Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Protest pod sejmem w zwiazku z nauczaniem indywidualnym.

Źródło jest jakie jest, ale w GW piszą, ze ministerstwo kombinuje przy rozporządzeniu dotyczącym kształcenia dzieci z orzeczeniami, co w rezultacie doprowadzi do likwidacji nauczania indywidualnego w szkole. Temat dotyczy jednego z moich dzieci, które w szkle ogólno dostępne ma nauczanie indywidualne włączające , co w jego przypadku świetnie się sprawdza.
Znalazłam tekst tego rozporządzenia i nie umiem sie zorientować, czy faktycznie zostanie to zlikwidowane?
http://legislacja.rcl.gov.pl/docs//501/12297451/12427590/12427591/dokument284579.pdf
cały proces legislacyjny:
http://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12297451/katalog/12427590#12427590
Protest ma być w środę o 10-tej pod Sejmem, tylko oczywiście kto to organizuje? Strajk Kobiet. 
Doświadczenia z pania Zalewska ws ED są jakie są :(

Komentarz

• Jeszcze jest informacja, ze bedzie obcięta subwencja na dzieci z orzeczeniami?
    Podziękowali 1jan_u
  • Ula
    edytowano 8 maj
    Doczytałam, ze w nowym rozporządzeniu po prostu znikł paragraf 5.2 poprzedniego rozporządzenia w którym było o nauczaniu indywidualnym na terenie szkoły. Nie sadzę, zeby stało sie tak przez omsknięcie paluszka.
  • Nie wiem czy oni myślą że 500+ przysłoni te wszystkie przewałki.
    Przecież ludzie widzą co się dzieje. 
    Następna władza nie odbierze 500 na dzień dobry ale za to szczegółowo wykaże takie kwiatki i ludzie ich poprą.

Muszę doczytac o tej obciętej subwencji dla dzieci z orzeczeniami , ale z komórki coś mi się link nie ładuje.
    Podziękowali 4Aneczka08 Bea Rogalikowa Tola
  • Ciekawa sprawa. Jaki by to miało cel? Czy miałby to być sposób na uczniów "trudnych", z którymi szkoła nie może sobie poradzić? Zaproponuje się im nauczanie indywidualne w domu i problem z głowy?
  • ale zasady NI się nie zmieniają? nadal na wniosek rodzica i poparty zaświadczeniem lekarskim?

Ja akurat uważam, że NI na terenie szkoły to dziwny twór, on w pewnym stopniu zapełnia dziurę systemową, do ktorej wpadają wszystkie dzieci na tyle zdrowe, że nie muszą przebywać 24/h w domu/szpitalu/ośrodku i mające na tyle dużo trudności, że nie mogą uczestniczyć w lekacjach w zespole klasowym (m.in.z powodu fikcyjnego dostosowywania wymagań i metod pracy). Jest jedyną możliwością w miarę efektywnej edukacji dzieci, natomiast powinno to być inaczej rozwiązane- nie jako NI dla ucznia, który ze względu na stan zdrowia nie może uczęszczać do szkoły...
  • Dla Szymona akurat NI na terenie szkoły jest bardzo dobrym  rozwiązaniem. Dla nas rodziców też. Zanim miał diagnoze, nauka w klasie razem z innymi dziecmi była bardzo mało efektywna. Teraz w planie ma 8 godzin NI, i pozostałe 26 godzin lekcji z cała klasa. Socjalizuje sie wystarczająco, a na lekcjach indywidualnych  uczy się znacznie skuteczniej, może poprawiac klasówki itp. Pytanie, co w zamian. Szkoła tak czy inaczej chętnie by się go pozbyła, dla jego "dobra" oczywiście, wysłała do szkoły integracyjnej itp. Rozumiem, ze wtedy powinien miec nauczyciela wspomagającego - ale myślę, ze bylo by to trudniejsze do zorganizowanai w tej akurat szkole. 
  • A tak trochę obok tematu: kto robi kolejny hałas o ważne sprawy - środowiska lewicowo-feministyczne. Alimenciarze, żenująca reforma edukacji (bekną za to nasze dzieci), teraz te przepisy. Widać, że druga strona totalnie ufa rządzącym o nie patrzy im na ręce.
    Podziękowali 1nowa
  • @Tola o ed bili się głównie konserwatyści.  O bierność ws. ochrony życia też. Oczywiście że czesc osob ma hamulce, by atakować rząd, ale tak jest zawsze przy silnej polaryzacji opinii społeczeństwa 
  • http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/men-zmienia-przepisy-dotyczace-nauczania-indywidualnego,740194.html

Wycofali się na szczęście.

Nie rozumiem kompletnie, czemu miałby służyć tamten ich pomysł. Nie dostrzegam ani jednak plusa.

• Coraz więcej polskich szkół jest dobrze przygotowanych do realizacji edukacji włączającej, rozumianej jako wspólna nauka dzieci niepełnosprawnych z ich rówieśnikami. Placówki te likwidują bariery

Tjaaa... a szkół z windą to ze świecą szukać. A to tylko przykład związany z niepełnosprawnością ruchową.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.