Film "Proroctwo"

Ktoś już widział?Podziękowali 2Pipijo makodorzyk

Komentarz

 • Czytałam dzis artykuł na temat tego filmu, zaciekawil mnie. Jak nie zapomnę,  to obejrzę.
 • Oglądałem w piątek wieczorem - głowa mi się kiwała :smile:  Nie, nie - nie z nudów, ze zmęczenia, ale zobaczyłem do końca. Zaciekawił mnie, spodobał mi się, choć mam mieszane uczucia do teorii mesjanistycznej roli Polski w świecie. Warto obejrzeć chociażby ze względu na wypowiedzi o. Augustyna Pelanowskiego i zobaczyć jego "umęczone" (w pozytywnym znaczeniu) Pismo Święte. Dla mnie jego postać była w tym filmie, jakby to ująć... magnetyczna. Na duchu podnosiły wypowiedzi o. Bashobory dot. rodziny a ostatnia scena z ojcem Enrique Porcu, który zwrócił się wprost do widza spojrzeniem pełnym Bożej dobroci na długo zapada w pamięć.
  Po obejrzeniu tego filmu utwierdziłem się w przekonaniu jak ważna jest moja rola - jako ojca - w wychowaniu dzieci i jaką wartością jest rodzina. Siostra Łucja niejednokrotnie podkreślała że ostateczna walka między dobrem a złem rozegra się w rodzinie i o rodzinę. Wierzę jej.
 • Dla mnie piękna taka jedność,harmonia,jeden Duch. Jedno wypowiedź zgrana z drugą,jedna z drugiej wypływa.
  Oni to nagrywali w różnym czasie,różnych miejscach i inni nie wiedzieli co mówili tamci a tak jakby mówili to samo :smile: 
  Fajnie zrobiony film. Daje nadzieję :smile: 
  Podziękowali 1Małgorzata32
 • edytowano październik 2017
  Edit.moja ślepota
 • Na górze :smiley:  albo wejdź na www.proroctwo.com.pl
 • @olgal, dzieki za link do calego filmu! sadzilam wpierw, ze to tylko zwiastun jak zwykle;) a tu taka mila niespodzianka  :)
 • jest także  ks Dominik Chmielewski  charyzmatyk z Ugandy   bashobora  ks glass i Wincenty Łaszewski  i mam ksiazki  ojca Pelanowskiego wyrwani z niewoli  i tam pisze o skutkach  grzechu przedślubnego    
 • Nie obejrzałam.
  Chcę obejrzec z rodziną.
 • @Thiassi: "mam mieszane uczucia do teorii mesjanistycznej roli Polski w świecie. "

  Z ciekawości - czemu?
 • edytowano październik 2017
  @TecumSeh jestem ostrożny w takim bezkrytycznym podejściu. Dlaczego? Boję się trochę takiej mieszanki pychy i nacjonalizmu. Ogólnie jestem przeciwko robieniu z tego ideologii (vide przykład ks. Natanek i Grzechynia). Ta iskra różnie jest interepretowana, niektórzy że to Miłosierdzie, inni że był nią JPII, na filmie - jeśli dobrze zrozumiałem - że w naszym społeczeństwie nastąpi jakiś swoisty duchowy "coming out". Może to być dla niektórych osób pożywką do samouwielbienia i duchowego lenistwa.

 • @Thiassi - ależ nikt nie proponuje bezkrytycznego podejścia. Tylko żeby prawem wahadła nie pojawiło się totalnie krytyczne ;-)

  Natanek to nie katolicyzm - powiedzmy sobie jasno. Katolicyzm kończy się tam, gdzie się kończy posłuszeństwo. I nie mówimy o teologicznych sporach - dawniej Papieże dostawali po uszach od późniejszych świętych (vide św Katarzyna Sieneńska) - a o posłuszeństwie osobistym (a Natanek za jego brak został suspendowany).

  Co do iskry, to owszem, interpretacje są różne, ale dwie sprawy - nie o samą iskrę chodzi a o "wywyższenie w potędze i świętości". Druga rzecz - nie sam Dzienniczek jest źródłem infromacji o duchowej roli Polski dla świata (dla mnie szczególnie wiarygodne są objawienia przekazane przez obcokrajowców). Trzecia sprawa - "królestwo Boże będzie wam zabrane a dane narodowi, który wyda jego owoce" - mówił Jezus. Czyli jest jakiś naród wybrany.

  Co do lenistwa - no cóż, dla jednych to powód do lenistwa, dla innych (w tym mnie) przeciwnie, do tym większej pracy. Głupio by znaleźć się w piekle żyjąc w takim kraju, mając praktycznie wszystko co potrzeba do zbawienia - i zero wymówek typu "nie wiedziałem".

  I żeby było jasne - ja nie zakładam z góry i bezkrytycznie naszej "przewodniej" roli. Ale nie widzę powodu by ją z góry odrzucać.
 • A tak w ogóle to cześć @TecumSeh :-)
 • @Tecumseh - cieszę się, że spotykam tu osoby które myślą podobnie jak ja.
 • ja w tym filmie nie zauwazylam jakiegos przekonywania o mesjanistycznej  roli Polski w zbawieniu swiata. Fakt, ze wypowiadajacy sie tam kaznodzieje probuja sie ustosunkowac do takich pytan zadanych przez realizujacych ten film. Najlepsza jest odpowidz ojca Augustyna Pelanowskiego pod sam koniec w tym temacie...


  Podziękowali 1Małgorzata32
 • Dziękuję, będę oglądać.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.