Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Prezent ślubny

Niedługo idę na ślub koleżanki. Państwo młodzi sporo po 30., finansowo bardzo dobrze. Szukam inspiracji na prezent. Podzielcie się proszę pomysłami.
«1

Komentarz

  • komplet spersonalizowanych, ręcznie malowanych kubków.
    Podziękowali 1dana
  • Msze wieczyste dla małżonków u Werbistów - daja taka piękna książeczkę w twardej oprawie na pamiatke. Figurka Maryi Niepokalanej albo Fatimskiej - my daliśmy takie prezenty ostatnio na ślubie u braci ze wspólnoty i dla nich były super niespodzianka i hitem.
    Podziękowali 2dana Aniuszka
  • @dana - skoro finansowo stoją tak, że na potrzebne przedmioty mogą sobie sami pozwolić, to pozostaje: albo coś duchowego (np. msza - o ile masz poczucie, że docenią), albo artystycznego (np. ładna ceramika mniej lub bardziej użytkowa, coś dziewiarskiego lub szytego - zależy, co lubią i jak urządzają mieszkanie - trzeba by wiedzieć, co im będzie pasowało, albo obdarować czymś, co sama wyrabiasz), albo artystyczno-duchowego (np. ikona św. rodziny lub ich świętych patronów).
    Podziękowali 2dana Katia
  • Albo pakiet "randek" na cały rok.  Kupony/vouchery do kina,  kawiarni,  kręgle,  łyżwy itd. 
    Podziękowali 2dana Marcelina
  • O wlasnie, nie tyle moze przedmiot co kupon na cos. Kurs wspinaczki/strzelecki/degustacja wina/produkcja piwa/cokolwiek co ma szanse na powodzenie u obojga. Albo jak uja pisze, pakiet roczny randkowy.
    Podziękowali 1dana
  • Drewniana tacka śniadaniowa (taką na śniadanie do łóżka) z wygrawerowanymi imionami i datą ślubu (kiedyś na allegro można było taką zamówić). 
    Podziękowali 1dana
  • Msza ,to tylko dla osób związanych mocno z kościołem.
    Znajomi ,malo zwiazani z Kościołem, dostali od siostry- (bardzo religijnej) na chrzest i byli ciężko obrażeni, że tak po najmniejszej linii oporu i w dodatku za darmo B)
    Podziękowali 2dana Katia
  • Odnośnie wątku,  to kupiłabym coś ładnego, nawet mniejszego, ale w dobrym gatunku. 
    Moze filiżanki, porcelanowe, eleganckie, albo kieliszki
    Podziękowali 1dana
  • Ja bym jednak filiżanki odradzała, ale to może być mój uraz, bo dostaliśmy chyba z 5 kompletów dla dwoch osób a na dodatek my kawy w domu raczej nie pijemy a herbate raczej w kubkach...
    Podziękowali 3dana MAFJa MartynaN
  • Haha my też dostaliśmy 3 komplety filiżanek:) Koniecznie coś w guście Państwa Młodych, żeby nie musieli się z tym męczyć.  Koniecznie porządne. Dekoracji bym nie kupowała, gusta są tak różne...sama nie wiem czy obdarowałabym swojej produkcji obrazem, chyba że ktoś by miał od dawna ochotę i bym wiedziała.
    Podziękowali 2dana Katia
  • 5 kompletów, to faktycznie sporo :o
    Ja dostałam jeden, bardzo ładny i dobrej firmy. Sama pewnie bym pozalowala. A tak,mam elegancki komplet :)
    Drugi fajny prezent, to zestaw srebrnych sztućców,  takich świątecznych.
    Zawsze przy okazji używania, myślę o osobie, od której go dostalam <3
    Podziękowali 1dana
  • Sesje fotograficzna miesiąc po slubie po tzw miesiącu miodowym.
    Podziękowali 1dana
  • https://www.spodlady.com/slub

