Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Zalany laptop. Pomocy!

Jak w temacie. Najmlodszy wylał picie na laptopa. Laptop nie działa. Kapie ze srodka.Co moge zrobic? Jakos rozkrecic? Wysuszyc?
Jest jakas szansa, ze da sie go uratowac???

Komentarz

  • wyjąć baterie komiecznie i jak najszybciej do serwisu...  w

  • Wyjmi Batterie wytrzy co sie da i zostaw zeby wysechl mialam To samo i dziala do dzis...

  • Miałam podobny problem, laptop zalany herbatą, do dziś działa, klawiatura tylko trochę słodka :) 
  • Ja nie wiem czym zalany. M. nie chce sie przyznac. Podejrzewam tez , ze słodką herbatą.
  • edytowano lipiec 2017
    @Małgorzata32 tak jak wyżej wyjmij baterię i obficie obsyp ryżem, tam gdzie ma otwory najpierw rozłóż lnianą lub bawełnianą ściereczkę.Baterię też włóż do ryżu. :)
    Podziękowali 1Joannna
  • Nie próbować włączać i podłączać do prądu, wyjąć baterie, laptopa włożyć najlepiej do czasu oddania do serwisu... W ryż. Wyciągnie ile da radę wilgoci, tylko uważaj, żeby się do srodka w źle miejsca nie dostało. Będzie żył ;)
  • Wcześniej poprzekręcaj go w różne strony żeby wylać płyn jak tam jakiś został i osusz.
  • Wystawilam na słonce.
  • Wyglada na to, ze szlag trafił...królika...ups laptopa. :(
    Nie włącza się.

  • Wyglada na to, ze czyms slodkim zalany. Klawisze sie lepią.

    A jakby tak go teraz czysta wodą potraktowac? W sensie...wyplukac? 
    A potem wysuszyc?

    Kurcze iczy da sie odzyskac dane?
  • Jakims cudem zresetowałam go. Ale klawiatura nie działa. :(
    Podziękowali 1AgaMaria
  • Poczekaj jak pare dni wyschnie klawiatura i bedzie dzialac....Cierpliwosci. ...Kobieto mialam tez tak umnie Cola plus % 
  • Nasz znajomy informatyk kazał płukać pod bieżącą wodą, żeby usunąć cukier - zalalam komputer winem. I nie wlaczac mokrego.Niestety, dowiedzieliśmy się o tym sposobie już po oddaniu do serwisu. Laptop mimo wszystko uratowany, ale klawisze już nie działają jak kiedyś.
  • Czyli można płukac???
  • U mnie po zalaniu czystą wodą klawisze nie były uprzejme się obudzić. Mąż klawiaturę dodatkową mi nabył.
  • @Małgorzata32 Nie jestem pewna, czy można płukać po uruchomieniu. Nam kazał od razu po zalaniu.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.