Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Chorwacja - gdzie pojechać, żeby było ekonomicznie ?

Znacie, polecacie jakaś wioskę, miasteczko, kemping? Na booking ji stronach z kempingami est jeszcze sporo ekonomicznych ofert na ostatni tydzien czerwca, ale nie znamy kraju i nie wiemy, co wybrać. Ktoś, coś?

Komentarz

  • A ja bym chciała do Bośni :)
  • My jedziemy za dwa tygodnie do Bosni, ale z powodow innych, niz wypoczynkowy ;) Biedny, brudny kraj, zrujnowany przez wojne, az do teraz widac slady, do teraz tez stoja jakies pol wykonczone domy, duzo betonu. Gdyby nie te inne powody, to na pewno bym tam nie wrocila.
  • Ja bym pojechała ze względów sentymentalnych :)
  • Camping Galeb pomiedzy Dubrownikiem a Splitem. Blizej Splitu. Jeden z nielicznych piaszczystych campingow. Wprawdzie bylam tam z 6 lat temu, ale wg mnie miejsce godne polecenia.
    Podziękowali 1Ursa
  • O brudzie też słyszałam w Ulcinju, że plaże publicznie dostępne, to śmietnik
  • W 2009 byliśmy w Ulcinj. Miejska plaza to rzeczywiście totalny syf. Każdego wieczoru była sprzątana, piasek wygrabiany a potem za dnia jakby tajfun przeszedł. 
    Plywalismy na wielka plaże każdego dnia. 
    Chyba sie wtedy płaciło 3€ w obie strony. 
    Tam juz "inna" plaza, czysta. 
    Fajna, tylko kamienista to plaza po tej stronie gdzie te ruiny sa, Liman chyba sie nazywała. I fajnie tez przy ujściu rzeki Ada Bojana ( jeśli mnie pamięć nie myli). Był tam tez ośrodek dla naturystów :D 
    warto wyskoczyć do Albanii przy okazji, boto juz "za miedza" 
    mysle, ze od tego czasu sie sporo zmieniło.
    ponoc sporo hoteli, apartamentów powstało w okolicy wielkiej plazy. 

    Jak kto leniwy jak ja, i wolałby z biurem podróży, nie boi sie Turcji to polecam. Wezyr ma fajne. Gdzies ost wyliczałam ( tak na szybko dla przykładu). Jakos tak pierwszy lepszy hotel wzięłam -koszt za dorosłego 1500 zł  i wyszło ze dziecko do 2rż nie płaci nic, drugie dziecko płaciło cos ok 700 z groszami. 
    Wieksza ilosc dzieci jest wyliczana indywidualnie. 
    Aktualnie jestem  w Tr. Hotel taki typowo pod rodziny z dziećmi - samych rodzin z dziećmi typu 2+ 3, 2+4 bardzo duzo. To nasze Polskie rodziny. 
    Nieprzebywam w czesci stricte dla dzieci wiec nie powiem i większych rodzinach, te nasze mijamy bo blisko mam pokoje ;) 
    wczoraj weszłam na jeden z portali -wyszukiwarek wczasów , ceny last'ów zaczynaja sie od 700 z groszami za osobe, na tydzień z opcja AI 
    Podziękowali 1Ursa
  • w zeszłym roku byliśmy tutaj - w ośrodku z biurem podróży (autokarem)
    ośrodek - raczej z zeszłej epoki, ale my nie z tych wymagających
    za to mało ludzi - plaża, morze piękne, spokój i cisza, cudna Korczula 5 min. stateczkiem
    obok ośrodka Komodor są dwa duże kampingi - pod namioty i domki do wynajęcia
    świetne miejsce dla lubiących sporty wodne (dobre wiatry, szkółka dla początkujących)
    cenowo nie wiem - ale wyglądają bardzo OK

    https://goo.gl/maps/YCuuYknxQH52

    Albanię też polecam :) choć tam z kempingami to średnio jest
    ale w tej samej cenie lepiej się zatrzymać w jakimś hotelu - bo taniej tam jest niż gdzie indziej na Bałkanach
    byliśmy w Sarandzie
  • W tym roku też do Chorwacji się wybieramy - na wyspę Hvar
    tutaj
    https://goo.gl/maps/m15D8KVTz9n
  • @Agax4 my też na Hvar, a w jakim terminie jedziecie? My będziemy w okolicach Starego Gradu.
  • @Zuzapola to może się uda spotkać :)
    w sierpniu do Starego Gradu
  • O to my tez w sierpniu, w Starym Gradzie jesteśmy prawie co drugi dzień, bo to dla nas najbliższe sklepy. I zapraszamy do nas na plażę.
  • edytowano maj 2017
    @jukaa ;
     ciezko mi wrzucić, ale wejdz na wakacje.pl wpisz Turcja, kliknij last, AI i ustaw wyszukiwanie od ceny.
    nawet dzis ceny sa od 700 z groszami.
    jakby Cie jakis hotel zainteresował to pisz, podpowiem brac czy nie warto głowy zawracać 

