Pluskwy!!! Ratunku!

2»

Komentarz

• manna powiedział(a):
    @Hania, mnie kiedys pluskwy pogryzły w schronisku. Bardzo długo nie schodziły mi ślady ugryzień. Ze dwa tygodnie mi się trzymały. Może u Was to jednak co innego?
    ugryzienia po pluskwach sa charakterystyczne: tak po trzy cztery babelki w jednej lini jakby i tez przez ok 2 -3 tygodnie sie trzymaly a do tego okropnie swedzace.   

ale jak jestes pewna ze widzilas podejrzanych naocznie plus charakterystyczny zapach... to trudno chyba zostaje wyrzucic materac i lozko jak proby dezynsekcji sie nie powioda :( 

• edytowano październik 2017
    makodorzyk powiedział(a):
    Wspolczuje :( . Poraz pierwszy z pluskwami spotkalam sie 7 lat temu w jednym z hiszpanskich schronisk w czasie pielgrzymki. "Tamtej nocy" rzucily sie wszystkie na mojego meza a mnie i dzieci oszczedzily.... wiec moze tez maja jakies preferencje co do ofiar. Maz bardzo cierpial, mial kilkanascie-dziescia ukaszen, ktore swedzialy 100 razy bardziej niz komar... tak twierdzil ;) . Po powrocie do domu prewencyjnie lekarz przepisal antybiotyki. Czy to mozliwe, ze to samo paskudztwo dotarlo juz do Polski?

Toz to jeszcze do niedawna byl problem "trzeciego swiata" znany np. 
    Muszę cię zmartwić takich problemów akurat w trzecim świeci nie ma ..to bardziej problem europejski jak widać ..mieszkałam 9 lat w 3 świecie i nioprówszy nie widział czy innych paskudztw oprócz komarow ..tu za to co jakiś czas alarmują to o wszach to o pluskwach BTW nigdy w życiu nie widziałam.
    Edytowalam to BMW  :D
    Podziękowali 1makodorzyk
  • Seriooo nie widziałaś BMW???
    Podziękowali 2szczurzysko Agnieszka
  • Elunia powiedział(a):
    Seriooo nie widziałaś BMW???

:smile: 

Seriooo nie widziałaś BMW???
     :D 
    No..same Ferrari i lamborghini :smile: 
    Podziękowali 1Małgorzata32
  • Agnieszka - moze za cieplo im tam bylo? W 3 swiecie tez jest robactwo tyle ze inne.

• Oj, ja w Uk 12 lat i nie spotkalam. Wszelkie robactwo to skutek melin i zuli w blokach. Takie mam doswiadczenie z Pl.
    szczurzysko powiedział(a):
    Agnieszka - moze za cieplo im tam bylo? W 3 swiecie tez jest robactwo tyle ze inne.

Depresyjne  stowrzonka jak im słońce przeszkadza ;) za to much zatrzęsienie , rozkoszują się w takim klimacie  :#
    Agnieszka powiedział(a):
    makodorzyk powiedział(a):
    Toz to jeszcze do niedawna byl problem "trzeciego swiata" znany np. 
    Muszę cię zmartwić takich problemów akurat w trzecim świeci nie ma ..to bardziej problem europejski jak widać ..mieszkałam 9 lat w 3 świecie i nioprówszy nie widział czy innych paskudztw oprócz komarow ..tu za to co jakiś czas alarmują to o wszach to o pluskwach BTW nigdy w życiu nie widziałam.
    Edytowalam to BMW  :D
    Katarzyna powiedział(a):
    @makodrzyk - bajania z tym TGV. 

okej, okej, powtarzam tylko to co mi swita z pamieci z przeczytanych kiedys artykulow na ten temat, ktory zglebialam gdy spotkalam sie z tym osobiscie z 7 lat temu. @Agnieszka, nie podchodze do tej "wiedzy" jakos personalnie wiec nie zmartwisz mnie  ;) 

Pluskwy rozprzestrzeniaja sie latwo tam gdzie czesto ludzie sie przemieszczaja (albo meble) i spia w roznych miejscach: kuszetki w pociagach, schroniska, motele. Potrafia tez byc przeniesione w plecakach, spiworach i na odziezy, bym powiedziala ze to nawet podrozniczy problem...

od tamtego czasu to mamy lekka fobie jak trzeba gdzies spac w niesprawdzonym miejscu.
  • Spotkałam się z pluskwami ponad 8 lat temu...w starej kamienicy
    wróciliśmy z dwutygodniowych wakacji i zaraz pierwszej nocy syn jeden bardzo pogryziony się obudził.
    Jego łóżko stało koło wnęki /garderoby, a we wnęce były wywietrzniki...tamtędy to paskudztwo wchodziło. Jego łóżko w szczelinach było zaatakowane pluskwami...
    Akurat szykowaliśmy się do przeprowadzki. Wszystko prałam , suszyłam, prasowałam, co się dało i od razu spakowane wywoziłam do nowego miejsca.
    Żadnego łóżka nie zabraliśmy ze starego domu...wszystko zostało spalone ( drewniane ramy łóżek...materace)
    Natychmiast zgłosiliśmy to do właściciela i gospodarza domu, że potrzebna grupowa dezynsekcja ... tym bardziej, że wiedzieliśmy, że po nas ma się tam wprowadzić nasza znajoma z synkiem...
    Nikt z sąsiadów nie przyznał się do problemu.
    Nasza znajoma zrezygnowała z wynajmu...
  • Długo miałam fobię...każda plamka na ścianie była badana pod lupą...w nowym domu...brrr - nadal mnie swędzi na wspomnienie o tym...
  • makodorzyk powiedział(a):

ugryzienia po pluskwach sa charakterystyczne: tak po trzy cztery babelki w jednej lini jakby i tez przez ok 2 -3 tygodnie sie trzymaly a do tego okropnie swedzace.   

ugryzienia w linii to też charakterystyczne dla pająków niektórych.
    Ale jeśli widziałaś larwy, jak po zduszeniu jest ten charakterystyczny zapach, to czeka Was walka...
  • Jeszcze mozna nagle w nocy swiatlo zapalic i wtedy je widac, bo laza po ciemku. 
    Podziękowali 3Bea makodorzyk mamababcia
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.