Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Jak ogarniacie dom i dzieci pracując zawodowo?

124

Komentarz

  • Ja pracuję w Polsce w IT. Można się dogadać.  Moge często pracować w domu , wychodzić wczesniej itp. Jak pracuję czasem po południu to odbieram godziny pracy itp. Jak jestem w ciąży teraz to w ogóle nie muszę przychodzic do biura tylko mam dokończyć projekty na spokojnie a kiedy to robię to moja sprawa.
    Podziękowali 1Nika76
  • No super dziewczyny:) jak się wkręcić w taką pracę? Jakieś kursy?

    Chociaż czuje że IT to nie moje powołanie. 

    Ostatnio myślałam o katechetyce:)
    Bo mnie to interesuje. A może Bóg da jeszcze cierpliwość do dzieci obcych?!
    Podziękowali 1Aniuszka
  • ewaklara powiedział(a):
    No super dziewczyny:) jak się wkręcić w taką pracę? Jakieś kursy?

    Chociaż czuje że IT to nie moje powołanie. 

    Ostatnio myślałam o katechetyce:)
    Bo mnie to interesuje. A może Bóg da jeszcze cierpliwość do dzieci obcych?!
    Ja nauczylam się programować sama. Studiowalam historie tak w ogóle.  na początku zaczynalam od prymitywnych rzeczy w html potem proste skrypty w java script i potem coraz bardziej skomplikowane programy robiłam w innych językach. To naprawdę nie jest trudne.  Jak sie zlapie bakcyla to czysta przyjemnosc. Jakby coś to mogę zrobić mini kurs np. z makr offisowych (to automatyzacja pracy z offisem, głównie do Excela się używa). Bardzo podnosi szanse na dostanie pracy biurowej.
    Podziękowali 1ewaklara
  • Branża it generalnie zadzi sie swoimi prawami, a.programowanie to juz inna bajka. Tam pracujesz na efekt, wiec generalnie pracodawca wisi gdzie ty sobie siedziesz i o której, byles sie wyrobiła w ramach czasowych. Ale poza it takich prac jest bardzo mało niestety. 
    Podziękowali 4nowa OlaZ ewaklara tymka
  • andora powiedział(a):
    Branża it generalnie zadzi sie swoimi prawami, a.programowanie to juz inna bajka. Tam pracujesz na efekt, wiec generalnie pracodawca wisi gdzie ty sobie siedziesz i o której, byles sie wyrobiła w ramach czasowych. Ale poza it takich prac jest bardzo mało niestety. 
    Tak, to prawda. Uważam, że bardzo brakuje w Polsce możliwości pracy z elastycznym grafikiem, niestety, zwłaszcza dla mam. Man nadzieję, że coś się zmieni w tym kierunku, bo wydaje mi się, że poza IT w innych branżach też można iść na rękę pracownikowi, zwłaszcza mamie, bez jakiś wielkich strat.
    Podziękowali 1Gosia5
  • Pracę, którą ja wykonywałam, spokojnie mogłabym robić z domu, ale niestety nie wolno wynosić dokumentacji z firmy i klapa.
  • edytowano styczeń 2018
    AN_3 powiedział(a):
    Akurat w IT teraz w Polsce też da się sporo wynegocjować, rynek bardzo potrzebuje, część ludzi zniknęła do zagranicznych firm.
    We fryzjerstwie tez. 
    Cudowne jest to że zapotrzebowanie tak duże że mogę pracować  wtedy kiedy mogę i nie muszę jak nie mogę B)
    Podziękowali 1ewaklara
  • i co ważne i trzeba brać pod uwagę, to ze it to bardzo dobrze, wręcz nadplacany w tej chwili segment rynku. Tam pensja za pol etatu jest pensja godna. I generalnie, jak sie robi wolnej, mniej, wciąż można zarobić godziwe pieniądze. projektowanie, archyektura, konstruktorzy niby tez mogą pracować w domu ale praca po 4h nie zapewni im juz przyzwoitego poziomu zarobków. 