    dużo fajnych rzeczy, może akurat coś?
    Podziękowali 1dana
  • a można zapytać. ?
    ja bym tak zrobiła. ale to ja
    Podziękowali 2dana Katia
  • Nie brałam pod uwagę. Ale kto wie...
  • zazwyczaj ludzie chcą pieniądze, więc ok.
    ale tam , gdzie wchodził w grę prezent do dziś jedni mówią- jak to wspaniale pić kawę w filiżankach od was
    Podziękowali 1dana
  • No tylko z pieniędzmi taki problem, że jaka kwota odpowiednia?
     Siostra z narzeczonym prosili o pieniądze i dostali. Wyłamała się matka chrzestna i do dzisiaj wspominają jej prezent w czasie użytkowania
  • No bo tak jest jak się trafi w gust i potrzeby. 
    Podziękowali 1MartynaN
  • Po latach od ślubu widzę,że dobrej pościeli nigdy dość :smile:
    Podziękowali 3antonina dana Katia
  • Zazwyczaj dajemy pieniądze i jakąś drobną pamiątkę ale jak myślę o prezentacji,które dostaliśmy,wszystko się przydało.
    Komplet garnków,komplet sztućców,robot kuchenny,żelazko,nawet książki i obrazy :smile: 
    Podziękowali 1dana
  • Myśmy dostali pieniądze i w sumie oprócz tego dwa prezenty rzeczowe.  Zastawę odswiętną i duży komplet sztućców z tymi wszystkimi mniej codziennymi elementami do zup, sosów, tortów. Wszystko w ładnym drewnianym futerale.  Bardzo dużą radość nam to sprawiło bo i praktyczne i ładne i z każdym użytkowaniem cieszy. Z nietrafionych dostaliśmy parę durnostaków, ale na szczęście zdążyły się już potłuc. :p Tego bym nie polecała chyba że młodzi bardzo lubią i zna się gust.
    Podziękowali 1dana
  • Polecam oryginalne rękodzieło ;)

    https://www.instagram.com/hand.made.design/

    Taki kosz robiłam ostatnio na ślubny prezent - jest dość spory, poszedł do młodych wypełniony winem i słodyczami - kokarda na połączonych uszach. Bardzo się podobało.



  • Może poduchy?
    Nadają się jako dekoracja i sypialni i salonu 



  • Hamak dla dwojga albo kosz piknikowy z wyposażeniem (można do środka dorzucić łakocie, wino). 
    Podziękowali 2dana kropka
  • My też idziemy na ślub pary która jest po 30 i właściwie wszystko ma - dajemy w prezencie wino domowej roboty (nasze winko z winogron wiemy ze lubią wszelkie takie rzeczy domowej roboty :) ) do tego zestaw do wina w drewnianym pudelku (otwieracz, termometr taki "ala korek" co nakladasz na otwarte wino by sie powietrze nie dostało) i karafkę firmy krosno - tak tematycznie nam wyszło - wszystko z winem związane :smile:
    Podziękowali 2wielorybek dana
  • Myśmy kupowali dwie piękne filiżanki rosenthala. Wydaje mi się ze każdy byłby zadowolony. 
    Kerima- kosz piknikowy to genialny pomysł! I wpisuje się w obecne trendy  <3
    Podziękowali 2dana Kerima
  • Jeśli są wierzący to Ikona Świętej Rodziny. My dostaliśmy i był to najlepszy prezent jaki dostaliśmy:). 
    Podziękowali 1Joannna
  • edytowano lipiec 2017
    Ja dostałam zlecenie namalowania ikony na ślub znajomych. I kiedyś może bym się wstydziła,ale jak chcą i im się podoba to co zrobię :) Także @wielorybek- wiedząc,jak malujesz-nie miałabym oporów :)
    ( E. tak namalowania, bo to nie pisanie ikony :p)
    Podziękowali 3wielorybek apolonia dana
  • edytowano lipiec 2017

    jeżeli masz zdolności plastyczne, to też proponowałabym własnoręcznie wykonany prezent. Chociaż może delikatnie podpytałabym, czy by im to odpowiadało i jakie mniej więcej. Chyba że znasz gust

    Mi się zdarzyło trzykrotnie haftować obraz (raz Pana Jezusa modlącego się, raz Matki Bożej Cygańskiej i raz Matki Bożej Karmiącej), ale to na wyraźną prośbę nowożeńców, łącznie z wybraniem wzoru przez nich. Przypuszczam, że malowanie zajmuje mniej czasu niż haft.... teraz już by się nie dało

    Podziękowali 1dana
  • Babcia chciałaby wnukowi dać z okazji ślubu ikonę świętej Rodziny ale nie wie czy ją stać. Jeżeli możecie proszę napiszcie tu lub na priv jaki to jest koszt i jaki byłby czas realizacji.

    @Wiol ;@wielorybek ;

    Proszę zawołajcie osoby, które jeszcze piszą ikony.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.