Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Joga - dlaczego nie???

1356710

Komentarz

  • I jeszcze jedno. Mam nadzieje, ze nic nie przeinacze, ale obilo mi sie o uszy takie wyjasnienie, dlaczego joga czy rozne sztuki walki szkodzą nam, a ludziom Wschodu nie. Bo my - jako ludzie w wiekszosci ochrzczeni, praktykujacy czy tez nie, ale ochrzczeni - należymy do Chrystusa. A joga i podobne praktyki sa wykroczeniem przeciwko 1 przykazaniu.
    Podziękowali 2mamababcia Rejczel
  • Troche to absurdalne, zeby w internecie, od ktorego tyle ludzi jest uzaleznionych, ktorzy spedzaja godziny cale na forach, fejsbukach, twitterach i innych ostrzegac przed joga, do ktorej potrzeba wytrwalosci, regularnosci, jakiegos samozaparcia, no i jeszcze checi wejscia poza poziom wymachiwania noga. Dopiero wtedy MOZE (nie musi) byc to zagrozeniem (czyli nie prosta droga w dol) duchwym. Zreszta te listy zagrozen sa sa dla mnie czesciowo kuriozalne (vide bursztyny i sowy).
    Podziękowali 1PawelK
  • Tu padlo pytanie, dlatego tu odpowiadamy. To dobre miejsce, sa tu ludzie, ktorym jeszcze nie jest wszystko
    jedno. Jest tu sporo osob z doswiadczeniem zyciowym, ktore maja szczesliwe rodziny, swoje dzieci i wnuki, ktore moga doradzic, bo nie urodzily sie wczoraj!
  • s Michaela Pawlik mówi dużo o zagrożeniach duchowych związanych z jogą. Pracowała w Indiach (bodajże), ma bardzo dużą wiedzę. Bardzo polecam, jest dużo filmików z nią na youtubie.

  • >W ktoryms z listow mamy, ze nalezy unikac wszystkiego, co ma chocby tylko POZORY zla. 

    Należy nie wychodzić z domu. Na zewnątrz czeka tyle pokus i zagrożeń.

    Dla mnie wiara w demony godzi w pierwsze przykazanie. Z nich wynika, że jest Bóg i jakieś podbogi. A może nawet nad, bo grożą wierzącemu.

    Jak ktoś ma równo pod sufitem to mu nic nie grozi, jak ktoś ma chaos, to niech siedzi w domu, bo wszystkiemu może ulec.

    Podziękowali 1Agax4
  • edytowano maj 2017
    @PawelK a skąd to przykazanie się wzięło?
    O tak, żeby listę zapełnić?
    Czy jednak jakaś przyczyna była?
    Gdybym ja miała wiarę jak ziarnko gorczycy,to bym się pewnie mniej bała tych "śmiesznych" demonów.Na razie  nie mam nawet takiej.
    A ponieważ szatan miał odwagę kusić nawet Jezusa,to jednak pozwól,że zostanę przy
    swojej ostrożności.
  • Nie odmielilabym sie dyskutowac z Pismem Sw.
    Nie trzeba sprowadzać tego frgm listu do absurdu.

    Pan Jezus wypędzał demony. Jakze to wiec w Pana Jezusa wierzysz, a w istnienie demonow juz nie?
  • Przykazanie się wzięło stąd, że jest jeden Bóg. Ponieważ nie możemy tego sprawdzić, dostaliśmy info, żeby nie wierzyć w jakieś popierdółki :)
  • Demony to p...i???
  • edytowano maj 2017
    @mamababcia a no widzisz ...
    No ja jestem jak Tomasz,ale przy takim podejściu to życzę szczęścia.
    @PawelK jak jesteś taki chojrak,to spróbuj uczestniczyć w egzorcyzmach, jako osoba wspomagająca modlitwą.
    Podziękowali 2mamababcia Nika76
  • Z wypowiedzi Pawła wynika, że zna hierarchię duchów. W odniesieniu do Boga wszystkie inne duchy są śmieszne.
    Podziękowali 2PawelK Agax4
  • edytowano maj 2017
    .
  • W stosunku do Boga są śmieszne, ale w stosunku do człowieka już nie.
    Podziękowali 1Katia
  • Aniuszka powiedział(a):
    Poradźcie, jak odwieść kolezanke od pomysłu cwiczenia jogi. Wszelkie argumenty, zrodla mile widziane. 

