Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

góry stołowe z małymi dziećmi

W lipcu będziemy z najmłodszymi parę dni w górach stołowych. Najmłodsi mają 2, 4 i 6 lat. Będziemy mieli około 3-4 dni i myślimy jak je dobrze wykorzystać. Do kompletu będę ja-w 5 miesiącu z zadyszką :) Czy macie jakieś fajne propozycje? W zeszłym roku prawie wszystkie Wasze typy się sprawdziły :)

Komentarz

  • błędne skały (tylko trzeba wyczytać o której wpuszczają na górny parking żeby podjechać do samych skał),
    kopalnia złota w złotym stoku + średniowieczny park przemysłowy tuz obok,
    trasa podziemna w Kłodzku i twierdza Kłodzko

  • Kopalni złota nie polecam,  za małe dzieci i będą się bały.  Przewodnicy mało uprzejmi i z żartami dla dorosłych.  

    Do twierdzy kłodzkiej wpuszcza tylko najstarszego bo wejście w podziemia od 5 lat,  górę tez można zwiedzić ale dla 2 i 4 latka nuda.

    jutro opiszę więcej byliśmy w zeszłym roku z 2,5 i 4,5 latka. 
  • @Aneczka08 ;o błędnych skałach myślałam bo taki przeciskanie się może być fajne :) choć i tak pewnie będę ciągle słyszeć "kiedy pójdziemy na lody?" B)
    @uJa ok dzięki!
  • @Aneczka08 w parku przemysłowym mąż był w zeszłym roku ze starszymi i bardzo im się podobało - ale to same chłopaki :)
  • W okolicy jest stara kopalnia złota. Dla dzieci duża atrakcja. 
    Podziękowali 1awia
  • Kopalnia złota nie dla tak małych dzieci. W razie niepogody w Kudowie jest fajne muzeum zabawek.
    Trasy turystyczne za to są ekstra - skalne grzyby nam się  bardzo podobały. Trasa w lesie, niezbyt forsowna, mniej turystycznie uczeszczana niż błędne skały  (choć tam też jest świetnie, ale ludzi mnóstwo, a wstęp na KDR 0 zł dla całej rodziny!)
    Podziękowali 1awia
  • I Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju ma fajne warsztaty dla.dzieci.
    Podziękowali 1awia
  • Skansen w Pstraznej. My byliśmy w sierpniu na Cepowisku - jest zniwny korowód, można się przymierzyć do kosy, powiązać snopki, a na koniec pocepowac. Tyle, że to w sierpniu.
    Podziękowali 1awia
  • W ciazy bym mocno uwazala na Bledne Skaly. Tam sa naprawde waskie miejsca, ja bym sie nie pchala. 
    Podziękowali 1awia
  • ....mhm.....to co z tymi błędnymi skałami.... :) ktoś był z brzuchem?
  • edytowano czerwiec 2017
    filmik z wycieczki :) 


    prosto z yt :) 
    widać te przejścia, sama oceń czy się zmieścisz ;) ;) 





  • Podziękowali 1awia
  • no dobra :) minuta 3:30 mi wystarczy :D a czy wejście i wyjście są w tym samym miejscu? mogłabym w tedy poczekać na męża i dzieci...i jak długo się idzie?
  • W tym samym. Ok 40 minut
    Podziękowali 3awia E.milia Milamama
  • do jaskini radochowskiej to  mąż z 6 latką da radę, reszta czeka. Warto ale chwilami w kucki i na czworaka prawie.
    Podziękowali 1awia
  • Byliśmy w zeszłym roku. Najmłodsze miały 5,4 i 1. Mały w nosidle, ze Szczelińca musiałam nieść 4-latkę na barana. A miedzy błędnymi skałami się zmieściliśmy. Mąż wysoki i z nosidłem, ja z nadwagą. Z dzieciakami podobno Czechy fajne. My byliśmy w jakiś skałkach, ale trasa była długa i znowu 4-latka wymiękła. Za to jest tam jakieś ZOO- Safari.
    Podziękowali 2ramatha awia
  • Nigdy tam nie byłam, ale kiedyś robiłam prezentację... ;) Nadal w Parku jest Muzeum Żab? :)
    Podziękowali 1awia
  • Póki co byliśmy kilka lat temu na Szczelincu Dziecko w nosidle z mężem dali radę. Tylko trzeba było mieć na uwadze różnice temperatur w piekielku (wtedy był tam śnieg, ale to było przed wakacjami). Ogólnie uważam że w ciąży się przecisniesz. W końcu gruba i też idą... a to prawie jak w ciąży. Pamiętam Szczeliniec też z okresu własnego dzieciństwa i też miło wspominam.
    ...
    @Elunia masz doświadczenia z dziećmi w Jaskini Niedzwiedziej?
    Czy to dla dzieci ciekawe? Czy długo trwa zwiedzanie? Muszę sprawdzić czy w ogóle wpuszczają dzieci.
    ...
    A kto wie coś więcej o Twierdzy Kłodzkiej? Sprawdzają jakiś dokument dziecka jeśli chodzi o wiek? Bo syn dopiero w listopadzie 5 lat, a do kopalni, jaskini i bardzo by chciał. Myślałam właśnie o Twierdzy...


    Podziękowali 1awia
  • edytowano lipiec 2017
    Do Niedźwiedziej nie można z nosidłem. Byłam sama z 5 dzieci. Przewodnik nudny, jaskinia ciekawa. Trzeba jednak zarezerwować zwiedzanie i wziąć pod uwagę, że z parkingu trzeba dojść kawałek. Ja szłam ponad pół godziny z wózkiem z roczniakiem, marudząca 4-latką, 5-latkiem i 7-latką. Starsi się nie liczą ;) (edit: roczniaka przed jaskinią przejął mąż powracający ze Śnieżnika). Przy parkingu jest ciekawe muzeum geologiczne z modelami dinozaurów przed budynkiem.
    Byliśmy też z cała rodziną w kopalni z Złotym Stoku. Nie było zniżek dla dużych rodzin, więc kasjer sprzedał nam wszystkie ulgowe.:) A podziemia są też w Kłodzku - Podziemna Trasa Turystyczna. Tam pozytywnie zaskoczył mnie bilet rodzinny 2+3 i więcej.
    Podziękowali 1awia
  • W Złotym Stoku od niedawna już oficjalnie zniżka na KDR jest :)
    Podziękowali 2Gosia5 awia
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.