Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

PRANIE PLECAKÓW

Ktoś może prał w pralce plecak Topgal?
Już chciałam go wrzucać, ale producent absolutnie zakazuje. Tylko czyszczenie ręczne.

Komentarz

  • Jakby się zmieścił do pralki, to bym zaryzykowała. Plecakom dziewczyn też zalecane pranie ręczne, a po wyjęciu z pralki jak nowe, choć juz kilka obozów przetrwały. Za to powstrzymałam sie od suszenia w suszarce. ;)
  • Z godzinę temu też się zastanawiałam. I też topgal. Dzięki za temat. 
    Może ktoś już prał i plecak przetrwał?
  • edytowano wrzesień 2017
    Ja prałam tylko tornister Herlitz i spoko, jedyna trudność, to umieszczenie go w pralce. 
    Zachęcona sukcesem wyprałam też piórnik (taki rozkładany) i to był zły pomysł, bo okazało się, że w środku była tektura...
  • Poszłam się przyjrzeć naszemu Topgalowi i nie wiem co by tam miało się zepsuć pod wpływem pralki. Przy okazji zauważyłam, że nasz też trzeba wyprać... chyba się zdecyduję. Myślę tylko, że warto wyjąć ten aluminiowy stelaż.
  • To Ty pierz i daj znać.
    Ja poczekam ;)
  • bardzo śmieszne ;)
  • Ja prałam. Wyjęłam stelaż metalowy. Plecak poza odblaskiem na dole wygląda jak nowy. Nie zwróciłam uwagi czy ten odblask delikatnie wytarł się w pralce czy już taki byl (plecak ma dwa lata).
  • dobra, poświęcę się ;)
    za 40 minut dam znać
  • Prałam plecaki topgal,jeden dwa razy w ciagu roku bo był zalany sokiem. Naszym nie zaszkodziło.
    Podziękowali 1Joannna
  • Włóż  do poszewki od poduszki minimalizuje otarcia i obicia od bębna i wypierz z recznikami. Ja tak prałam  sztywne tornistry chłopakom. 
  • Pralam topgala, stelaż wyjęłam. Nawet nie wiedziałam, że nie można. 
  • A ja piorę szczoteczka zawsze w wannie. Nie zajmuje długo, ładnie schodzą plamy.
  • Ze strony Topgal:

    Czy produkty można prać w pralce?

    Absolutnie nie! Nasze produkty są wykonane z nieprzemakalnych materiałów i wszelkie chemiczne działania powodują utratę gwarancji na produkt. Dodatkowo działania mechaniczne pralki mogą trwale uszkodzić elementy konstrukcyjne plecaka. Plecaki polecamy czyścić ręcznie w temp. 30 stopni.

  • Zastanawiam sie co bardziej zniszczy, pralka czy szczotka.
  • Czyli co - 30 stopni, minimalne obroty i jedziemy :)
    Piórnika wolę nie, bo właśnie boję się, że w środku jest tektura. Raz już się nacięłam
  • ja mam już czysty, na oko nic mu nie jest, ale oczywiście nie ocenię czy jest nadal nieprzemakalny...
    oj, tam, i tak jak pada deszcz to jadę po córkę samochodem
  • Zawsze można preparatem impregnującym spryskać po wierzchu.
    Podziękowali 2mama_asia madzikg
  • Ja nie bardzo rozumiem, dlaczego jak go zmoczę w ręku to będzie dalej nieprzemakalny, a jak go zmoczę w pralce to już nie.

  • Wyjęłam
    Są ok
  • Piorę w pralce wszelkie plecaki od zawsze i nie polecam tylko jednej rzeczy
    PŁUKANIA W PŁYNIE ZMIĘKCZAJĄCYM (żeby ładnie pachniał na przykład).
    Na tym rzeczywiście raz się wyłożyłam,nitki w splocie zaczęły się rozłazić i plecak się po
    jakimś miesiącu podziurawił.
    Dlatego też pranie w pralce tak (najlepiej w płynie do prania,nie tym do tkanin delikatnych ale w tym o właściwościach proszku do prania) ale bez płynu zmiękczającego.
  • Dziś wyprałam dwa plecaki CP w pralce w płynie do pranie i wszystko z nimi ok. 
  • Nasz coolpack przetrwał kilkukrotnie pranie w pralce
  • Są jakieś płyny do prania kurtek z membraną, ale nie próbowałam. W Topgalu syna przetarła się krawędź dna, w ciągu pierwszego roku używania więc nie widzę sensu jakiegoś szczególnego prania. Jest program pranie ręczne w pralce, z relaksującym cyklem gdzie pranie jest lekko bujane to mniej się ten plecak zestresował niż sam na sam ze mną ręcznie by było.
  • @mamuma nie używam druciaka tylko miękkiej szczoteczki  ;) Schodzą wszystkie brudy. Prałam tak już 3 razy. Plecak wyglada jak nowy a zaczyna trzeci rok. Tak jestem zadowolona z niego ze drugiemu synowi kupuje identyczny tylko kolor inny .  :)
    Podziękowali 1mamuma
  • edytowano wrzesień 2017
    manna powiedział(a):
    Macie na myśli pranie tornistrów? Takich usztywnianych?
    tak, właśnie taki wyprałam https://b.allegroimg.com/s400/03fafb/1de0025349ad99fae6f9598ed0cb

  • Do tkanin nieprzemakalnych są specjalne płyny w Decathlon np
  • Piorę od zawsze wszystkie plecaki i tornistry w pralce - 40 stopni, syntetyki, nie za duże obroty i nie za długi program. Wyjmuję tylko stelaże metalowe jak są, nie używam płynu do płukania i nie susze w suszarce elektrycznej. Strat nie było ;)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.