Weź przykład z królików, radzi minister

24

Komentarz

• W radiowej o kobiecie nic nie ma, to mężczyzna ma być wydajny jak królik.
  • Ja z pasztetem najbardziej 
    Ale on się nie rusza i nie skacze itd
    Podziękowali 1Coralgol
  • Obejrzałam wersję telewizyjną- taka wiosenna, Wielkanocna. 
    Podziękowali 1Bea
  • matuleczka powiedział(a):
    W radiowej o kobiecie nic nie ma, to mężczyzna ma być wydajny jak królik.
    Tiaa jasne 
    Ciąże nosi facet 
    LOL 
  • Jak króliki to nie tak łatwo to kilka na raz trzeba:-) 
    Podziękowali 1Wela
  • Paprotka powiedział(a):
    AszDziennik zrobił lepszą wersję tej żenady.

No co Ty, @Paprotka. Przepraszam za mocne słowo, ale ich wersja jest ordynarna. A sama reklama - nie jest to arcydzieło, ale ma w sobie coś miłego i pogodnego.
  • matuleczka powiedział(a):
    Słyszałam wersję radiową. I tłumaczenie, że to adresowane do tych którzy będą chcieli mieć dzieci, by dbali już teraz o zdrowie. Czyli co? Ktoś kto ma problem z płodnością jest sam sobie winien, bo widocznie nie dbał o zdrowie? Jakby to było gwarancją potomstwa. I mi takie przesłanie bardzo przeszkadza. 
    ej, no bez przesady. Fanką reklamy nie jestem, absolutnie, ale to już nie można promować zdrowego trybu życia, bo ktoś się obrazi, że on żarł sałatę a i tak ma raka?
    Podziękowali 1Monika73
  • Ja tam nie wiem 
    Ale króliki długiego życia nie mają 
    U mojego dziadka było sporo 
    Ale każdy mieszkał w osobnej klatce i się wylegiwał 
    Żarcie miał podane 
    Ruszał się mało 
    Żaden nie miał 60 dzieci
    No może ze 7-8 
    Potem był pasztetem jak już się należał i nažarł odpowiednio  :p

Zające to co innego
    Pełna swoboda na miedzy  ;) 
    Ale kto im tam dzieci zliczył  :) 
  • Strona wizualna tego spotu bardziej pasuje do bajki dla dzieci, a treść do reklamy viagry  :/
    Podziękowali 1Katia
  • Nie mogę odtworzyć reklamy i nie chce mi się szukać po internecie
    Króliki są strachliwe i np. podczas burzy padają na zawał
  • Ja uważam, ze reklama jest o wpływie zdrowego trybu życia na płodność, a nie zachęca do rozmnażania.  Jakos kampania z malo powaznymi rysunjami Mleczki zachęcała do profilaktyki chorób nowotworowych, to rwetestu nie było, mimo cięższego kalibru tematu. Aż tę reklamę króliczą obejrzałam tylko po to, żeby się zgorszyć. Ech, życie nadal nudne.
  • Taka pasta do zębów z wiewiórką. Zgroza!
    Podziękowali 1tymka
  • A autorem tej kampanii jest satyryk czy ministerstwo zdrowia?
  • Na jedno wychodzi, @Paprotka ;)
    Podziękowali 1ewaklara
  • Chyba nie, bo ta kampania miała być na serio ;)
    MartynaN, sam Radziwiłł powiedział że spot ma zwracać uwagę na problem Polski z małą liczbą dzieci.
  • Weszłam w wątek i zaciekawiło mnie ale dzieci mam dookoła...mogę puścić czy czekać aż pójdą spać?
  • Możesz spokojnie  :)
  • możesz, Kajtkowi sie podobało ;)
  • A króliki w kontekście rozmnażania nie kojarzą się dobrze. Zwykle jeśli chce się kogoś obrazić mówi się,  że rozmnaża się jak królik,  a nie gdy chce się podkreślić dobra kondycję fizyczną 
    Podziękowali 2matuleczka Nika76
  • link mi nie działa...
  • Żenada dla mnie. Reklama niskich lotów. A przecież jest tylu fajnych specow od reklamy. Czasem naprawdę są dobre. A to jest gniot. 

Jedz sałatę a będziesz płodny jak królik! 
  • Koszt tej kampanii jest przerażający. Za głupi filmik!
    Podziękowali 1Paprotka
  • jak chodziłam do przedszkola w gablotce były plakaty ze zwierzątkami:
    popatrz na królika, posłuchal sie taty i codziennie zjada świeży lisć sałaty :)

ale o płodności nie było nic, tylko do zdrowych nawykow miały zachęcać ;)
    Podziękowali 1Felicyta
  • Moim zdaniem takie bylo zamierzenie: narobic szumu w temacie. W koncu jak to szlo?: niewazne czy mowia o nas dobrze czy zle, wazne ze o nas mowia. W tym przypadku zdaje sie, ze cel zostal osiagniety. Jednych bulwersuje, innych smieszy ale wszystkim gdzies tam w glowie zapikalo: Huston mamy problem w tym temacie.
    Podziękowali 2Malena Song_Hongbing
  • Ale chyba Polacy zdają sobie sprawę, że nie ma wysokiego przyrostu naturalnego i trzeba dbać o swoje zdrowie. Pytanie czy króliczy spot za miliony monet cokolwiek zmieni.
  • Nie wiem, nie wydaje mi sie by na codzien przecietny( jak ja) obywatel zaprzatal sobie glowe obsesyjnymi myslami, ze nasz kraj ma niski przyrost. Nie mysli sie o tym. Dlatego te kroliki jakby nie byly glupie dzialaja "podprogowo" ;) Dźgnęły paluchem temat, ktorego nikt dawno nie dźgał, bo modne bylo wycinanie i skrobanie.
    Podziękowali 1Song_Hongbing
  • Ja jednak sądzę, że dla nikogo taki królik nie jest autorytetem w kwestii dzietności. I podprogowo chyba też ta reklama nie wywoła efektu u nikogo "chcę być jak królik". 
    Podziękowali 3Paprotka beatak Tola
  • I pytanie, czy w Ministerstwo sądzi, że w Polsce dzietność jest tak niska, bo Polacy nie dbają o swoje zdrowie?
  • Moja nastolatka obejrzała i mówi tak - no gadają o ojcu bo on miał ich 62 ale z różnymi królicami. Jakby te wszystkie matki pokazali to i czasu by nie starczyło, a przekaz byłby też do bani.
    Trudno nie przyznać jej racji bo króliki jakoś szczególnie do partnerów się nie przywiązują.
    Podziękowali 3Skatarzyna beatak Tola
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.