Literatura katolicka

Bardzo proszę o radę.  Poszukuję książek o tematyce świętych, czym jest Msza Św.  ale też i lekkie tematy okołoreligijne dla dzieci w różnym w przedziale wiekowym. Co polecicie dla dzieci przedszkolnych, co dla dzieci 7-10 letnich, dla wczesnych nastolatków a co dla młodzieży.  Może jakieś wydawnictwo.  Nieukrywam, że bardzo lubię gdy ważnym tresciom towarzyszą piękne ilustracje. 

Komentarz

 • Seria o świętych Elizy Piotrowskiej dla dzieci tak od 5 lat,  osmiolatka czyta w kółko. 
  Biblia - komiks dla czytających dzieci.
  Klejnoty różańca 
  Listy dzieci do papieża Franciszka
  Wierni przyjaciele
  Podziękowali 3magada Pompejanka Basja
 • O Mszy Świętej, z ilustracjami czarno-białymi (raczej humorystyczne niż piękne :wink: ): "Jak owocnie uczestniczyć we Mszy Świętej" - ks. Piotr Śliżewski, eSPe Kraków 2015. Bardzo polecam. Ale zależy, czego się szuka.
  Podziękowali 1magada
 • Dla dzieci też coś mam, potem poszukam
  Podziękowali 1magada
 • @Basja a ten komiks to jak myślisz od jakiego wieku?  Dla 7 latka nadałby się? Czy raczej dla starszego,  po 1 Komunii Św.  i będącego już ministrantem? 
 • nada się :)
  ja fragmentami czytam i rozmawiam z czterolatką, ale to raczej dla ciut starszych :)
  Podziękowali 1magada
 • "Msza Święta dla najmłodszych" - Ewa Skarżyńska (nawet taka piankowa ta książeczka, typowo dla maluszków) - opowiedziane rymami etapy Mszy Świętej. Może nie jakoś specjalnie ambitnie, ale przystępnie.
  Podziękowali 1magada
 • Eliza Piotrowska "Święty Jan Bosko" - dla dzieci zerówkowych i nieco starszych.
  Podziękowali 2magada Pompejanka
 • "Kiedy święci byli mali" - Mariola Maasen-Zajączkowska. Faaaaaajne, dobrze napisane (sporo tekstu), porządnie wydane i bardzo ładne ilustracje. Dla kilkulatkow wzwyż.
  Podziękowali 1magada
 • edytowano październik 2017
  Moi dużo mają takich książek. Ale widzę, ze jedną z lepszych jest, dla obecnego 7 latka, jak mial 6 to juz bardzo lubił, polecana na forum Marcelino, chleb i wino.


  Podziękowali 1magada
 • O Marcelinie super książki. Mamy te dwie pozycje tzn. tę pierwszą część jak i "Wielką podróż Marcelina".
 • Dzięki wielkie też za  polecenie książeczek o świętych.  Napewno skorzystam 
 • "Mali przyjaciele Jezusa Eucharystycznego" Ewa Hanter
  "Dzieci z fatimy" Mary Fabyan Windeatt
  "Piotrek i Ania idą do Pierwszej Komunii" Piotr Giertych
  Podziękowali 2Basja magada
 • jest bajka o mszy  oparta na  objawienia np faustyna kowalska czy  catarina rivas 

  Podziękowali 2magada makodorzyk
 • O Janku przyjacielu młodzieży - o św. Janie Bosco -koło 10r.z. - bardzo mi się podobała w dzieciństwie Dla dzieci o Mszy św. - o. L. Knabit Czy Bóg istnieje? Wielkie problemy religii. Gdzie spotykamy Jezusa? Pytania o Kościół, sakramenty i wiarę I jeszcze chyba dwie z tej serii, nie pamiętam tytulow
  Podziękowali 1magada
 • Przepraszam, ze ciągiem. Telefon ignoruje enter
 • ja teraz  czytam   podobne do  dzieniczka faustyny kowalskiej  fragment  uwierzyłam miłości  
  a ja mój Jezu -czym sobie mogłam podbić twoje serce  ?
  ufnością dopóki myślałaś tylko o swojej nędzy ,ale bez ufności. byłaś podobna do osoby ,która ustawicznie kreci sie w kółko, nie postepujac ani kroku naprzud. ja lubię ,gdy dusza rozważa własna nedze .uwazam ja za malenkie piskle ,które spoczywa w cieniu  drzew, bezpiecznie od napasci piekielnego  kruka .równoczesnie jednak pragne,by to drobne piskle rozwijało skrzydełka ufnosci ,by prubowało lotu na kazde wezwanie boskiego orła,któryspoczywajac na wyżynach wzywa przed swoje oblicze maleńkie pisklę by mu ukazać górne rejsy i droge ,która ma przebyć w swoim wzlocie  ku Bogu  leonia Maria Nastał 1903-1940j
 • @krzysztof12 już ogladalismy.  Warty obejrzenia. 
 • Seria dla przedszkolaka o swietych z wydawnictwa diecezjalnego w sandomierzu, jest taka gazetka Ola i Jas i raz w miesiacu daja plytke do tego i w ktoryms numerze byla plytka o Mszy i mozna sobie sama plytke kupic :) 
  Podziękowali 1magada
 • Gazetka Anioł Stróż jest super! 
  Szata graficzna i zawartość jest rewelacyjna. Kupuje moim wszystkim chrzesniakom a moje dzieci też uwielbiają... np. płyt z tych gazetek słuchają non stop.