  • @Wanda, na poczatku korzystałam z ksiazek helion, tam było opisane krok po kroku co trzeba robić, od bardzo prostych ćwiczeń do coraz trudniejszych. (najpierw ksiazka html dla kazdego, potem JavaScript dla kazdego, na koniec php dla poczatkujcych). Jakbys była zainteresowana mogę podesłać Ci te ksiazki żebyś sobie obczaiła co i jak. Wprawdzie one sa z lat 2004 -2007 , bo ja zaczynałam naukę w wieku lat 12, ale na sam poczatek nauki nie ma to znaczenia. Potem bardzo pomocne w nauce programowania jest wyznaczanie sobie konkretnych celów, żeby się nie zanudzić na śmierć i nie zniechęcić, np. robię teraz stronę html, z odnośnikami na inna stronę, potem aplikacje ktora odlicza mi czas, czy sluzaca do generowania losowych liczb do losowania lotto (raz wygralam dzieki mojej aplikacji 24 zl) itp i tak przechodzisz potem do coraz trudniejszych zadań, ale najlepiej, żeby robić coś konkretnego, a nie tylko wałkować teorię. U mnie potem wszystko potoczyło się dzięki pomocy Pana Boga, bo jako studentka historii archiwizacji dostałam staż w archiwum Politechniki  i tam jak pracownicy skapnęli się, że umiem programować to robiłam im makra excelowe i wordowe, a na koniec podjełam się stworzenia obiektowej bazy danych w c# mimo, ze znałam ten język tak se, ale dzięki temu zadaniu się go nauczyłam i już po studiach miałam te projekty w cv i znalazłam pracę w firmie IT. Obecnie zajmuję się głównie programowaniem aplikacji webowych. Naprawdę nie jest to trudne. Jak chcesz to mogę przesłać Ci parę moich skrypcików na których się uczyłam. Po prostu musisz wyznaczać sobie konkretne cele i robiac je uczyć się konkretnego języka programowania.
    Podziękowali 2OlaOdPawla Pola
  • @OlaZ podziwiam dla mnie to czarna magia .....
  • Nowa - to juz bym wolala przy wlasnych zwierzetach we wlasnym gospodarstwie, choc rozumiem, ze to zaden zysk. Pewnie tyle ze rodzine mozna.wyzywic.
  • W tej chwili przepisy sa takie ze kobieta ktora ma prawo do urlopu wychowawczego ( czyli do konca roku kalendarzowego w ktorym dziecko konczy 6 lat) moze wystapic o zmniejszony wymiar etatu, a pracodawca jest zobowiazany uwzglednic jej wniosek. Oczywiscie trzeba miec umowe na czas nieokreslony. Pracodawcy zazwyczaj to nie jest na reke ale poki co wyjscia nie ma i jest to jakies rozwiazanie dla matek. 
  • @apolonia, tylko najczęściej takie umowy mają osoby pracujące w budżetowce, połowa pensji nie wystarczy na nianie i dojazdy :'(
    Podziękowali 1Małgorzata32
  • @szczurzysko w moim wypadku nie wystarczy , nie stety 
  • To fakt, najkorzystniej finansowo wrocic na 6/8 pod warunkiem ze najmlodsze dziecko jest w zlobku badz przedszkolu.
  • Nie ogarniamy. Ale czy musimy?
    Podziękowali 3Ewasz Katia madzikg
  • Ja pracuję 20g tyg w domu online, od wielu lat. Żadnych babć na etacie ani opiekunek. Ostatnio zauważyłam, że mój ostatni przychówek jest tak rewelacyjny, że bezproblemowo jestem w stanie ogarnąć całokształt w sensownym czasie. Ale jak gimbaza w homeschoolingu wróciła z ferii, znów przestałam się wyrabiać. No i jak maluchy chore, to też gorzej. 
    Podziękowali 1Hope
  • Ta praca sama do mnie przyszła, ale w poprzedniej też nie miałam problemu, jak się nie wyrabiałam i poprosiłam, żebym częściowo mogła pracować w domu. Normalna umowa o pracę. Pensja była bardzo godziwa, jak zaczynałam 10 lat temu, ale nie rośnie, więc rozważam poszukiwania alternatywny. 
  • @Mle a zdradzisz jaka to branża? 


