Zapalenie ucha u malucha

MleMle
edytowano 22 październik w Pomagajmy sobie
Czy zanim wystartuję do laryngologa z niespełna dwulatką, mogę jej jakoś sensownie pomóc w domu i uniknąć pierwszego w jej życiu antybiotyku? Oprócz podawania leków przeciwbólowo-przeciwzapalnych oczywiście.

Komentarz

• uJauJa
    edytowano 22 październik
    Krople do nosa typu nasivin dane do nosa odchylonego w strone ucha. A do ucha dicortineff ale to na recepte. Plus ibuprofen. Jak nie ma goraczki mozna tak probowac. 
    Jak sie będzie ból przedluzal to niestety:/
    Podziękowali 2Mle ola_g
  • Jeszcze dodam, że jeśli oboje uszu zajęte lub jedno ale z wydzielina, to zaleca się wizytę i zwykle antybiotyk.
  • Jeśli nie ma pewności że nie ma perforacji to dicortoneffu dawać nie wolno, trzeba dokładnie obejrzeć. Dwie laryngolog nam absolutnie zakazały przy wydzielinie z ucha
  • To zapalenie jest od kataru? Boli to ucho? Wysięk jest? Dziecko dobrze smarka, czy wydzielina zalega?
  • MleMle
    edytowano 23 październik
    Od kataru, który teraz chyba już się kończy. Potworzyca nie smarka, ale i nie wciąga. Wysięku nie ma, ucho boli. Kilka dni temu bolało 1 noc + gorączka, zakropliłam jej odrobinę wody utlenionej + Nurofen dopyszczenie i następnego dnia nie było śladu. Przedwczoraj wieczorem potwórka z rozrywki tylko bez gorączki, stan ogólny dobry i tak do dziś. Mam wrażenie, że dziś w nocy ten ból był dla niej mniej dokuczliwy, ale nie mam pewności.

@Katarzyna rozważałam wczoraj telefon do Ciebie, ale powstrzymały mnie wyrzuty sumienia. Ciężki Twój los forumowego eksperta od spraw medycznych i nie tylko
  • Trzeba było dzwonić. Jakby nie w czas, to bym nie odebrała.
    Ja moim do ucha zapuszczałam czosnek z kapsułki.
    Katar u niedmuchającego dziecka trzeba dobrze odciągać, bo jak spływa i zalega, to łatwo za błoną bębenkową się stan zapalny robi. Dwóch synów miało takie skłonności. Jednemu sugerowali koniecznie dreny zakładać, ale się nie dałam namówić. Jak był trochę większy (3-4 lata), to używaliśmy do treningu baloników OtoVent. Po tym przeszły zapalenia ucha.
    Podziękowali 2Mle Bridget
  • Spróbuję jeszcze z tym czosnkiem dziś. Nie spieszy mi się do antybiotyków, a czuję, że lekarz nic innego nie poradzi. 
  • Dobrze odtykają trąbkę krople sulfarinol.
    Juz sa bez recepty.

Podziękowali 1Mle
  • a krople Otinum?
    żaden znawca ze mnie, ale jak ze dwa razy ucho bolało to zakraplałam i przechodziło
  • edytowano 23 październik
    otinum nie dla dzieci, zawiera salicylany
  • my to chyba mieliśmy z zalecenia lekarza, ale możliwe, że dziecko było starsze niż te 2 lata - nie pamiętam :/ 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.