Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Potrzebna ekipa budowlana

Witajcie kochani od marca walcze o remont mieszkania pisze i staram sie gdzie tylko mozna niestety mimo nagranych dwoch programow w tvp 3 Gdansk oraz tv nova 24 godz.nikt nie zaoferowal pomocy.Pani inzynier ktora pomaga m.in w projekcie vzy okreslaniu pierwszych prac prosila o pomoc chyba juz wszedzie bezskutecznie...Prosze kochani pomozcie zbieramy chocby po 1 zlotowce jesli bedzie was duzo uzbieramy na ekipe budowlana .Wczoraj sama zrywalam podlogi na strychu wyrzucalam gruz i prosilam Boga aby dal mi sile...jesli znajdzie sie kilka osob ktore chcialyby pomoc prosze obejrzyjcie na you tube rodzina ze Zblewa marzenia sie spelniaja.Na kanale tv nova 24 godz Polska bez retuszu wydanie z dn.29 czerwca 18 30 program pomagamy 7 osobowej rodzinie ze Z.blewa

Komentarz

  • Moja cooreczka mowi o pokoju kuchni i na koncu ze liczy sie rodzina
  • @domi1979 dzielna jesteś :) nie poddawaj się. Wspaniałe dzieci :). Obejrzałam materiał bez retuszu o Was. Uważam, że skandalicznym jest fakt, że gmina przyznała rodzinie 7 osobowej taki lokal. WSTYD !!! Mówi się teraz tyle o wspieraniu rodzin ... Nie widać tej pomocy wójta. Po pierwsze lokal ten nie spełnia warunków lokalu socjalnego. Zgodnie z art. 2 pkt. 5 ustawy o ochronie praw lokatorów przez pojęcie lokalu socjalnego należy rozumieć lokal nadający się do zamieszkania ze względu na wyposażenie i stan techniczny, którego powierzchnia pokoi przypadająca na członka gospodarstwa domowego najemcy nie może być mniejsza niż 5 m2 , przy czym lokal ten może być o obniżonym standardzie. Ten lokal nie nadaje się do zamieszkania i nie spełnia kryterium powierzchni. Lokal socjalny powinien posiadać nie gorsze warunki niż lokal tymczasowy - w tym przypadku nie ma mowy nawet o standardzie nawet lokalu tymczasowego. Gmina powinna wcześniej sama wyremontować ten lokal (góra i dół) tak żeby nadawał się do zamieszkania i spełniał kryterium metrażu (powierzchnia pokoi czyli nie wlicza się korytarza itp.), czyli wchodzicie i mieszkacie, w tym stanie się nie da. Niech wyremontują albo dadzą inne, jak nie mają takiego metrażu niech połączą dwa mieszkania. Myślę, że dobrze by było jakbyście poszukali jakiej pomocy prawnej osoby życzliwej, są możliwości nieodpłatnego świadczenia usług prawnej, są też różne stowarzyszenia zajmujące się ochroną praw lokatorów, nie wiem czy akurat w waszym województwie. Może ktoś taki wytłumaczył by gminie, że to co robi jest ....Dobrze, że masz śmiałość i zwracasz się o pomoc może powinnaś bardziej nagłośnić sprawę. Wiem, że w Warszawie funkcjonuje KOL, może zadzwoń się zapytać czy u Was w województwie też coś takiego funcjonuje, tak orientacyjnie żebyś wiedziała jakie są standardy lokalu socjalnego zerknij na to pismo Komitetu Obrony Lokatorów: http://lokatorzy.info.pl/wp-content/uploads/2012/03/wezwanie-przyznanie-lokalu-spelniajacego.pdf
  • Dziekuje tylko ze musze szybko skonczyc ten remont mam inne klopoty o ktorych jest cisza
  • @domi1979 podaj nr konta, na które można dokonywać wpłat
  • Ale to tutaj ja nie wiem kochana jak i co ale napisze dziekuje jesli mozesz przekazuj znajomym ten filmik i prosbe kazda pomoc mile widziana
  • Nr konta licza sie 1 zl jesli znajdzie sie choc garstka osob chcacych nam pomoc tak zwyvzajnie od serca z dopiskiem dla rodziny ze Zblewa nr konta 11 83 42 00 09 4004 4464 3000 0001 Bank Spoldzielczy
  • Coś mało odezwu w tym wątku. @domi1979 w sumie niewiem czy piszę dobrze ,
     ale też na 6 osób mamy 36 metrów, nigdy nic nie  dostaliśmy od nikogo.Mieszkanie wyremontowaliśmy powoli ,mąż wyjechał do pracy,żeby móc zapewnić utrzymanie i godne warunki dla dzieci ,zawsze uważałam że skoro Bóg był tak dobry i dał nam zdrowie to powinniśmy sobie radzić własnymi siłami . To co otrzymaliście to sporo i miasto dużo Wam pomogło,jest dużo rodzin które żyją w dużo gorszych warunkach i bardziej potrzebują pomocy . Niech dobry Bóg wkładem własnych sił i pracy Wam pomoże.Przepraszam że tak piszę ,ale naprawdę sytuacja tej rodziny nie wydaje mi się tragiczna .


  • Przepraszam ja prosze o ludzi do pracy wszedzie bo nie wiemm jak postawic sciany czy podlaczyc piec ...wladze gminy odmowily przydzialu ludzi z komunalnrego jak mam wyremontowac wiem powoli z dzieckiem na rekach...trudne 
  • @manna w reportażu z przed dwóch dni jest mąż ,więc myślałam że nie jest sama
  • Jesli ktos zechce pomoc fizycznie postawic sciane czy wykonac wzmocnienie strychu to bardzo prosze o taka pomoc
  • W reportazu z tv nova 24 godz. Z dnia 29 06 go nie ma za znecanie nademna jest w areszcie tyle wystarczy.. 
    Podziękowali 1Kika39
  • Dziekuje za tak mile slowa
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.