Liczba łazienek

Szukamy domu... Tylko wiadomo, jak to jest, studia z kasą ma dno wyżej, niż by się chciało. Mamy w miarę w czym wybierać, ale jest jedno ALE, i robię rozeznanie, jak bardzo istotne - mianowicie spora część tych domów ma, jak to określam, 1,5 łazienki - tj. jedna "pełna" i w drugiej sam kibelek.
Jak bardzo taki układ jest upierdliwy przy sporej rodzince?

Dom nazwany przez nas "domem marzeń" ma 2,5 łazienki, ale nie wiemy, czy będzie nas stać na wykończenie go... (ze stanu deweloperskiego)

Jak to jest u Was z liczbą łazienek i jak się sprawdza w praktyce?
Podziękowali 2Dorotak nowa
«13

Komentarz

 • 2 dorosłych i 3 dzieci 
  mąż i chłopcy mała łazienka (toaleta z umywalką)
  ja z córką większa łazienka (sedes, umywalka, prysznic) - oczywiście użyczamy im prysznica ;)
  Spokojnie dajemy radę 
 • My obecnie mamy 3, 5 i to jest z dużym zapasem dla rodziny 2+5.
  Dawniej mieliśmy jedną i nawet z małymi dziećmi,  to za mało. 
  Natomiast wychowałem się w rodzinie 2+5 i mieliśmy łazienke z brodzikiem (prysznicem zaslanianym kotara) i bidetem, a oddzielnie ubikacje (sedes i umywaleczka). Taki uklad uznaje za niezbędne minimum. 
 • Do 5 małych dzieci mieliśmy 1,5 łazienki i było OK. Teraz mamy trzy łazienki (jedna wanna i dwa prysznice) i zdarza się, że wszystkie są zajęte. Dzieci jest 7, w tym 3 nastolatków... Największe walki są wieczorem. Rano, na szczęście nie pędzimy wszyscy do instytucji na podobną porę, bo mamy ED. Gdyby nie to, to pewnie rano też by było nerwowo.
 • Tymcia, nie wiem! Ale będę się modlić o dobre decyzje dla Was i za K.w tej sytuacji, bo odważni jesteście, nie ma co! 
 • Budka z serduszkiem, latem rzeka.
 • Mamy 3 + letnią i to jest idealnie dla naszej rodziny.Z 4. dzieci mieszkaliśmy tam gdzie była jedna + oddzielne wc i też nie było tragedii. W swoim domu zawsze z czasem można coś poprzekształcać i myślimy np. by pomieszczenie, które było pralnią zmienić na małą łazienkę chłopców.
 • Przy nastolatkach dla komfortu im wiecej tym lepiej. Dla budżetu (zużycie cieplej wody) im mniej tym lepiej. Trzeba wypośrodkować. ;)

  Abstrahując od liczby łazienek rozważyłabym dom marzeń w stanie deweloperskim. Wykańczać można stopniowo, można ekonomicznie, można latami podwyższać standard, a samego budynku tak łatwo nie zmienisz. A dom to juz bardziej docelowo się przecież traktuje.

 • Mamy dwa razy 3/4" :-) mała z wanną i mała z prysznicem... W obu WC.. Chłopaki nie używają a dziewczyny myją się razem...  Jak będą starsi to woda naraz i tak nie poleci.. Nawet jak wszystkie krany w domu zakręcone to u góry z prysznica ledwo leci... Jak choć jeszcze jeden odkrecony to nie leci, :-) pięc gazowy w piwnicy... Coś wymyślimy pewnie jak będzie potrzeba
 • No to macie naturalny ogranicznik zużycia o którym niektórzy moga marzyć wyciągającrachunek ze skrzynki @MAFJa... ;)
  Podziękowali 3Elunia ewaklara babka4
 • A poważnie to sprawdźcie @MAFJa czy wodociągi dostarczają deklarowane ciśnienie.
  Podziękowali 1MAFJa
 • Bambidu powiedział(a):
  A poważnie to sprawdźcie @MAFJa czy wodociągi dostarczają deklarowane ciśnienie.
  Obstawiałabym raczej rury do wymiany.
 • Łazienki to ilość w zależności od płci :D A serio to przy małych dzieciach marzyłam o zewnętrznym kibelku z umywalką albo o kibelku bezpośrednio z ganku. To bieganie w butach albo z basenu ogrodowego z mokrymi stopami albo z bandą koleżanek przez pół domu do kibelka i mycie ubłoconych łapek to było wkurzające.
  Podziękowali 2Bea malagala
 • Mój ideał to trzy łazienki
  Jedna moja i dwie dla reszty i wogole bym tam nie wchodziła.
  Podziękowali 3E.milia mamaw Agax4
 • edytowano wrzesień 2017
  Mamy jedną. Rano przed wyjściem jest trudno
  Ktoś moim dzieciom powiedział,  że stepowanie mogą ćwiczyć
  Podziękowali 1ewaklara
 •  Mamy 2 łazienki dla 2+3 ale w dolnej użytkujemy wyłącznie toaletę. Prysznic tam nigdy nie był używany zgodnie z przeznaczeniem, służy do przechowywania mopa.
 • joachm powiedział(a):
   Mamy 2 łazienki dla 2+3 ale w dolnej użytkujemy wyłącznie toaletę. Prysznic tam nigdy nie był używany zgodnie z przeznaczeniem, służy do przechowywania mopa.
  Stawiam, że masz synków. Dziewczyny by nie odpuściły dodatkowej łazience :D
 • U nas 2+3, w dolnej łazience wc, umywalka i prysznic. W górnej wc, umywalka i wanna. Korzystamy różnie, ale dzieci atopowe, dziewczyny z Zum, więc częściej dolna. Za to wanna moja   B). Ale nawet gdyby nas przybyło, to miejsca na kolejne łazienki brak. 
 • No Elunia  B) zgadłaś. Z tym, że w tej używanej łazienkowo jest i wanna i prysznic. Wanna użytkowana teraz sporadycznie ale jak chłopcy byli mali super ....
  Podziękowali 1Elunia
 • Mamy dwie- jedna ma prysznic plus wc a druga wc wanna +prysznic. 
 • od dwóch lat mamy dwie pełne łazienki - w jednej prysznic, umywalka i kibelek, w drugiej wanna, umywalka i kibelek
  rodzina 2+7 ( w tym trzy nastoletnie dziewczyny)

