Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

co zamiast masła?

2

Komentarz

  • chodzi o to, że Polska naprodukowała za dużo mleka odtłuszczonego w proszku i ma nadwyżkę i nie musi produkować go więcej (a to jest uboczny skutek produkcji masła), więc rezerwy mleczne przesunęła gdzie indziej, polegając na swoich zamrożonych zasobach masła. Tymczasem w Europie z jakiegoś powodu masła zabrakło więc te rezerwy zostały sprzedane Europie i ceny masła skoczyły do góry bo wzrósł popyt a nie wzrosła podaż celowo i masłowi giganci wyprzedają masło zamrożone drożej bo wiedzą, że zejdzie bo brakuje masła na rynku

    Podziękowali 3annabe Katia chabrowa
  • ale za jakiś czas wzrosnie podaż małych mleczarni, które będą chciały zarobić na maśle widząc ceny i przesunęły więcej mleka do produkcji masła. Wzrośnie więc podaż i po wysyceniu rynku obniżą się ceny. Bo zmowa jest wśród dużych masłorobów
  • Łał, ale ten rynekjest makiaweliczny :open_mouth:

    Do smarowania pieczywa jeśli już w ogóle czegoś używam to łagodnej musztardy. Masła chyba w tym roku nie jadłam :p 
  • @Haku dzięki za wyjaśnienie bo już się zastanawiałam co się dzieje - masło zdrożało a mleko i śmietana nie Oby faktycznie staniało U nas wszyscy uwielbiają masło:/
  • A kto to powiedział (Julia Child?), że z dodatkiem masła wszystko jest smaczniejsze? :yum:
    W pełni się zgadzam, choć na szczęście ja z tych niegrymaśnych i wszystko zjadam bez masła ;)
  • Można kupować kremowke i samemu robić masło.  Choć nie wiem czy wyjdzie taniej. 
    Podziękowali 1chabrowa
  • uJa powiedział(a):
    Można kupować kremowke i samemu robić masło.  Choć nie wiem czy wyjdzie taniej. 
    Nie wyjdzie. Można też kupować mleko na targu, zbierać śmietanę i robić masło, ale też chyba nie wyjdzie  taniej.
  • @Skatarzyna dzięki poprawiłaś mi humor tym tekstem :)uśmiałam się :smiley:
  • W Niemczech tez Drogie brrrre....
  • Joanna i Bronisław powiedział(a):
    uJa powiedział(a):
    Można kupować kremowke i samemu robić masło.  Choć nie wiem czy wyjdzie taniej. 
    Nie wyjdzie. Można też kupować mleko na targu, zbierać śmietanę i robić masło, ale też chyba nie wyjdzie  taniej.
    Ostatnio u koleżanki chciałam ubić śmietanę w termomixie i wyjęłam masło... śmietana sklepowa
  • Na gazecie wyborczej straszą że jeszcze wzrośnie cena mleka, wieprzowiny i drobiu
  • Wieprzowiny na pewno, w naszej gminie właśnie są wybijanie świnie zdrowe i idą do utylizacji , w sąsiednich gminach to samo , tak więc nie będzie żywca , 
  • OlaOdPawla powiedział(a):
    Joanna i Bronisław powiedział(a):
    uJa powiedział(a):
    Można kupować kremowke i samemu robić masło.  Choć nie wiem czy wyjdzie taniej. 
    Nie wyjdzie. Można też kupować mleko na targu, zbierać śmietanę i robić masło, ale też chyba nie wyjdzie  taniej.
    Ostatnio u koleżanki chciałam ubić śmietanę w termomixie i wyjęłam masło... śmietana sklepowa
    Masło najprościej zrobić w słoiku. Trzeba wlać śmietanę, szczelnie zamknąć i potrząsać miarowo, aż dojdzie do zmaślenia. Potem należy wypłukać resztki maślanki w zimnej wodzie i voilà, tylko że, o ile pamiętam, ilości są skromne i cena kilograma będzie wysoka. Przydałaby się jakaś zminiaturyzowana krowa o niewielkiej wydajności mlecznej, ale to tyle roboty z obsługą...


