glukometr dla dziecka

Mamy chwilowo monitorować poziom glukozy u 12 - latki. Czy ktoś mógłby polecić jakiś niedrogi, ale dający dobre wyniki i jak najmniej inwazyjny glukometr? Dla mnie to czarna magia...

Komentarz

 • Nam polecono optium xido dla osoby dorosłej. Ale wydaje mi się, że to nie ma znaczenia, chodzi o rzetelność pomiaru
 • Glukometr daje za darmo rodzinny. Ja nie mam cukrzycy ale muszę też badać cukier i dostałam już dwa razy.Nie ma znaczenia czy dla dorosłego czy dla dziecka bo działa tak samo.
  Podziękowali 1AN_3
 • @Elunia sam dał czy się upomnialaś?
  To w ramach reklamy jakiejś firmy czy faktycznie się "należy",nie wiesz może?
  Kurcze,mojemu ojcu co jakiś czas wybija cukier powyżej normy,niedużo ale powyżej,chociaż przeważnie jest ok.
  Mówiłam żeby rodzice zapytali lekarkę o darmowy glukometr i miała im powiedzieć,że nie ma dla nich. Tylko jak ktoś ma zdiagnozowaną cukrzycę w poradni cukrzycowej dostanie.
  Podziękowali 1Aga85
 • Nie no sama dała. Wyszedł mi cukier na czczo 98 i kazała mi mierzyć i skierowała do poradni chorób metabolicznych. Tam stwierdzono insulinooporność i też kazali mierzyć. Jak mi sie pierwszy zepsuł to powiedziałam na wizycie i mi dała inny i nawet małą paczkę pasków. Niestety paski są drogie bo na zniżkę tylko dla cukrzyków.
 • Miałam podobną sytuację co olgal, nie ma cukrzycy, nie ma glukometru :/
 • A ja dostałam za darmo w aptece z 10 darmowymi paskami, na więcej musiałam załatwiać receptę od lekarza. W ciąży byłam, ale bez zdiagnozowanej cukrzycy, tylko z chwilową nietolerancją. 

  Moja teściowa też dostała darmowy w aptece, tez bez cukrzycy. 
 •  jakiej aptece? Z jakiejś sieci?
 • Dzwoniłam do przychodni - glukometrów nie rozdają...
 • to jest tak że producenci zarabiają na paskach - które są przeznaczone tylko do określonego glukometru - więc rozdają glukometry bo mają pewność -no prawdopodobieństwo... -  że potem pacjent będzie przychodził z receptą po paski właśnie ich firmy
  więc popytaj i w aptece i w przychodni - gdzieś zapewne będą mieli - kwestia czy ma kto zapisać odpowiednie paski potem - w sensie - należy się udać do lekarza który zapisze - ja nie miałam nigdy problemu - i gin, i rodzinny zapisywali kiedy tylko poprosiłam i tej firmy której miałam glukometr (ale to cukrzyca ciążowa)
  jakbyś miała problem to pisz na priw, mam dwa mogę się podzielić bo w sumie teraz nie używam żadnego
 • BeaBea
  edytowano lipiec 2017
  @mamaa
  nówkę Ci mogę przesłać. Na Twój koszt. Paski w gratisie. Kupiłam glukometr ale okazał się zbędny niejako

  edit: chłop się ze swym starym rozstać nie chce ;)
 • Kochane jesteście! Jednak nie skorzystam. Udało mi się namierzyć jedną aptekę, w której jest jeden glukometr :) Trochę się spieszymy - we wtorek mam umówione szczepienie z roczniakiem, to przy okazji pójdę już z kilkoma pomiarami starszej gwiazdy. Mój małżonek więc tam dziś w te pędy pojedzie i zaczynamy od ręki.
 • Polecam też sprawdzić pomiary w nocy. 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.