Świat za 20 lat

Komentarz

 • A będzie istniał???


 • Po cóż ten pesymizm?
 • Przybywa singli .... bo sie dopiero urodzili żeby dostać 500+  :p
 • Myślałem, że z radosną otwartością trzeba przyjąć wszystkich potrzebujących.

  A zapaść demograficzna? Cóż... nie każdy może przyjąć więcej dzieci. Czemuż osądzać tych, którzy ich nie przyjmują, albo singli?
 • "prawdziwy islam i poprawna interpretacja Koranu sprzeciwiają się wszelkiej przemocy"

  Franciszek, Evangelii Gaudium, 253
 • Chodzi Ci o to, że Franciszek jest bezdzietny?
 • edytowano wrzesień 2017
  Nie, odniosłem jedynie wrażenie, że nie jesteś zachwycony perspektywą, iż w Europie może mieszkać więcej braci o tradycji muzułmańskiej niż o innych tradycjach, ale jeśli taka perspektywa Cię raduje, to moje wrażenie było mylne.

  W każdym razie poniższe słowa powinny uspokoić tych, którzy odczuwają jakiś niepokój w związku z tymi kwestiami:

  "My, chrześcijanie, powinniśmy przyjąć serdecznie i z szacunkiem islamskich migrantów przybywających do naszych krajów, podobnie jak mamy nadzieję i prosimy, byśmy byli przyjmowani z szacunkiem w krajach o tradycji islamskiej"

  Franciszek, Evangelii Gaudium, 253
 • Z pokorą przyjmuję zrządzenia Opatrzności. Moją szóstką dzieci demografii znacząco nie poprawię, staram się przygotowywać młodzież w Wędrownikach Mamy Róży na nadchodzące, trudne czasy.

  Co do Papieża, to ma całkowitą rację. Przybyszów trzeba przyjąć serdecznie i ewangelizować, aby wyrwać ich z oparów nauk Mahometa. 
  Podziękowali 1ewaklara
 • Cóż trochę smutna perspektywa - zaniknie nasza kultura - ale Europa sama sobie ten los szykuje
 • Zamiast napisac wprost ze slowa papieza szkodza i sa niebezpieczne, bo do tego sie sprowadza czesc wypowiedzi z tego watku, jakies insynuacje w balych rekawiczkach i udawanie adwokata diabla :D
  Oczywiscie mozna tez dopowiedziec sobie jak to swiadczy o papiezu skoro zacheca do sprowadzania zaglady na Europe, ale JiB na peeeeewno nie mieli nic takiego na mysli.
  Podziękowali 1awia
 • edytowano wrzesień 2017
  ten film został wrzucony do sieci  w 2010 roku   wiele juz sie sprawdziło z tego filmu 
 • @Paprotka ;

  Tradycjonaliści powinni zawsze i wszędzie bronić Ojca Świętego. Szkoda, jeżeli tego nie robią.
  Podziękowali 2Malena mamababcia
 • Ależ dlaczego "trudne czasy"? Takie określenie pasowałoby raczej do zalęknionego zamkniętego serca. Czasy radości, czasy wzajemnego wzbogacania się, czasy nawiązywania nowych przyjaźni i wspólnego życia we wzajemnej ufności. Na coś takiego czeka się raczej tak niecierpliwie jak na własne imieniny albo na urlop.
 • "Niechrześcijanie, dzięki darmowej inicjatywie Boga i wierni swemu sumieniu, mogą żyć «usprawiedliwieni przez łaskę Bożą» i w ten sposób zostać «złączeni z Misterium Paschalnym Jezusa Chrystusa». Lecz z powodu sakramentalnego wymiaru łaski uświęcającej działanie Boże w nich zmierza do stworzenia znaków, obrzędów, świętych form wyrazu, które zbliżają niechrześcijan do wspólnotowego doświadczenia drogi prowadzącej do Boga. Nie mają one znaczenia i skuteczności sakramentów ustanowionych przez Chrystusa, ale mogą być kanałami, które sam Duch stwarza, aby wyzwolić niechrześcijan od ateistycznego immanentyzmu lub od czysto indywidualnych doświadczeń religijnych. Ten sam Duch budzi w każdym miejscu formy praktycznej mądrości, pomagające znosić trudy życia i żyć w większym pokoju i harmonii. Także i my, chrześcijanie, możemy odnieść korzyść z takiego utrwalonego przez wieki bogactwa, które może pomóc nam żyć lepiej naszymi szczególnymi przekonaniami"

  Franciszek, Evangelii Gaudium, 254


  http://www.radawspolna.pl/pol_PRDM_2016.html
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.