  teraz to ja się zastanawiam jak my dawaliśmy radę z jedną łazienką
  nie jest super komfortowo, ale zasadniczo wystarcza
  wieczorem się mycia jako tako rozkładają...w sumie rano wyjścia także... nie jest źle
  w sumie to chyba jest ok ;)
 • edytowano wrzesień 2017
  Mamy dwie, ale korzystamy z jednej. Z tej z prysznicem. Mycie w wannie drogo wychodzi (mamy szambo), więc sporadycznie. Jedynie druga ubikacja się przydaje. Nie kupiłabym jednak domu z toaletą bez choćby mini prysznica na dole i drugiego pokoju na dole. Przydaje się w razie złamań i skręceń nóg, a potem na starość. Dziadek męża ma ogromny problem z wdrapaniem się na piętro, by się umyć i pójść spać.
  edit: Jest nas 8, ale 4 dzieci jeszcze małe i często myją się razem i wcześniej. No i ed u nas, tak więc poranki na luzie.
 • Mam znajomą, 4 dzieci, 3 łazienki. Łazienki w l. Mn. Są ok jak masz już nastolatki, które same sprzątają :P przy maluchach korzystają z jednej, reszta stoi zamknięta.wiec tego, będziecie mieli Tymka kilka lat na wykończenie zanim pierwsze nastolatki Wam wzrosną w dobry wiek, żeby siedzieć godzinami i żeby móc po sobie sprzątać ;)
 • mamy jedna. Prysznic +wc. Dwoje nastolatkow. troje maluchow. Nam wystarcza. Prysznic szybki. Część rano bierze,  czesc wieczorem. Nam wystarcza. To teraz wycodzi ze brudasy jestesmy?
 • @Dorota mistrzowie organizacji i współpracy. 
  Podziękowali 2Hope madzikg
 • @Dorota też mamy jedną,tylko prysznic bez wanny i dajemy radę :wink: 
  nawet z nastolatkami.
  Jest system,każdy ma jakby swoją stałą porę na dłuższe okupowanie łazienki i jakoś się to toczy... Czasem tylko jest nerwowo :smile: 
 • Żona: Brałeś prysznic?
  Mąż: Jak tylko coś zginie w tym domu, to zaraz jest na mnie.
 • Dorota powiedział(a):
  mamy jedna. Prysznic +wc. Dwoje nastolatkow. troje maluchow. Nam wystarcza. Prysznic szybki. Część rano bierze,  czesc wieczorem. Nam wystarcza. To teraz wycodzi ze brudasy jestesmy?
  Nie, tak naprawdę jedna łazienka wystarczy. Kwestia organizacji. Ale jeśli można mieć np. 2, to jest to z pewnością wygodniejsze.
 • U nas tez jedna, drugą bedziemy robić jak pozbieramy wszystkie pozwolenia, co nie jest takie łatwe.
  Przede wszystkim chcę się pozbyć wanny, w obu bedą prysznice. W tej ogólnodostępnej bedzie pisuar, bo mam już dość mycia ścian wokół sedesu...

  Tylko mi nie piszcie, że faceci mogą sikać na siedząco, prosze ;)
  Podziękowali 1kowalka
 • @Cart&Pud jak szykowaliśmy dom to jeden znajomy mnie namawiał na pisuary. "Masz samych facetów. Będziesz żałowała jak nie zrobisz" 

  Nie żałuje... jakos średnio mi się kojarzą pisuary. No i kto by je mył? Pewnie ja. Fuj. 

  A o sikaniu na siedząco już słyszałam, u dwóch koleżanek jest taka zasada w domu. Mi się bardzo bardzo to podoba ale niestety tylko mi  :/
 • Długo mieliśmy 1 przy 7 dzieci. Ciężko było bardzo. Teraz mamy trzy plus kibelek i wreszcie jest dobrze.

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.