Czyżby reforma liturgii?

edytowano październik 2017 w Ogólna
Koniec z „Alleluja ze Shreka”, nie będzie tańców na Mszy Św. Ostre stanowisko Watykanu

http://prawy.pl/38731-koniec-z-alleluja-ze-shreka-nie-bedzie-tancow-na-mszy-sw-ostre-stanowisko-watykanu/

Komentarz

 • Myślę, że rozwiązaniem jest zaoferowanie wiernym różnych form liturgii w różnej estetyce. Dobrze się dzieje, że upowszechnia się Msza Trydencka (wkrótce ma wystartować w Niepokalanowie), powinna być także odprawiana Msza cicha w dni powszednie, dla osób, które mają potrzebę zanurzenia się w ciszy i kontemplacji. Z drugiej strony powinniśmy dążyć do tego, aby codzienna Msza parafialna w nowym rycie była jak najpiękniejsza, bez bylejakości.
 • W swej książce kard. Sarah wielokrotnie odwołuje się do intuicji papieży: Pawła VI, Jana Pawła II, Benedykta XVI, a także Franciszka, bo to właśnie on powierzył mu kontynuowanie dzieła reformy, zapoczątkowanego przez Papieża Benedykta. Kard. Sarah powołuje się na autorytet Franciszka zwłaszcza wtedy, gdy opisuję sytuację prostego ludu, który stał się ofiarą arogancji oświeconych i któremu odebrano dostęp do tajemnicy Boga.

  Mam bardzo duży szacunek do papieża Franciszka. Wydaje mi się że coraz lepiej rozumiem jego misje. Bardzo wiele też przepowiedni mówi że on będzie tym który wyniszczy Kościół. Z tego wynika że szatan się go tak bardzo boi i w takim razie musi to być ktoś wyjątkowy. Aż boję się pisać pochwały, bo nie tak dawno przeżyłem poważne rozczarowania (przez politykę).
 • edytowano październik 2017
  To co, znowu ksiądz będzie odprawiał tyłem do Pana Boga?
  https://youtu.be/mOTxCOnw1Fw?t=533

  Wróci bałwochwalczy kult posągów?
  https://youtu.be/mOTxCOnw1Fw?t=529

  Śmieszne, niemodne ornaty i oczywiście zatracimy luterańską interpretację wolności od Prawa w Liście do Rzymian?

  Myślę, że Rzym znowu "tamuje progresy, że zdradza!" (mowa Podkomorzego o modzie francuskiej).

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.