czekania na wynik i koniec zmartwienia​ 
  • Usuwalismy dziewieciolatce w Luxmedzie na Jana Pawła. Ważne,  żeby był chirurg dziecięcy. Zabieg w znieczuleniu miejscowym,  po pół godzinie zabraliśmy delikwentke do domu.
    Podziękowali 1Aneczka08
  • Wcześniej była konsultacja u dermatologa i skierowanie.
  • A jakie koszty?
  • Aneczka a ile ma lat dziecko? Jak duże znamie? Kto wam zasugerował usuniecie? Znamie jest wrodzone? Moje bratowa usowala w jakieś super nowej klinice onkologicznej w Warszawie. Najpier obejrzal dermatolog onkolog, zdecydował o usunięciu, skowrowa w tej samej klinice do usuniecia do chirurga onkologa, usunęli, przebadali. Wszystko na NFZ
  • ojeju tylko mi sie wydaje ze nie ma osrodkow specjalizujących oe w nowotworach skory u nieletnich bo dzieci ich praktycznie nie maja. Teoretycznie można tez zadzwonić na odzial do Rutkowskiego czy by tam nie wycieli a jak nie wycieli to chociaż  przebadali.
  • My usuwalismy córce po prostu w prywatnym gabinecie, po konsultacji u dermatologa i chirurga, w znieczuleniu miejscowym, poszło do badania hist-pat, po kilku dniach wynik
    Podziękowali 1Aneczka08
  • edytowano kwiecień 2017
    http://www.twoja-praga.pl/firmy/zdrowie/chirurgia/rid,1377.html

    Moze tu sie dowiedziec? Nie wiem jak z dziecmi, ale znajoma byla tam u lekarza i bardzo solidnie i fachowo sie nia zajal.

    Edit:nie "byla u lekarza" tylko ja leczyl. Operacje chyba miala gdzie indziej, ale reszta tam.
  • Ojeju tego nie wiedziałam. Dzieki za info. Swoja droga ciekawe czy odpłatnie by dokonali takiego badania. A co do lekcewazanie, często jest tak ze lekcewza te co powinny być wycięte a wycinają te ktore tego nie wymagają. Dobry dermatolog to podstawa.
  • A jest jeszcze takie urzadzenie, ono bardzo mocno powieksza zmiane i lekarz patrzac przez to jest w stanie powiedziec, czy zmiana niepokojaca, czy nie.
  • @andora ja na razie jeszcze nie wiem czy to jest na pewno do usunięcia. Jeden syn lat prawie 9 ma pieprzyk między palcami ręki i to oglądał ze 4 lata temu chirurg onkolog z IMiD i mówił, że ze względu na lokalizację by to by to usunał ale w wieku ok 10 lat.

    Zaś syn drugi lat niecałe 8 ma jedno wypukłe znamię na obojczyku/szyi pojawiło się kilka lat temu blade i rośnie razem z nim, jest też ciemnijsze, dermatolog to widział 2x i mówi, że nic z tym robić nie trzeba ale jakoś nie ufam tym dermatologom, a drugie ma we włosach z tyłu na szyi. I to też widział dermatolog i mówił, że ze włosów ze względu na lokalizację się usuwa. IMiD mi się średnio widzi ze względu, że trzeba tam spędzić z dziećmi poł dnia i czekać ileś miesięcy. NO ale jak nie będzie wyjścia to tam wrócę.

    Mamy pakiet w LUXmed choć nie wiem czy obejmuje chirurga od znamion a raczej na pewno nie obejmuje wycinania. @Laf2011 napisz o tym Luxmedzie więcej
  • W tym Centrum Onkologii to dzieicom też obejrzą zanmiona?
  • bo widzę, że bez zapisów z marszu przyjmują:-)
  • Aneczka, niestety nie wiem, trzeba by było zadzwonić i podpytac. Ja jestem z Gdańska, tylko tak mi sie o wycinaniu znamion brata męża przypomniało.
    Podziękowali 1Aneczka08
  • @Aneczka08 to było z 8 lat temu, też mamy pakiet w Luxmed i już niestety nie pamiętam, ile dopłacaliśmy , ale to było w granicach 200 zł). W cenie było też badanie histopatologiczne.  Byłam z dzieckiem cały czas, trzymałam ją za rękę. 
    Podziękowali 1Aneczka08
  • to wystarczy zwykły chirurg dziecięcy czy musi  być chirurg onkolog?
  • a ten chirurg podejmie decyzję czy to trzeba wyciąć czy nie, czy wcześniej ktoś to kwalifikuje, ze trzeba wyciąć albo i nie?
  • kwalifikuje dermatolog, do chirurga powinno być skierowanie od dermatologa co ma być wycięte.
    Podziękowali 2Joannna Aneczka08
  • fajnie zabrzmiało to i już na końcu. U nas niestety trzeba sie nabiegać żeby cos ogarnąć na NFZ. Czasem dla swietgo spokoju idę prywatnie.
    Podziękowali 1Aneczka08
  • W Warszawie tez masakra pewnie kilka mcy czekania i kilka godzin pod gabinetem.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.