Okazja, by podarować dziecku wakacje

edytowano lipiec 2017 w Ogólna
Drodzy,
nasza znajoma, założycielka fundacji Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka organizuje wyjazd wakacyjny dla dzieci, których rodziny są w trudnych sytuacjach. Projekt jest bardzo ciekawy - poczytajcie:

Szanowani Państwo,

Od zimy mamy okazję pracować z dziećmi, które są w trudnej sytuacji rodzinnej, a równocześnie mają problemy z podstawowymi umiejętnościami szkolnymi. Pragniemy zorganizować wyjazd dla dzieci na polsko-niemiecki obóz cyrkowy, dlatego zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie.

Poprzez podróż chcemy wzmocnić dzieci, które bardzo często maja poczucie, że nic im się w życiu nie udaje… Pedagogika cyrkowa daje narzędzia, które poprawią ich poczucie własnej wartości, dadzą radość i poczucie sprawstwa. Warsztaty odbędą się w Niemczech w polsko- niemieckim gronie, dlatego dzieci będą miały okazję poznać  język i kulturę sąsiadów.

Wyjazd jednego dziecka na tygodniowy obóz na terenie Niemiec to 770 zł – ufunduj choć jeden dzień!

Jak możesz pomóc?

- wpłać darowiznę na konto fundacji Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka: 48 1140 2017 0000 4702 1287 2605 (z dopiskiem darowizna-pomóż spełnić marznie

- udostępnij informacje, przekaż znajomym

- zmobilizuj przyjaciół, ufundujcie wyjazd dla 1 dziecka

Mamy czas na zebranie potrzebnej kwoty do 14 lipca 2017.
Każda kwota ma znaczenie !

Czytaj więcej: http://centrumtworczosci.pl/artykuly/pomoz-nam-spelnic-marzenia-dzieci/


Poznaj historię niektórych dzieci, które chcemy wysłać na obóz cyrkowy

Adaś i Piotruś są z rodziny wielodzietnej, (7 dzieci, jeden brat jest niepełnosprawny), Adaś został  już w pierwszej klasie, teraz zostanie drugi raz w drugiej, jest smutny i boi się nowej grupy dzieci i nowej pani. Piotruś nie ma żadnych sprecyzowanych zainteresowań, mama nie ma czasu się nim zająć, dużo czasu spędza więc grając w bezwartościową grę komputerową, w tym roku zda, ale też powtarzał pierwszą klasę.

Darek mieszka z mamą i trójką rodzeństwa w ośrodku interwencji kryzysowej, jego najmłodszy brat ma kilka miesięcy, jest dzieckiem bardzo wycofanym, może nawet zastraszonym.

Ania miewa w nocy stany lękowe, nie wiemy dokładnie czego się boi, drobne niepowodzenie sprawia, że jest smutna i od razu płacze. Bardzo potrzebuje uwagi. Cieszy się, gdy się ją pochwali, gdy się ją zauważy.

(imiona dzieci zostały zmienione)

Małgorzata Strońska
Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka
Tel. 71 341 80 02, 661 136 434
www.centrumtworczosci.pl

Komentarz

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.