Zmarł jedyny żywiciel rodziny

12357

Komentarz

• zapominajka powiedział(a):
    A jak się lata z 5 dzieci po lumpeksach, bo ja z 3, w wieku żłobkowo przedszkolnym, nie daje rady tego zrobić?
    Wiesz, zawsze można je przekupić flipsem - drogo ny wychodzi bo zl za paczkę a 10 minut ci sie uda poszperać. A tak poważnie to bywalam z trojka. Nie był to szczyt przyjemności ale kilka minut udało mi sie poszperać. Jak pracowałam po 10 h to rych kilku minut nie miałam.
    Podziękowali 2J2017 Rejczel
  • Ja chodziłam z większą ilością.
    One biegaly i "po cichu" bawiły się w chowanego a ja szperałam....

Chyba potem ktoś wpadł wreszcie na pomysł urzadzania bawialni w lumpach dzięki takim jak my  :D
    Teraz już w każdym większym jest
    Podziękowali 3J2017 Rejczel sylwia1974
  • edytowano październik 2017
    Na tych lumpeksach są też do kupienia używane zabawki.  Moje dzieci, kiedy ja szperam, bawią się tymi zabawkami.  Jak się naoglądają i wybawią to kończymy pobyt w sh. 
    Edit.  Jejku ale to co piszemy nijak nie pasuje do tematu tak ważnego watka 
    Podziękowali 2Nika76 J2017
  • To sa wszystko detale. Ta rodzina jest w żałobie. Pewnie w końcu i mama będzie pracowac zawodowo, i dzieci pójda do placówek, i jakoś bedzie musiała sobie poradzić. Albo wpadnie w depresje i sobie nie poradzi - tyle o sobie wiemy, ile nas sprawdzono. Przepraszam, ale jak sobie wyobrażacie buszowanie po lumpeksach, jak człowiekowi właśnie zawalił się świat? U mnie w rodzinie zabrakło mamy - mozna uznac, ze osoby mniej wkładającej pieniedzy w funkcjonowanie rodziny, a jednak ojciec mimo tylko dwójki nastoletnich dzieci i pomocy babć i dalszej rodziny wpadł w kłopoty finansowe, a wszystko miało konsekwencje jeszcze przez długie lata. 
  • Ja sobie zapomniałam o czym jest ten wątek... sorry
  • @Ula dzięki za to co napisałaś
    mama prędzej czy później będzie musiała iść do pracy, nawet kosztem opieki nad dziećmi taka prawda...
  • Przepraszam to mi się pomyliło z liczbą dzieci..
    Byłam dziś w 500+ odebrać decyzję to się zapytałam. Można normalnie składać papiery na pierwsze dziecko..oni wtedy liczą ten dochód jako utracony i taka kobieta spokojnie dostanie na 5 dzieci..więc myślę że warto w ten sposób tej pani pomóc.
    Podziękowali 3kiwi Nika76 Piotr i Kasia
  • Zrobiłam przelew. 
  • Podbijam, bo Rodzina w kryzysie. Dzieciaki mocno chorują, boję sie, ze A w depresji. Bardzo źle zniosła 1 listopada. Bardzo Im ciężko. W tym wszystkim A ma ogromne zaufanie do Boga( też bym tak chciała), w Bogu ma olbrzymią nadzieję, ale po ludzku- masakra...
    Podziękowali 2mamababcia sylwia1974
  • edytowano listopad 2017
    @MamaMika Ja nie znam kobiety ale z życia i nie tylko mojego wiem, że antydepresant nowej generacji to nie zaszkodzi. W pracy u mojej teściowej była taka sytuacja, że wszystkie z działu brały, czuły się o niebo lepiej. Ja też brałam przez 6 miesięcy i... - inne życie, bez tego leku może by mnie nie było już. Jak masz wpływ, to wyciągnij ją do psychiatry (psycholog antydepresantów nie może przepisać). Jeśli chodzi o finanse, to dzieci mają chyba każde rentę oraz 500+? 

• @MamaMika ; jak im mogę pomóc. 
  • Aleksandra, gdybys mogła wspomóc groszem na podany wczesniej nr konta, będę bardzo wdzieczna, 
    potrzeba tez modlitwy, 
    Przydadzą sie leki, chemia, żywność na Święta.
    Podziękowali 1sylwia1974
  • @MamaMika ; a zgłosiliście ich do Szlachetnej Paczki?
  • Tak, byli już Wolontariusze
    Podziękowali 2Nika76 sylwia1974
  • Jaka tragedia
    Wg badań największą trauma najczesciej jest po smierci współmałżonka wlasnie. Musi kobieta sobie pomoc. Po pierwsze powinna udać się do.psychiatry. Stanąć na nogi, zrobić to dla siebie i dzieci. Dzieci też powinny mieć pomoc co najmniej psychologiczna. Kwestie finansowe też ważne ale mogę powiedzieć z doświadczenia że w pierwszych miesiacach w obliczu tragedii czy żałoby to człowiek nawet jak ma pieniądze to mało wydaje, je byle co.
  • Pieniądze są ważne ale bardziej oni.potrzebują teraz wsparcia
     Potrzebują teraz ludzi

• Może by znów zorganizować bazarek charytatywny? Ja mogę robić biżuterię frywolitkową.
  • Dziewczyny, ja też chętnie się włączę.
    W tej chwili nie mogę wesprzeć finansowo, bo sama mam ciężko, ale np. mogę uszyć komplety pościeli dla dzieci albo chustę do noszenia dzieci, albo jakieś poduszeczki, plecaczki- woreczki czy coś.  Jak coś z tego by się przydało na bazarek, albo dla tej rodziny bezpośrednio to dajcie znać na priv.
    Podziękowali 2MamaMika aga---p
  • edytowano listopad 2017
    Ja mam ładny materiał w łowickie pasy mogę oddać w tym celu
    Agata zi by uszyła
    Podziękowali 1AgataZi
  • aga---p powiedział(a):
    Ja mam ładny materiał w łowickie pasy mogę oddać w tym celu
    Agata zi by uszyła
    Materiałów ci u nas dostatek, ale i ten przyjmiemy, potniemy, poszyjemy jakby co.
    Tylko dajcie znać czy potrzeba i ewentualnie co i ile, w jakim wieku dzieci czy ch czy dz.
  • A prezenty świąteczne są w tej świątecznej paczce?
    Zawsze możemy pompejankę odmówić.
  • MamaMika powiedział(a):
    Aleksandra, gdybys mogła wspomóc groszem na podany wczesniej nr konta, będę bardzo wdzieczna, 
    potrzeba tez modlitwy, 
    Przydadzą sie leki, chemia, żywność na Święta.
    Mika
    u mojej Ewki w klasie w Liceum Plastycznym dzieci postanowiły zamiast robić sobie w tym roku prezenty przekazać paczkę do jakiejś potrzebującej rodziny ( prezenty dla dzieci i jakiś domowy drobiazg np żelazko itp - myślę, że dysponują kwotą ok 700 zł)

Czy mogłabym im podpowiedzieć tą rodzinę?
    Czy możesz się wywiedzieć co najbardziej jest im potrzebne, żeby nie dublować np rzeczy ze szlachetnej paczki
  • Sylwia, super!! Jasne, ze tak
    Podziękowali 1sylwia1974
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.