Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

wakacje - obozy itp, co?

W Pl spędzę 2 miesiące, chłopcy mają po dwa obozy z Bractwa, w Pl młodszy i starszy mają osobno, potem wpadamy na 10 dni do Anglii, na ich wspólny obóz, bo tam nie dzielą wiekowo, ale może coś jest fajnego jeszcze? 

Ma być dla chłopców, tzn od biedy może być dla wszystkich, ale mam tylko chłopaków do wysłania. 

Komentarz

  • niestety nie pomogę, ale podbiję i przy okazji sie spytam od ilu lat posyłacie chłopaków na obozy. Mój ma 7 lat i właśnie czegoś szukam,najlepiej z Wrocławia i okolic
  • No, młodszy w zeszłe wakacje, jak pierwszy raz pojechał, miał prawie 8. W zasadzie akurat po powrocie skończył 8. I było ok, ale to dziecko dość dobrze znoszące zmiany. Owszem nie wszystko mu się podobało, zajęcia sportowe najmniej, ale cóż, nie da się mieć wszystkiego. Jak skończy 11 lat to może go wyślę na obóz, gdzie duży akcent jest położony na naukę. Ale to w UK. Trzeba znać język. I ma charakter katolicki.
  • Czy ktoś może coś słyszał o jakiś warsztatach malarskich dla młodzieży? O powiązane z wyjazdem mi chodzi.
  • Wędrownicy Mamy Róży zapraszają nastoletnie dziewczęta na obóz wędrowny po Ponidziu w ostatnim tygodniu wakacji. Szczegóły i zgłoszenia na priv :)
    Podziękowali 1Marcelina
  • ja na wakacje właśnie zjeżdżam do Polski z Ie dlatego szukam tutaj. Ale sama nie wiem czy mój 7 latek jest na to gotowy.
  • Najchętniej 14-latka bym wysłała na całe dwa miesiące, póki co ma dwa obozy zaplanowane. Gdzieś go muszę upchnąć w między czasie...
  • niespelna siedmio najchetniej w pakiecie z cztero latkom.. ;-) kurcze czemu nie mamy babci na wsi..
  • Daj je do nas.
    Podziękowali 1MAFJa
  • Nie widziałam Twojego wpisu, młode Ali chciałam przygarnąć, mogą wszyscy przyjechać z ciocią AB! ;)
    Podziękowali 1MAFJa
  • Mamy dwie lodówki, 3 zamrażarki i piwniczkę jak bunkier, śmiało!
    Podziękowali 1madzikg
  • moje dzieci zjadaja zawartosci lodowek zamrazarek i puwniczek. wlasnie mam kwadrans odpoczynku pierwszy raz od jakiejs 7.20..a potem byly na zmiane karmienia dzikich mlodszych karmienia dzikich starszych i przewijanie.. tyle z tego gotowanie ze wyproznienia maja mlodsi jak piedziesiecioletni facio..Skatarzyna uwazaj z deklaracjami bo ja zdesperowana jestem.. jedyne co by mnie moglo powstrzymac to moj maz..
  • Znajomy jest współorganizatorem:

    http://goodcamp.pl/

    Polecam!
  • http://rekolekcje.scj.pl/lato/

    Księża Sercanie organizują rekolekcje, wieki temu sama brałam w nich udział. 
  • Moi dwaj jadą na turnus w drugiej połowie sierpnia.
  • @Ula, na które? 
  • rekolekcje sercańskie, pod zaglami, XVI turnus. Kolegi syn sie wybierał i nas namówili. 
    Podziękowali 1Skatarzyna
  • UlaUla
    edytowano sierpień 2017
    A tak - zareklamuje. Chłopcy wczoraj wrócili, jeden sie nawet wyraził, ze to był najfajniejszy obóz, na którym dotychczas był - bo sie ani troche nie nudzili. Tylko mieli przemoczone buty i coż, zapaszek był ...słaby...
    Z jednej strony - duchowo - jutrznia, codzienna msza, praca w grupach, itp., nam na oko wydawało sie, ze troche duzo tego, ale im jakos nie przeszkadzało. Z drugiej - faktycznie pływali na żaglówkach (grupa miała trzy do swojej dyspozycji) i kajakach, kąpali sie w jeziorze, był zorganizowany spływ. Spali w namiotach - po pięć osób w jednym, (była też mozliwość w domkach, ale sie nei załapali przy zapisach),  mieli dyzury kuchenne, liturgiczne itp., z aspóźnienia np. praca w kuchni ;) przy zmywaniu. Jesli chodzi o higiene - troche była problematyczna, ale widziałam, ze jak dziewczynom zalezalo, to jakos jednak był dostęp do prysznica z ciepła woda, panowie preferowali kran z zimną i jezioro  :#
    Miejsce - bardzo czyste, ładne jezioro, kawałek od "atrakcji", choc kemping ma własny bar ze swietna rybą, ale ich i tak bardziej interesowały frytki. 
    I jeszcze - obóz jest dla młodzieży - czyli grupy sa jednolite wiekowo, i tak podzielone na gimnazjum i lo, ale nie ma młodszych dzieci i troche inaczej to funkcjonuje. Księża maja naprawdę bardzo dobre podejście.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.