Dzbanek z filtrem

Czy ktoś z Was używa?
Zastanawiam się nad kupieniem. Wydajemy fortunę na wodę butelkową. 
Jakoś nie mogę się przemóc, żeby pić warszawską wodę z kranu, dlatego pomyślałam o dzbanku z filtrem.
Warto? 

Komentarz

• Warto :) My używamy od kilku lat , jestem zadowolona :)
    K
    Podziękowali 1mamlu
  • Mieliśmy filtr. Mam wrażenie, ze się odmineralizowalam przez to. Pijemy teraz kranówkę.
  • Warto. Ale zdecydowanie szklany polecam.
  • Ja mam Brity. Nie wiem, jaka jest jakość wody z niego, ale woda jest smaczna, kranówki bym nie wypiła, więc wierzę, że działa :D no i na pewno taniej wychodzi
  • malagala powiedział(a):
    Mieliśmy filtr. Mam wrażenie, ze się odmineralizowalam przez to. Pijemy teraz kranówkę.
    My też używamy i mam te same wątpliwości, czy coś wartosciowego w tej wodzie pozostaje. Z dzbanka lejemy tez wode do gotowania w czajniku i nie zakamienia się.
  • @malagala ale tak bezpośrednio z kranu? I maluchom też dajesz taką do picia? Mi najbardziej zależy właśnie na dobrej wodzie dla dziecka.
  • Po przefiltrowaniu warto szczyptę dobrej soli kamiennej dac do wody np. klodawskiej. Wtedy wxbogacamy wode w mineraly. 
  • edytowano sierpień 2017
    mamy szklany Dafi bo @Skatarzyna poleciła. Znów przekonałam się, że Skatarzyna poleca tylko to co dobre ;)
    Podziękowali 1Dorotak
  • tak swoją drogą był podobny wątek i tam sporo informacji
  • A W ogóle to @palusia ma system na wypasie - osobny kranik z filtrowaną wodą B)
  • Dzięki! Szukałam przez googla i nic mi nie znalazło więc założyłam nowy. Zaraz sobie poczytam ;)
  • Nasz czajnik mimo filtrowania wody( filtry dafi) zakamienił sie. Nie wydaje mi sie aby zupełnie filtr usuwał wszystko z wody.
  • Nasz się zakamienia jak za długo filtr nie wymieniany. Wymieniamy jak widzimy,że kamień w czajniku zaczyna się robić, a czajnik odkamieniamy woda z octem.
  • Hope powiedział(a):
    mamy szklany Dafi bo @Skatarzyna poleciła. Znów przekonałam się, że Skatarzyna poleca tylko to co dobre ;)
    Jesteście przekonane, że on faktycznie jest szklany? Jak na szkło jest bardzo lekki, a po postukaniu w niego paznokciem daje dźwięk bliższy stukaniu w plastik niż szkło. 
    A czajnik się zakamienia, wolniej niż jak bezpośrednio z kranu ale jednak. 
    Podziękowali 1Laf2011
  • @Yucami, nasz szklany był szklany. 
    Podziękowali 1Yucami
  • Yucami powiedział(a):
    Hope powiedział(a):
    Jesteście przekonane, że on faktycznie jest szklany? Jak na szkło jest bardzo lekki, a po postukaniu w niego paznokciem daje dźwięk bliższy stukaniu w plastik niż szkło. 
    Właśnie zbiłam nasz dzbanek :cry: 
    2 małych dzieci w domu, a zbiłam go SAMA, wrrrrr.....
    Podziękowali 2madzikg Yucami
  • Czy ktos widział jakikolwiek dzbanek filtrujący szklany, ale do drzwi lodówki? (płaski). Dafi chyba ma tylko szerokie... :(
  • Hope powiedział(a):
    Yucami powiedział(a):
    Hope powiedział(a):
    Właśnie zbiłam nasz dzbanek :cry: 
    2 małych dzieci w domu, a zbiłam go SAMA, wrrrrr.....
    Ta, od tego czasu nam też się zbił i już mam pewność,  że faktycznie jest szklany. 
    Teraz drugi już przerabiamy. 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.