Łódź dla początkujących - co warto zobaczyc w czasie kilkugodzinnego spaceru?

edytowano 5 sierpień w Polecamy
Help, liczę na Was :) 

Będziemy jutro przez kilka godzin w Łodzi, chcemy pospacerować i złapać klimat miasta, ludzi, knajp i parków itp. Moze jakies szczególnie ciekawe muzeum? Dzieci mamy małe ale cierpliwe w zwiedzaniu. 
Nie znamy nic kompletnie w Łodzi, jestesmy totalnie mentalnie spoza tego regionu, a nie mam juz czasu zagłębić sie w internetowe przewodniki. 

Doradźcie cos proszę, bo wylądujemy w pierwszej lepszej cukierni na Piotrkowskiej :) 

Komentarz

• Off Piotrkowska  ( knajpy ) 
    Sama Piotrkowska  , do Offa wchodzi się od Pitrkiwskiej niedaleko Roosevelta 

Przy płacy Wolności niedaleko 
    Wejście z bramy przy Piotrkowskiej jest cale podworko kamienic , których elewacja jest z kawałków luster 
    Bardzo warto !!!! 

Boczne ulice przy Grand hotelu na Piotrkowskiej są bardzo fajne zrobione deptaki i teraz tam koncentruje się też życie kanjpowo -towarzyskie jak konkurencyjne dla Offa 

Pałac Poznańskiego i Manufaktura 
    Biała Fabryka 

Dużo tego jest w sumie jak piszę teraz 

• edytowano 5 sierpień
    Park źrodliska  ,  jako ten łódzki klimat :) :) 
    Jest tam też palmiarnia 
    I na środku parku bardzo ostatnio modna kawiarnia z leżakami na podwórku w parku ,Tubajka 

EC1 
    Ale nie wiem czy czynne w niedzielę  ( mieszkam blisko a jeszcze nie byłam ) 
    To w sąsiedztwie z nowo wybudowanym dworcem Łódź Fabryczna 
    Blisko jest też piękna cerkiew  
    Podziękowali 2Madika AN_3
  • Księży Młyn i okolice 
    Podziękowali 2madzikg Madika
  • Nie "co", tylko "kogo" - łodzkich forumowiczów ;)
  • Zawsze jak jesteśmy w Łodzi idziemy do parku i palmiarni - w ramach spaceru po obiedzie u rodziny. Tam w pobliżu jest jeszcze muzeum kina, ale dla odmiany do niego jakoś nie zdolalismy się wybrać.
    Podziękowali 1Madika
  • Do muzeum kinematografii warto 
    Blisko jest też szkoła filmowa  :D
    To przy parku zrödliska 
    Podziękowali 1Madika
  • Piotrkowska  jest  bardzo długaaaa 
    Wiec jeszcze tzw biała fabryka i muzeum wlokiennictwa oraz skansen  ( 3 w jednym miejscu ) blisko stamtąd łódzka katedra też przy Pietrynie 
    :) 

Bardzo warto cmentarz na Ogrodowej 
    To bardzo bardzo warto !!!!!!!
    Oraz cmentarz żydowski 
    Z przewodnikiem jest mega oprowadzanie 
    I właśnie można bardzo poczuć klimat łódzki i ziemi obiecanej ( oba cmentarze ) 

Podziękowali 2Madika AgaMaria
  • Wprawdzie nie mój wątek ale cieszę się, że trafiłam. Kilka razy byłam w Łodzi ale zawsze zwiedzałam co najwyżej lodowisko o słodkiej nazwie Bombonierka i... Galerię Łódzką ;) Następnym razem przyjadę na nieco dłużej i wypuszczę się w te wszystkie polecane tu miejsca.
  • Dziękuje bardzo!
    Ruszamy w drogę, biorę sie za plan trasy wycieczki :) 
  • @Madika daj znać kiedy będziecie w Łodzi 
  • @Ulga jak jeszcze raz będziesz w tej Bombonierce a NIC nie napiszesz że jesteś 
    To wiesz  >:)
    Podziękowali 1Ulga
  • @Madika jak jedziecie od  tej strony co myślę 
    To macie tak po kolei jadąc juz Piotrkowska 
    Biała Fabryka 
    Katedra 
    W centrum juz szlak pieszy Piotrkowska i piękne kamienice 
     Off Piotrkowska knajpy  ( drukarnia jest fajna ) 
    Przy Grand hotelu te uliczki deptaku i knajpy
    Dalej Pietryną kamienice w lusttach bliżej juz placu wolności
    Później dalej Nowomiejska  i park w lewo pałac Poznańskiego i manufaktura  ( widać ) 
    Tam przy Biedronce ( podwórko za )  jest stary drewniany kościół w podworku i o 16 były Msze w starym rycie  ( nie wiem o której będziecie ) 
    Podziękowali 1AgaMaria
  • edytowano 6 sierpień
    @Ulga myślę że w tym podwórku z mozaikowymi lustrzanymi kamienicami zrobilabys extra zdjęcia 
    Mistrzowskie  :) 
    Warto !! Zachęcam 
    Masz dobry dojazd z Bombonierki  :) 

Podziękowali 2Ulga kowalka
  • edytowano 6 sierpień
    Na obiady domowe niezmiennie zapraszam do baru mlecznego Kultura, prowadzonego przez moją córkę i jej przyjaciółkę
    W samym centrum boczna Pietryny 
    Ul.Struga7 
    Punkt blisko - Saspol 
    Dziś córka ma wolne  :) ale obsługuje druga szefowa 
    Podziękowali 2AN_3 AgaMaria
  • edytowano 6 sierpień
    Chcialabym odwiedzic grob Stanislawy Leszczynskiej w Kosciele WniebowzieciaNMP w Lodzi:)
  • Księży Młyn, Pałac Scheiblera, al. Kościuszki równoległa do Piotrkowskiej secesyjne kamienice, są też w tych bocznych ulicach od Piotrkowskiej. Końcówka Piotrkowskiej (Plac Niepodległości) obok tzw. Górniak rynek, tutaj pomnik św. s. Faustyny i kościół. Katedra łódzka, niedaleko protestancki kościół pw. św. Mateusza, obie świątynie przy Piotrkowskiej.
    Przy ulicy Sienkiewicza (równoległej do Piotrkowskiej od północy) jest na przeciwko wyloty ul. Roosvelta kościół łódzkich jezuitów, prężny Ośrodek Odnowy w Duchu św., także księgarnia, a kościół sam w sobie architektonicznie też ciekawy, po protestantach odziedziczony przez jezuitów.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.