Atrakcje z bajerami dla dzieci - śląsk i małopolska

Hej.
Może ktos z Was może polecić jakieś fajne miejsca do zwiedzania/odwiedzania z wymagającym małym dzieckiem, lat 5. Nie może być nudno. Ma być ciekawie i najlepiej ze sporą ilością "ufajniaczy" typu efekty audio-wizualne, kolejki, łodzie.

Ostatnio byliśmy w kopalni w Bochni. Mały był zachwycony. Zjazd winda, kolejka, łódź, gadające obrazy, efekty świetlne. Rynki miast najlepsze są w meleksach :) (to też ciekawa forma nauki dla starszej córki, przewodnicy w tych meleksach ciekawie i dowcipnie opowiadają). 

Chciałabym zabierać ich regularnie na różne wycieczki tego typu, czyli historia/wiedza podana lekko i przyjemnie, bo dużo z tego zapamiętują, dużo dużo więcej niż z książek.

Nie czarujmy się, mnie też się to podoba :smiley: 

Polecajcie!

Podziękowali 1Lulu
«1

Komentarz

• polecam przewodnik Dzieci Odkrywają Śląskie (napisałą go mama trójki dzieci i  jest mega ! o )
    http://www.podrozehani.pl/dzieci-odkrywaja-slaskie-przewodnik-slask-wojewodztwo-slaskie

• My będąc ostatnio na slasku pojechaliśmy do kopalni srebra w Tarnowskich Górach. Bardzo polecam. Dzieci były zachwycone. Jest tam tez sztolnia gdzie przepływa się łodziami. 
    Podziękowali 1katarzynamarta
  • Jura Park Krasiejów pod Opolem co prawda ale blisko Śląska.
    U nas na Dolnym jest sporo fajnych atrakcji ale to chyba wam za daleko.
  • Jak kopalnie to polecam Luizę w Zabrzu. Tam tez jest park nauki i techniki, nie wiem, czy ekstra płatny, ale fajny :)
  • BB - tor saneczkowy 
  • @katarzynamarta Czy w Bochni da się jechać z wózkiem?
  • OlaOdPawla powiedział(a):
    @katarzynamarta Czy w Bochni da się jechać z wózkiem?
    Na tej trasie co my byliśmy to raczej nie. Chyba że to taka składana "parasolka" to może i tak ale trochę noszenia wózka będzie (dluuugie schody, kręte długie schody) nie widziałam nikogo z wózkiem. Można zadzwonić dopytać.
    Na pewno jest opcja bez zwiedzania, zjazd na dół i zabawa w strefie rozrywkowej: mini plac zabaw, boisko, jadłodajnia. Potem wyjazd z powrotem. 
    Podziękowali 1OlaOdPawla
  • edytowano sierpień 2017
    @Elunia dla nas nie ma za daleko :wink: Mój maz potrafi nas porwać na jeden dzień nad morze, a mamy do niego ok.700km...
    Ale chciałam znaleźć opcje bliskich wypadów, czyli takich do 150km. 
    Jakby co to jestem otwarta na propozycje fajnych atrakcji poza tymi województwami, ale to na priw lub w osobnym wątku żeby tu tylko Śląsk i Małopolska zostały.

I nie muszą być tylko kopalnie. Chodzi bardziej o atrakcje bardzo ATRAKCYJNE, takie dla małego chłopca który potrzebuje dużo bodźców by przez coś przebrnąć.
  • annabe powiedział(a):
    My będąc ostatnio na slasku pojechaliśmy do kopalni srebra w Tarnowskich Górach. Bardzo polecam. Dzieci były zachwycone. Jest tam tez sztolnia gdzie przepływa się łodziami. 
    O! Przypomniałaś mi! :smiley:  Byliśmy tam dawno temu z mężem. Pora zabrać dzieciaki. Dzięki!
    Podziękowali 1annabe
  • Zator -mega przeżycie dla naszego 6-latka
    Niedzica- rejs łodzią po Jeziorze Czorsztyńskim, Zamek i spływ Dunajcem- był pod wrażeniem :p
    Podziękowali 2katarzynamarta madzikg
  • Kika39 powiedział(a):
    Zator -mega przeżycie dla naszego 6-latka
    Niedzica- rejs łodzią po Jeziorze Czorsztyńskim, Zamek i spływ Dunajcem- był pod wrażeniem :p
    @Kika39 a co w Zatorze konkretnie?
  • Ogólnie parki rozrywki Zatorland ,nasz lubi dinozaury więc tam mu się bardzo podobało
    park bajek też niezły i oczywiście lunapark < ;)
  • edytowano sierpień 2017
    W Zatorze Energylandia, dla dzieci lubiących wszelkie rollercoastery, karuzele itp. super zabawa, 
  • Ale Energylandia to nie dla starszych?
  • do Energylandi nie ma sensu iść z dziećmi poniżej 140 cm
  • Mój syn był w trakcie obozu, był zachwycony, ale rzeczywiście on ma więcej niż 140 cm wzrostu. Ja nie bardzo lubię tego typu atrakcje więc nie wiedziałam, że jest ograniczenie wzrostowe (chociaż to logiczne w sumie)
  • są tez atrakcje dla niższych, ale wg mnie szkoda pieniędzy żeby tylko na część móc wejść

