Zmarł jedyny żywiciel rodziny

12357

Komentarz

• @Ula dzięki za to co napisałaś
    mama prędzej czy później będzie musiała iść do pracy, nawet kosztem opieki nad dziećmi taka prawda...
  • Przepraszam to mi się pomyliło z liczbą dzieci..
    Byłam dziś w 500+ odebrać decyzję to się zapytałam. Można normalnie składać papiery na pierwsze dziecko..oni wtedy liczą ten dochód jako utracony i taka kobieta spokojnie dostanie na 5 dzieci..więc myślę że warto w ten sposób tej pani pomóc.
    Podziękowali 3kiwi Nika76 Piotr i Kasia
  • Zrobiłam przelew. 
  • Podbijam, bo Rodzina w kryzysie. Dzieciaki mocno chorują, boję sie, ze A w depresji. Bardzo źle zniosła 1 listopada. Bardzo Im ciężko. W tym wszystkim A ma ogromne zaufanie do Boga( też bym tak chciała), w Bogu ma olbrzymią nadzieję, ale po ludzku- masakra...
    Podziękowali 2mamababcia sylwia1974
  • edytowano listopad 2017
    @MamaMika Ja nie znam kobiety ale z życia i nie tylko mojego wiem, że antydepresant nowej generacji to nie zaszkodzi. W pracy u mojej teściowej była taka sytuacja, że wszystkie z działu brały, czuły się o niebo lepiej. Ja też brałam przez 6 miesięcy i... - inne życie, bez tego leku może by mnie nie było już. Jak masz wpływ, to wyciągnij ją do psychiatry (psycholog antydepresantów nie może przepisać). Jeśli chodzi o finanse, to dzieci mają chyba każde rentę oraz 500+? 

• @MamaMika ; jak im mogę pomóc. 
  • Aleksandra, gdybys mogła wspomóc groszem na podany wczesniej nr konta, będę bardzo wdzieczna, 
    potrzeba tez modlitwy, 
    Przydadzą sie leki, chemia, żywność na Święta.
    Podziękowali 1sylwia1974
  • @MamaMika ; a zgłosiliście ich do Szlachetnej Paczki?
  • Tak, byli już Wolontariusze
    Podziękowali 2Nika76 sylwia1974
  • Jaka tragedia
    Wg badań największą trauma najczesciej jest po smierci współmałżonka wlasnie. Musi kobieta sobie pomoc. Po pierwsze powinna udać się do.psychiatry. Stanąć na nogi, zrobić to dla siebie i dzieci. Dzieci też powinny mieć pomoc co najmniej psychologiczna. Kwestie finansowe też ważne ale mogę powiedzieć z doświadczenia że w pierwszych miesiacach w obliczu tragedii czy żałoby to człowiek nawet jak ma pieniądze to mało wydaje, je byle co.
  • Pieniądze są ważne ale bardziej oni.potrzebują teraz wsparcia
     Potrzebują teraz ludzi

• Może by znów zorganizować bazarek charytatywny? Ja mogę robić biżuterię frywolitkową.
  • Dziewczyny, ja też chętnie się włączę.
    W tej chwili nie mogę wesprzeć finansowo, bo sama mam ciężko, ale np. mogę uszyć komplety pościeli dla dzieci albo chustę do noszenia dzieci, albo jakieś poduszeczki, plecaczki- woreczki czy coś.  Jak coś z tego by się przydało na bazarek, albo dla tej rodziny bezpośrednio to dajcie znać na priv.
    Podziękowali 2MamaMika aga---p
  • edytowano listopad 2017
    Ja mam ładny materiał w łowickie pasy mogę oddać w tym celu
    Agata zi by uszyła
    Podziękowali 1AgataZi
  • aga---p powiedział(a):
    Ja mam ładny materiał w łowickie pasy mogę oddać w tym celu
    Agata zi by uszyła
    Materiałów ci u nas dostatek, ale i ten przyjmiemy, potniemy, poszyjemy jakby co.
    Tylko dajcie znać czy potrzeba i ewentualnie co i ile, w jakim wieku dzieci czy ch czy dz.
  • A prezenty świąteczne są w tej świątecznej paczce?
    Zawsze możemy pompejankę odmówić.
  • MamaMika powiedział(a):
    Aleksandra, gdybys mogła wspomóc groszem na podany wczesniej nr konta, będę bardzo wdzieczna, 
    potrzeba tez modlitwy, 
    Przydadzą sie leki, chemia, żywność na Święta.
    Mika
    u mojej Ewki w klasie w Liceum Plastycznym dzieci postanowiły zamiast robić sobie w tym roku prezenty przekazać paczkę do jakiejś potrzebującej rodziny ( prezenty dla dzieci i jakiś domowy drobiazg np żelazko itp - myślę, że dysponują kwotą ok 700 zł)

Czy mogłabym im podpowiedzieć tą rodzinę?
    Czy możesz się wywiedzieć co najbardziej jest im potrzebne, żeby nie dublować np rzeczy ze szlachetnej paczki
    Podziękowali 5Bea Nika76 Barbasia ola_g Gosia5
  • Sylwia, super!! Jasne, ze tak
    Podziękowali 1sylwia1974
  • Zrobiłam bransoletkę frywolitkową. Chętnie wystawię ją bazarek charytatywny.
  • Olka, dzięki!
    Przepraszam, ze nie odpowiedziałam na smsa
    Podziękowali 1AleksandraB
  • To jest piękne w cierpieniu, że jak się samemu przeżywa ból to łatwiej dostrzec cierpienie innych.
  • To prawda...
  • +++
    wysłałam na to konto z pierwszej strony wątku
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.