  • monia3 powiedział(a):
    Na gazecie wyborczej straszą że jeszcze wzrośnie cena mleka, wieprzowiny i drobiu
    Wieprzowina teraz bardzo tania. Duża podaż...
  • Mamy Afs były 3 ogniska , to o swinkach i nie będzie można chorować świń przez kilka lata w praktyce znikną świnie z małych gospodarstw na dobre, drób zaraz bo pewnie od września będzie ptasia grypa tak pewnie do połowy maja
  • @nowa czemu te świnie idą do utylizacji? 
  • Bo były w gminie ogniska asf ,i dlatego rolnicy musieli przebadać każda sztukę od prosiecia do tuczników, żeby sprawdzić czy są zdrowe,a teraz Wojewódzki lekarz weterynarii wydał nakaz wybicia i utylizacji świń na dzień dzisiejszy jest to 2200 sztuk w naszej gminie, rolnicy nie dostaną rekompensaty bo jakaś ustawa nie weszła w życie,czy nie obejmuje naszego regionu, odszkodowan też nie będzie bo trzeba spełnić 10 punktów, między innymi nie można mieć innych zwierząt na tym samym podwórku
  • A u nas nie można sprzedać żadnych gatunków zwierząt, nawet do rzeźni, nie można sprzedać słomy siana zboża na dzień dzisiejszy, na nawet przewozić nie można żywych zwierząt 
  • Wójt gminy wczoraj w radiu Podlasie mówił, serwis Podlasie 24
  • I zaczynam się cieszyć, że nie jemy aż tak dużo mięsa :P 
    Czytalam ostatnio artykuł o tym, że tradycyjne polskie to wcale nie bigos i pierogi tylko pierś z kurczaka z dodatkiem hormonów i ostrzykiwana na potęgę. Już mi się odechciało :P 


    A tak z ciekawości ile i jakiej śmietany trzeba mieć, żeby wyszło 200g masła?
  • @nowa za Chiny tego nie pojmę :( skoro zdrowe to po co utylizować? Aż się wierzyć nie chce.
    Podziękowali 2OlaOdPawla MAFJa
  • @Dorota Ok 200 gr masła wyszło mi z litra wiejskiej śmietany. 
    Ibijalam w mikserze :) 
    Podziękowali 1Dorotak
  • @Predikata  bo są wrażliwe,  to choroba wirusowa ginie w  temperaturze 60  st, jest ustawowo zwalczana, tego nikt nie rozumie czemu mają iść zdrowe sztuki do utylizacji, czemu nie można wykorzystać na własny użytek . Wirus przenoszą dziki, 
  • Odszkodowan za wybite zwierzęta jeszcze z ubiegłego roku nie poplacono rolnikom z innych gmin, ponoć odszkodowanie za 1 świnie realnie na rękę to od 30-100 zł 
  • Nie wiem, czy zamiast masla, ale ostatnio zrobiłam fajna pastę z cieciorki - ugotowana cieciorka, do tego pomidory suszone w oleju z olejem, podsmazona cebula, czosnek i przyprawy. Zbendowane ręcznym blenderem. Następnym razem dam więcej tłuszczu (hehe, więcej niż nie wiadomo ile) I w Rossmanie są fajne "pasztety" jarskie, nazywają się wazywo (przez samo z), pieruńsko drogie moim zdaniem, ale można podpatrzeć sklad. Jadlam z buraka, białej fasoli i śliwek, pycha.
  • A masla nic nie zastąpi. Wszystko smakuje lepiej z masłem, może oprócz truskawek.
  • nowa powiedział(a):
    Wirus przenoszą dziki, 
    Dlatego też więcej dzików do odstrzału, może poprawi się sytuacja w przyszłym roku.
  • Ja czasem zamiast masła daję serek bieluch na kanapkę, ale racja, masła nic nie zastąpi.
  • Skatarzyna zaśmiałam się do telefonu co zdarza się rzadko... NOWA Czarny rynek istnieje u Was? Ten świat jednak kuzagladzie zmierza
    Podziękowali 1annabe
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.