(ja też byłam zachwycona, i napewno wrócę ale w gronie dorosłych ;) )

dla dzieci Inwałd Park, albo Zatorland wystarczające
  • Dodam więc: nie chodzi o karuzele. Poproszę o atrakcje z serii: mile z pozytecznym.  :)

Z Zatorem nie zajarzyłam, bo te parki rozrywki omijam szerokim łukiem. Jak dzieciaki będą kiedyś tam chciały to niech dziadków proszą albo ciocie i wujków, ja się wymiksowuje.
  • To nie prawda że do Energylandi nie ma sensu iść z dziećmi poniżej 140cm. Byliśmy dwa razy i atrakcji dla maluchów jest tak dużo,  że nawet trudno byłby obskoczyć więcej.. 
    Są takie od zera od 2rż, a potem kolejne są już wg wzrostu,  napewno jest od 122 i 140cm . Byliśmy ze wszystkimi dziećmi i jedyna trudność że musieliśmy się rozdzielać bo starsi  chciali iść na te dla starszych.
  • Kika39 powiedział(a):
    Zator -mega przeżycie dla naszego 6-latka
    Jeszcze park linowy w Niedzicy z dmuchancami do skakania itp.
  • Jak lubicie baseny to Termy Bania,termy w Bukowinie.
    Super wodny plac zabaw dla dzieci jest w Szaflarach w Goracym Potoku,ale tam wszystko jest odkryte więc musi być ciepło.
    Woda wszędzie gorąca na tych wszystkich basenach.
  • I jeszcze-w Bialce oprócz term jest też super plac zabaw dla dzieci-mini park linowy tuż obok term.
  • Muzeum tatrzańskiego parku narodowego,  pełne ", bajerów"
    Podziękowali 2Marcelina katarzynamarta
  • Ja sie slabo znam na bajerach, bo wycieczkujemy w stylu przyrodniczo-etnograficznym raczej. Ale powiem: widowiskowa ze wzgledu na skalki i zamki na szczytach jest Jura - Ojcowski Park Narodowy z jaskiniami, Pieskowa Skala, zamki np w Mirowie i Bobolicach, Ogrodzieniec itd. Swietne sa skanseny w Chorzowie, Zubrzycy, Slemieniu itd. Dobrze utrafic w jakis weekend z pokazami z epoki. Sliczny jest park i palac w Pszczynie, obok jest zagroda zubrow, pawie, jelenie itp. W Zywcu jest bardzo udatne muzeum browaru i ladny park. Wszedzie na poludniu sa gory, bedace rozwiazaniem idealnym :) A, no i bliska zagranica: w Czechach i na Slowacji jest mnostwo pieknych miejsc. 
  • I Będzin!
    Gdzieś jest dom Chleba, gdzie może każdy upiec swój własny chleb.
    W Chorzowie?
  • Nie, w Radzionkowie :)
    Podziękowali 2katarzynamarta Hope
  • A znacie może jakieś sprawdzone miejsce gdzie można uciec z dziećmi na dwie noce we wspomnianej lokalizacji?
  • Podepne się tu z pytaniem : 
    Co lepsze do zwiedzania z czterolatkiem i dwulatka - Wieliczka czy Bochnia? :smile: 

• Wieliczka fajna. Polecam małą Jaskinię Głęboką, przed wejściem jak dzieci dobrze pogmerają w piachu, to znajdą kawałki kalcytów. Jaskinia choć niewielka ma unikatową formę krasową - kotły. Po drodze jest sporo tablic edukacyjnych o powstawaniu skał. Bilety kupuje się przy parkingu. http://podlesice.org.pl/jaskinia-gleboka/
    Podziękowali 1ewap
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.