    Może łatwiej byłoby (niż odwodzić) namówić ją na coś innego? Jakiś fitness?
    Podziękowali 1Katia
  • Co to znaczy otwierać się na działanie szatańskie? Co konkretnie się dzieje?

    Wy sobie wyobrażacie, że normalnie to szatan nie ma dostępu do człowieka, ale jak się zaczyna ćwiczyć jogę, to wtedy ma dostęp do człowieka? Co konkretnie robi ta joga, że szatan otrzymuje dostęp?
    Podziękowali 2PawelK Milagro
  • Mówisz mu : zgadzam się.
  • Nieświadoma zgoda to oksymoron
  • A jednak działa. Na początku nieświadomie. Po co wchodzić? Jednak niektórzy lubią sprawdzać na sobie.
    Szkoda tylko, że to wierzący.
  • Poza tym, jak ktoś słyszał o zagrożeniach i wchodzi w to, nie można mówić, że zgoda jest nieświadoma.
    Podziękowali 3Nika76 Katia Wela
  • No właśnie jednak działa. Jak? 
  • Mam pomysl: wszyscy zainteresowani joga- zapiszcie sie na zajecia, jak najszybciej. I jesli po 10 latach systematycznego praktykowania tych cwiczen bedziecie nadal zywymi czlonkami  Kosciola, jesli obiema pietami bedziecie dotykac uszu( bez pomocy rąk!), nosem czoła a wlasnymi ramionami opleciecie sie w kolo 2x, ziemniaki beda Wam same obrane do garnka wskakiwaly a nornica nie bedzie zzerala Wam roslin w ogrodku - dzwoncie po mnie. Pobiegne sie zapisac! :)
    Podziękowali 1kasha
  • Bardziej trzeba się bać złych ludzi, znam znacznie więcej poszkodowanych przez ludzi niż demony. W sumie to nie znam nikogo poszkodowanego przez demony. Więc jak podporządkowujemy się już strachowi, to lepiej zostańmy w domu  :p
  • @Rejczel dobre,dobre.Chociaż na to nie potrzeba aż 10 lat.

    Anawim powiedział(a):
    No właśnie jednak działa. Jak? 
    To tak jak z syndromem gotowanej żaby.
    Cieplutko,milusio,wspaniale i nagle się zagotowało i już.Nie ma wyboru.

    Pamiętajcie o jednym-szatan był największym,najpiękniejszym,najinteligentniejszym  z aniołów.
    Nie prostackim,głupim chamem stworzonym z resztek.
    Wszystko co nam oferuje ma pozory szczęścia,piękna,miłości.
    Takie żyli długo i szczęśliwie.Czy nie tego się szuka w jodze?
    Efektu :żyli długo i szczęśliwie?
    Wyciszeni,rozluźnieni,opanowani,rozciągnięci i zdrowi.
    Same pozytywy,żadnych efektów ubocznych.
    No to na zdrowie,ćwiczcie,ćwiczcie.
    Przecież nawet nie zauważycie jak zmienicie się duchowo,
    jak trudno będzie podejmować pewne decyzje,jak często zamiast Bogu oddawać będziecie  cześć szatanowi.
    I powtarzam -tu wcale nie chodzi o jedzenie czarnych kotów na śniadanie i palenie w piecu Biblią.

    Podziękowali 3Rejczel Nika76 Agnieszka5
  • Anawim powiedział(a):
    Co konkretnie robi ta joga, że szatan otrzymuje dostęp?
    Z tego co jest napisane w zalinkowanym GN, otwiera czakramy:

    "Powiedzieć, co o jodze opowiada jej „wieloletni praktyk” o. Jacques Verlinde, który mówi, że otwieranie czakramów powoduje otwarcie się na duchy, które lepiej pozostawić za drzwiami? Nie uwierzą. A w jodze chodzi o otwieranie czakramów, a nie o ćwiczenia gimnastyczne."