    w tym roku ceny last'ów sa tak ( póki co ) zadziwiająco nisko ze żal mi samej ze mam klepniete juz, bo mam obawę ze poraz pierwszy w zyciu zaliczę stratę. 
    Maj- po majowce jest najtańszym okresem.
    w tym roku, wyjątkowo tani!!!
    i nie tylko Tr, bo i na Grecję, Egipt, i inne sa rewelacyjne ceny. 
    Zawsze tez warto dzwonic do tour operatora zeby wyliczyli ofertę całościowo jeśli wiecej dzieci na stanie. Niektóre hotele dają dodatkowe zniżki na pobyt dzieci. 


    Edit.
    exim i wezyr -po pierwszym razie mozna juz uzyskać kartę rabatowa. 
    Mnie duzo, bo 2% i 3%, ale zawsze to pare gr wpadnie chocby na wizy i czy dodatkowe pare gr na jakis inny wydatek 
  • Płyniemy na Hvar do Stareg Gradu :)
    Noc w autokarze - okropna burza w Austrii. Ale Opatrzność czuwa nad nami :))
    Ekonomiczne to pewnie nie będzie...
    Podziękowali 2Monika73 Zuzapola
  • A ja dziekuje za wszystkie podpowiedzi. Byliśmy na Istrii, udało sie ekonomicznie☺ 
  • O ja też jestem zainteresowana,  odkładam na pierwsze prawdziwe rodzinne wakacje. Chcemy dużo wody i piasku. i tanio; )
    Gdzie w Chorwacji jest piasek?  Dla 9 osób (dwa małżeństwa z dziećmi) taniej będą campingi czy jakieś mieszkanie?  
    Zależy nam by blisko były jakieś miejsca do zwiedzania. 

  • Noclegi w pensjonacie, znalezione na booking, nas jest tylko czworo (dzieci w wieku 11 i 14 lat), więc kemping nie wychodził taniej. Za sześć noclegów zapłaciliśmy w sumie tysiaka. Drugi poszedł na przejazdy, trzeci na resztę. Jeść się nie chciało, bo ciepło. Dużo zwiedzaliśmy, ale unikaliśmy miejsc z opłatami. 
    Podziękowali 1Agax4
  • Mieszkaliśmy bardzo blisko plaży, ale nasze serca podbila taka troche dalej, pol godziny samochodem, w rezerwacie Kamenjak. Do zwiedzania piękne miasteczka - Pula, Rovinij, Motovun.Co drugi dzień było pochmurno  wtedy zwiedzanie.Pozostałe dni na tej plaży - tam jest las kilka metrów od morza.
    Podziękowali 2Monika73 Agax4
  • A mieszkaliśmy w miejscowości Fazana,to taka mala wioska rybacka.
  • @Agax4 no my tu się wygrzewamy od wtorku. Ekstremalne upały były. Po 40 stopni, cały dzień w wodzie siedzieliśmy, gorsze noce, ale z wiatrakami daliśmy radę.
  • A możesz dać namiar na noclegi?  I podać koszt? 
  • Uwaga taka do Hvaru, że podróż promem ze Splitu mocno podraża wakacje. Drugi prom tańszy, ale jak się ma kwaterę po drugiej stronie wyspy, to droga jest zbyt ekstremalna, jak człowiek zmęczony po długiej podróży. Zalety takie, że tu spokojnie i mniej ludzi niż na lądzie.
  • Plaza piaszczysta jest w "Omiś"'- poniżej Splitu. Byłam tam na campingu z 10 lat temu. Nie wiem jak jest teraz, ale wtedy było wspaniale.
  • @Lorelei to drogę musieli poszerzyć, bo 10 lat temu bylo ekstremalnie, wtedy się zawróciliśmy i zrezygnowaliśmy ze zwiedzania, nie chciało nam się uważać ciągle na urwiskach i czekać na mijankach... My płyniemy ze Splitu , po długiej trasie odległość do Dwernika nagle wydaje się kilka razy dłuższa.
  • Żeby było ekonomicznie to wybrałem Albanię :)
    Druga trochę dłuższa, więc trzeba w etapach, ale za to pozwiedzaliśmy dwa ładne serbskie miasta.
    Podziękowali 2Monika73 Agax4
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.