Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Potrzebuję porady

1356711

Komentarz

  • Quintana powiedział(a):
    Dwa tyg temu organizowałam samotnemu sąsiadowi pogrzeb od a do z . Czy mogę się ubiegać w Zusie o tzw zasiłek spadkowy jeśli nie jestem krewną rodziny ? Wszystkie faktury są na moje nazwisko . Jeśli tak, to co potrzebuję wziąć do ZUSU  oprócz tych faktur ? Mam tylko kopię aktu zgonu i nie wiem czy to wystarczy . 

    Zasiłek pogrzebowy to się nazywa. Możesz otrzymać. Potrzebujesz odpisu aktu zgonu i chyba tyle (to nie może być ksero).
    Podziękowali 1Quintana
  • Ja kupiłam używany za 900 zł. Tańszych w komisie nie było. Nowy kosztuje 200 zł ten mój model. Ale na allegro są na pewno tańsze.
    Podziękowali 1Ewasz
  • @jan_u , oczywiście że zasiłek pogrzebowy !!!! Zwykłe przejęzyczenie . Czyli muszę mieć oryginalny akt zgonu . Rozumiem i dziękuję za pomoc 
  • Nie wiem jak tetaz ale kilkanaście lat temu osoba niespokrewniona  (moja mama robiła przyszywanej ciotce) musiała mieć też rachunki by udowadnić poniesienie kosztów i zrobienie tego pochówku.
    Podziękowali 1jan_u
  • @joachm1 jak najbardziej, ale to @Quintana ma, nie ma tylko odpisu aktu, a tutaj ksero raczej nie wystarczy.
    Podziękowali 1Bridget
  • edytowano maj 2019
    @groszek , jeśli zgłoszę w banku zgon osoby posiadającej konto , to automatycznie to konto zostaje zamrożone .  Takie jest prawo .  Wydałam pieniądze bo to byl mój przyjaciel , ksiądz 99 letni . 
    Mam tylko akt zgonu i faktury za usługi pogrzebowe trochę ponad 3 tys złotych i opłatę za miejsce 270 zł . Jeszcze muszę zrobić napis na istniejącym już nagrobku bo ksiądz został pochowany ze swoją matką we wspólnym grobie . Za napis jakieś 250 zł 
  • W banku już konto jest zamrożone ponieważ w małym miasteczku od razu wszyscy wiedzieli, że umarł więc nie ma możliwości wypłaty żadnych pieniędzy z jego konta nawet jeśli ktoś był do niego upoważniony . Tak mi pani w banku powiedziała . 
  • No to dziwne , bo byłam w banku i mi powiedzieli coś innego . Byłam wcześniej upoważniona do konta bo robiłam rachunki zmarłemu ale po śmierci już ani grosza nie mogłam wypłacić . 
  • @groszek, ale kolejność zaspokojenia kosztów jest najpierw przez ZUS i dopiero jeśli przekroczy przez bank.
  • Jestem już 6 miesięcy po dużej operacji na brzuchu a czucie na brzuchu bardzo słabe już tak zostanie czy czekać na poprawę. 
  • Ja też po 2 cesarkach i usuwaniu mięśniaka ale jest dobrze a teraz nie czuję czy mam ubranie na brzuchu i bardzo mi to przeszkadza.Byłam w poradni zapytać o taką rehabilitację pani tylko lekko się uśmiechneła.
  • Do rehabilitanta blizny. 
  • Ja też po 2 cesarkach i operacji usunięcia miesniakow i czucie zdecydowanie mam ograniczone w okolicach blizny
  • @stasia1, ja tak miałam po 2giej cesarce , to ograniczenie czucia utrzymywalo się do około pół roku. Później przeszło. 
  • @Quintana z ciekawości, jak z tym zasiłkiem?
  • edytowano czerwiec 2019
    Trochę się zagubiłam, szukam rekolekcji albo jakiegoś miejsca, gdzie mogłabym pobyć, posłuchać, pomodlić się; wyprostować spojrzenie na świat. Nie za długo i nie za drogo. Porozmawiać z kimś życzliwym i mądrym. Uporządkować wiarę moją. Znacie takie miejsca? Niezbyt daleko od Lublina.
  • @OlaOdPawla  , z zasiłku pogrzebowego nici . Byłam w ZUSIE i okazalo się , że ten sąsiad nie miał polskiej emerytury i nic mi sie nie należy . Wiem , że dostawał skromną emeryturę z USA : $ 500. 
  • Ewasz powiedział(a):
    Trochę się zagubiłam, szukam rekolekcji albo jakiegoś miejsca, gdzie mogłabym pobyć, posłuchać, pomodlić się; wyprostować spojrzenie na świat. Nie za długo i nie za drogo. Porozmawiać z kimś życzliwym i mądrym. Uporządkować wiarę moją. Znacie takie miejsca? Niezbyt daleko od Lublina.
    Jak Lublin to zespół Guadalupe <3
    Jest tam wspólnota Rodzin Guadalupiańskich. 
    Marzeniem moim być na ich posłudze muzycznej. 
    Podziękowali 1Ewasz
  • szukam banku, żeby założyć bierzące konto w złotówkach. Jakie polecacie?
  • Ing z konto z lwem
  • dzięki!poczytam
  • Czy kierowcy zawodowi maja prawo do wczesniejszej emerytury, kiedys podlegali za tzw.szkodliwe.
    Wie ktos jaka jest obecnie sytuacja.
  • @Ewasz , ja byłam kiedyś w Warszawie u sióstr Wizytek.  Tanio,  kilka dni oderwania od świata,  dużo modlitwy.  Może u was  są też te siostry. 
    Podziękowali 2Ewasz Bridget
  • Polecam rekolekcje ignacjańskie w Bliznem u sióstr . Nie ma stawki za rekolekcje . 
    Podziękowali 3Ewasz jan_u Basja
  • @Kobieta to bardzo zależy do czego potrzebujesz. Ja znam dobrze kilka kont. Jeśli chcesz to mogę podrzucić na priv nr telefonu. Do tego w niektórych bankach są programy poleceń i zarówno polegający jak korzystający z polecenia mogą dostać drobny bonus za polecenie (typu 50-100 zł).
  • @jan_u ;

    Tak poproszę.
    Po prostu nie mam konta w pl a czasami potrzeba mi zrobić przelew no i jak jestem w kraju to też wolalabym używać karty zamiast gotowki cały czas. Na wakacje wybieram sie dopiero w lipcu więc pośpiechu nie ma. 
  • @Ewasz a są rekolekcje nad Bugiem @Haku tam spotkałam, w Serpelicach.
    Podziękowali 2jan_u Ewasz
  • edytowano czerwiec 2019
    Agnicha powiedział(a):
    stasia1 powiedział(a):
    Jestem już 6 miesięcy po dużej operacji na brzuchu a czucie na brzuchu bardzo słabe już tak zostanie czy czekać na poprawę. 
    A co w usg? W tk? Od poczatku tak bylo czy teraz?
    Spytalabym lekarza. Wstrzymalabymnsie z rehabikitacja blizny na razie w Twoim przypadku

    Lekarz twierdzi że potrzeba czasu.
  • Ja wiem, że to bez porównania do operacji @stasia1 ale po cesarce czucie poniżej blizny wracało mi stopniowo prawie rok.
    Podziękowali 1stasia1
  • Mamy ja ..
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.