  Można "przeterminowane" kupić za 2 zł za szt. w ich sklepiku.

  Nawet nastolatki do 14 rz pochłaniają z entuzjazmem 

  Podziękowali 2MamaKredka magada
 • chce byś słuchała mego głosu ,a ty chcesz się rozkoszować słodyczą zatopienia się w bogu połusz głowę na mych piersiach ,posłuchaj uderzeń mego serca .ono dla ciebie bije ,ono dla ciebie zyje .pij życie z mego serca ,bądź moim Janem ,uczniem miłości .dla ciebie otwarta jest rana mego serca pij krew która sie z niego  sączy ,bo ona prawdziwie jest napojem . krew moja jest balsamem na rany grzechowe .ona jest okupem za który dokonałem zbawienia dusz .ofiarując moja krew ojcu przedwiecznemu ,ofiarujesz tym samym serce mej matki niepokalanej ,czym sprawisz bogu nowa radość . z krwi jej niepokalanego serca zostało utworzone moje serce- pomyśl o godności matki Bożej. ojciec przedwieczny  mówi o słowie :synem moim ty jesteś ,jam cie dziś zrodził Maryja mówi również o nim synem moim jesteś ,jam cie zrodziła.jak nikt na ziemi nie pojmie ,kim jest Bóg ,tak nikt nie zgłębi wielkości matki najświetrzej . ciesz się ze masz taka niezrównana  matkę która  cie kocha i błogosławi 
  Maryja jest niebem trójcy przenajświętszej . kiedy odmawiasz ojcze nasz ,któryś jest w niebiosach możesz myśleć o potrójnym niebie .pierwszym niebem jest przede wszystkim Bóg sam,który jest w niebie tj.w samym sobie .drugim niebem , w którym żyje Bóg ,jak w żadnym stworzeniu ,jest Maryja. trzecim niebem ,o którym myśleć możesz przy odmawianiu ojcze nasz jest twoja dusza .jest ona niebem bo żyje w niej Bóg -cała trójca przenajświętsza  oczywiscie ma imprimatur uwierzyłam milosc leonia nastał  trwa proces beatyfikacyjny  
 • Służebnica Boża s. Leonia Nastał to polska zakonnica żyjąca w I poł. XX wieku, której podczas mistycznych spotkań z Jezusem Chrystusem, została objawiona tajemnica “niemowlęctwa duchowego” jako drogi do Nieba.


 • Bardzo polecam:
  1. Lucyna Kwiatkowski Czasami przychodzi do mnie anioł 
  2. Olgierd Nassalski Rok wielkiej przygody
  3. Dla dziewczynek: seria Płatki Rut, Miriam, Sarah, Rebeka
  4. Seria Piotrkowskiej Święci uśmiechnięci
  5. Marcin Jeleń OP 3 cz: Dziki owoc, Dwie krainy, Słonecznik i róża
  6. Beata Kołodziejczyk Rodzinne świętowanie
  7.Nowa o mszy Hanna So"tysiak Oto wielką tajemnica

  Podziękowali 2Joannna magada
 • Jeszcze super książeczka i kolorowanka zarazem Św. Teresa z Lisieux wyd Św Wojciech

  Podziękowali 1magada
 • Dzieci pomóżcie mojemu sercu zwyciężyć - piękna w treści i graficznie. Zachęcająca dzieci do omawiania nowenny.
  Podziękowali 1magada
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.