    "Jasne, to również ćwiczenia, ale nie ma takiej możliwości, by stosując praktykę duchową, która pracuje z czakramami (ośrodkami energetycznymi w ciele człowieka), jakimś cudem ominąć tę rzeczywistość. Bo to by oznaczało, że te ćwiczenia wykonujemy źle, nieprawidłowo. Ale jeśli wykonujemy je dobrze, to one muszą w pewnym momencie zacząć pracować na poziomie duchowym, z którego Jan Kowalski przychodzący na zajęcia jogi nie zdaje sobie początkowo sprawy. Dlaczego muszą zacząć pracować w tych rejonach? Bo po to są. Po to jest joga."

    oraz

    "Pozycje jogi prowadzą do zmian biochemicznych w mózgu."
    Podziękowali 1Nika76
  • W sumie to się na tym nie znam, więc nie będę dyskutował.

    Ja raczej jestem słabowierzący w takie gusła typu otwieranie się na moce przez ruchy ciała. 

    Szatan jest inteligentniejszy niż ludzie, również niż egzorcyści. Historia Hioba czy kuszenie Jezusa uczy, że działanie diabelskie jest jakoś dopuszczone przez Boga i nie jest niczym nadzwyczajnym. 
  • Natomiast jak najbardziej zgadzam się, że pozycje jogi prowadzą do zmian biochemicznych w mózgu, jak wszelkie ćwiczenia. Być może chodzi tutaj o deprywację sensoryczną (brak bodźców zmysłowych). Takie odcięcie od świata powoduje, że mózg nie ma co przetwarzać, więc zaczyna przetwarzać "sam siebie"; kończy się to halucynacjami. Ciekawe, czy taki zaawansowany jogin jest w stanie się doprowadzić do takiego stanu. Doświadczenie tego pana z omamami miałoby neurobiologiczne wyjaśnienie.
  • Przed uprawianiem jogi bez doswiadczonego przewodnika ostrzegaja tez jogini. To wejscie na droge duchowa. My mamy na naszej drodze ksiezy. Na kazdej drodze duchowej sa niebezpieczenstwa, joga ma ich mnostwo, a w Europie nie maja czesto o tym pojecia. Wspomniany wczesniej ojciec Verlinde dal mocne swiadectwo z tym zwiazane. Warto posluchac jest na YouTube.
    Podziękowali 2mamababcia Rogalikowa
  • Anawim powiedział(a):
    Nieświadoma zgoda to oksymoron
    Firmy kredytowe i inni oszuści żyją z nieświadomej zgody. Diabeł to ojciec kłamstwa.
    Mało kto dobrowolnie robi złe rzeczy. Zazwyczaj wszyscy widzą dobro w stojacym przed nimi grzechu

    Ta kobieta tyle się nacierpiała... należy jej się trochę szczęścia (dobro cudzolostwa)

    Ten właściciel to oszust... nie zbiednieje jak mu wezmę to radio. Ja tez musze z czegos żyć (dobro kradzieży)

    Analogicznie:
    Joga to tylko skuteczne cwiczenia poprawiające stan mięśni - ich wewnetrzna natura - oddawanie czci jakims bostwom - mnie nie obchodzi, poradzę sobie z tym...
    Kościół gada bzdury... ja wiem lepiej
    Logika pychy
    Podziękowali 2maliwiju Katia
  • Nie doczekam sie juz chyba odpowiedzi na pytanie o czakry, ale rozwine jeszcze o co mi chodzi. Jesli joga ma byc zagrozeniem duchowym to w takim kontekscie, ze moze prowadzic do niezdrowego dla katolika zainteresowania filozofia wschodu, fascynacje buddyzmem itp. To wydaje sie jak najbardziej logiczne, natomiast wiara w czakry i otwieranie sie na zle moce przez zrobienie sklonu czy przysiadu traci wiara w zabobony i gusla. Z artykulu wynika nawet ze jest to mozliwe zupelnie nieswiadomie, czyli nawet gdyby ktos nieznajacy w ogole pojecia joga znalazl jakies ilustracje z cwiczeniami i zaczalby je wykonywac to moglby zostac opetany bo zaczelyby dzialac czakry i diabel wypatrzylby czlowieka zgietego w półlotosie? Wierzycie ze Bog stworzyl czlowieka, tzn stworzyl go razem z czakrami?
  • Przysiad do joga?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.