    Sama się zastanawiam, a właściwie już martwię na zapas jak to u nas będzie po moim macierzyńskim. Może ktoś z Was korzystał z usług coacha albo kogoś kto zna rynek pracy, żeby wiedzieć w jakim kierunku się rozwijać, żeby ewentualnie wchodziła w grę praca z domu na pół etatu np.?
    Podobno weszła/wchodzi też ustawa, która pozwala bez DG dorobić do 1000 zł. miesięcznie. Tylko pomysłu brak co to by mogło być ;) 
    Podziękowali 1Katia
  • MleMle
    edytowano luty 2018
    Grafika, media, mała firma.
    Ale wydaje mi się, że dobrą opcją może być np. sprzedaż powierzchni reklamowej i generalnie reklama. Tam, gdzie się coś sprzedaje, tam są pieniądze. I u nas też takie stanowisko funkcjonuje online, bo to praca głównie przy tel i mailach + czasem spotkania.
    Podziękowali 1Hope
  • edytowano luty 2018
     :s 

    Usmażyłam górę kotletów żeby mieć w tygodniu obiady w pracy .... stały na stole przed kończącymi obiad córkami (7 i 10 lat).....

    I to pytanie zza sciany: "Mama chcesz kotleta?"

     :# 

    Przyleciałam jak na miotle i patrzę: ostatni jeno się został!!!!!  :s  :s

    Nawet mi do głowy nie przyszło że te dwie nieduze dziewczyny zeżrą wszystko!!!!! Buuuu  :'(
    Podziękowali 2asiao Bambidu
  • Hope powiedział(a):
    Podobno weszła/wchodzi też ustawa, która pozwala bez DG dorobić do 1000 zł. miesięcznie. Tylko pomysłu brak co to by mogło być ;) 
    Moje marzenie!
  • tak :)  od marca wchodzi tzw działalność nierejestrowana 
    Podziękowali 1asiao
  • Ogarniamy tak że od pół roku chodzimy spać codziennie o 2 w nocy a wstajemy o 6.30. 
  • Ja niedawno wpadlam na cos takiego, może będzie pomocne: 

    https://mamopracuj.pl/mamo-pracuj-w-it/

    Sama zastanawiam sie czy nie isc w stronę testowania.
    Podziękowali 2Mle Hope
  • Na tym Prayboyowym awatarze jest zdaje sie osoba, ktora kladzie sie o 2-giej a wstaje o 6.30.
    Podziękowali 2madzikg zoja
  • @J2017 to strona gdzie można znaleźć dużo inspiracji na własny biznes oraz wiele ciekawych szkoleń. Jesli znasz angielski komunikatywnie to pracy za biurkiem jest od groma.
    Wygląda to super, dzięki @Camille :) Nawet w moim mieście fajnie szkolenia znalazłam :) 
    Podziękowali 1camille
  • Różne są, za darmo też :) i nie tylko w mazowieckim :) 
  • edytowano luty 2018
    @J2017 oczywiście że płaci się za testowanie bo to konkretnea praca ale trzeba wiedziec jak to robic. Nie trzeba byc z branzy IT ale trzeba w nia wejść i się zaczac uczyć. Dużo materialow jest do nauki w internecie za darmo.
     Potem mozna zrobic kurs z egzaminem ISTQB , to kosztuje ale po tym egzaminie jest niemal pewne ze sie szybko dostanie pracę. Jest taka strona:
    http://akademiatestowania.pl
     tam robia kurs z tym egzaminem i potem praktyki zdalne są możliwe. Ale to warto zrobic dopiero jak juz sie troche pouczy samemu. Sama planuję tak zrobić jak mi najmlodszy troszje podrosnie i bede go mogla zostawić bez karmienia, a do tego czasu bede czytac w internecie co sie da. 
    Mozna wypelnic tez test predyspozycji na tej  stronie akademii testowania zeby mniej wiecej zobaczyc o co chodzi. 
  • Probowalam zrobic test predyspozycji :smile:  Dla mnie te pytania to kosmos.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.