Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Przekroczenie Masy krytycznej człowieka na metr kwadratowy mieszkania.

1235715

Komentarz

  • We Wloszech to bym mogla i na czwartym ;)
    Podziękowali 2asiao Milamama
  • edytowano listopad 2017
    Ja bym chciala okna od pólnocy.  Nie cierpie naslonecznionych mieszkan. Okna wychodzace conajmniej na 2 strony . Z winda. Jedna łazienka wystarczy, byle wc bylo osobno. Koniecznie z fajnym balkonem, tarasem badz ogrodkiem. W ramach kompromisu zamiast Ursynowa moze byc nawet Wesoła. Wszystko oprocz Tarchomina i Białołeki. Metraz 65-80 m na 5 osob.
    Podziękowali 1Katia
  • edytowano listopad 2017
    Wczoraj na gumtree widzialam piekne mieszkanue na Włochach, chyba ok 80 m jednopoziomowe ale nie wiem czy winda jest.  Mieszkanie takie ze mozna sie wprowadzac bez remontu .  Fajnie zrobiona kuchnia i lazienka (te sa 2). Ps. Sprawdzilam tylko 67 metrow wiec dla was za male ale i cena przystepna 545 tys.
  • edytowano listopad 2017
    Nasi znajomi mają piękne mieszkanie, od 4 lat na sprzedaż i sprzedać nie mogą, bo właśnie 3i4 piętro i nie ma windy. Oczywiście są w gorszej sytuacji niż Warszawiacy, bo w Józefowie nie wynajmą tego studentom (aczkolwiek we Włochach raczej też nie sądzę), możliwe też, że jest mniej potencjalnych kupujących, choć sporo rodzin sprowadza się tu i są to duże rodziny.

    My też szukamy mieszkania, bo tu gdzie wynajmujemy możemy być tylko do czerwca.  
    I jedyne mieszkania większe na sprzedaż w dobrej cenie to te na 3 i 4 piętrze bez windy, ale ja takiego nie chcę.

    Teraz mieszkamy na II piętrze, bez windy i jak wchodzę z garażu, to tak jak na trzecie. Niestety dla mnie to problem. Na pewno nie chciałabym mieszkać wyżej, na pewno nie na 4 czy 5 piętrze. O nie!

    Podziękowali 1Katia
  • Od północy nie ma światła. Ja całe dnie jestem w domu i potrzebuję żeby było jasno, bo jak nie to depresja ;)
  • Joanna a tak z ciekawosci, jaka cena tego 3-4 pietro bez windy?
  • Zjadło mi posta... Suszarka do ubrań fajnie pomaga z ogromem prania w rodzinie wielodzietnej, ale trzeba ją gdzieś postawić.
    Zanioslam dziś Waszą intencję na Mszę Świętą, bo Twoje posty odebrałam jako akt desperacji, a nie chęć dokopania żonie.
    Podziękowali 3Skatarzyna aqq Nika76
  • Babcia mojego męża mieszka na 4 piętrze bez windy, od kilku lat jest tam uwięziona.
    Tak to by można było ją na wózku gdzieś zawieźć - do kościoła, do parku, cokolwiek.
    Podziękowali 1Katia
  • Prayboy. Dwupoziomowe mieszkanie to mógł być prawdziwe piękny koń trojański. Znam takie jedno osiedle w moim rejonie gdzie właśnie najtańsze są te dwupoziomowe mieszkania. I nie, wcale nie z powodu schodów. Okazuje się, że często ten drugi poziom jest poziomem ostatnim w budynku tzn.pod dachem. A te  często są budowane przez developera bardzo oszczędnie i najnormalniej w świecie są  niedocieplone.Poza tym nierzadko zdarza się, że coś przecieka i pojawia się wilgoć na ścianach.Ani to wyremontować, bo wspólnota mieszkaniowa ma w nosie "twój dach", ani ogrzać, żeby nie popaść w jakieś niemożebne koszty. I żyjesz jak w psiarni. 


    Podziękowali 3DaddyPig Katia Nika76
  • edytowano listopad 2017
    Joanna a dzieci w jakim wieku masz i ile? Nie jestem babcią...
  • edytowano listopad 2017
    Ja mialam w dziecinstwie mieszkanie pólnoc- poludnie i bylo super, pozniej mieszkalam w takich gdzie byly zachodnie okna i to jest dla mnie koszmar, zwlaszcza latem. Kawalerka z oknami na wschod tez byla ok, ciemna przez wiekszosc dnia. Dobrze ze nie wszyscy tego samego szukaja.
    Podziękowali 2Katia Nika76
  • A ja myślę, że to widocznie jeszcze nie ten poziom frustracji, żeby iśc na cokolwiek.... ;) Musisz @Prayboy poczekac jeszcze....
    Podziękowali 1Prayboy
  • Super. Teraz żonie podoba się identyczne mieszkanie też na czwartym dwupoziomowe bez windy w sąsiedniej co tamte klatce.Tyle  ze o 120 tyś. droższe. Poproszę o instrukcję obsługi kobiety!! Czy ona to robi zeby mnie zamordować??!
    Podziękowali 3Rejczel Agax4 aga---p
  • Wanda powiedział(a):
    Mój mąż twierdzi, że ceny mieszkań wzrosną w W-wie, źle się kupuje na takim uciekajacym rynku. 
    Oczywiście że wzrosną! Dlatego rok temu je znalazłem i chciałem kupić! Właśnie tak miało być wiedziałem  o tym bo śledzę rynek i dlatego chciałem kupić.
  • @Prayboy ;

    jak się podoba to już coś. Spróbuj zadzwonić i negocjować niższą cenę. Jeżeli tamci musieli obniżyć aby sprzedać to może z tymi będzie podobnie?
  • Yyy... prowokujesz chyba :)
  • Ale to nic, lubię tematy mieszkaniowe.
    Hasło "Nie sprzeda się" jest zazwyczaj absurdalne, wszystko jest kwestią ceny. No chyba że jakiś konkretny problem np. z własnością jest, ale takie rzeczy sprawdza bank dając kredyt.
    Podziękowali 2Prayboy Agnieszka88
  • Jak dla mnie, to te mieszkania w Józefowie jednak drogie są, nie dziwię się, że się nie sprzedają.
    Podziękowali 2szczurzysko ewaklara
  • edytowano listopad 2017
    Wanda powiedział(a):
    Ludzie coraz wygodniejsi
    może i tak, tylko że ja mam konkretny powód by nie chcieć mieszkać wyżej, ale nie chcę pisać o tym na forum
  • Bagata powiedział(a):
    Ale to nic, lubię tematy mieszkaniowe.
    Hasło "Nie sprzeda się" jest zazwyczaj absurdalne, wszystko jest kwestią ceny. No chyba że jakiś konkretny problem np. z własnością jest, ale takie rzeczy sprawdza bank dając kredyt.
    Otóż tak.Dlatego się sprzedało 
  • Bagata powiedział(a):
    Jak dla mnie, to te mieszkania w Józefowie jednak drogie są, nie dziwię się, że się nie sprzedają.
    tak, są drogie, ale tu są takie ceny, bo to jest Józefów
  • Historia rodzinna: moja babcia stawiała przez całe życie weto wobec wyprowadzki z maleńkiego mieszkania, skutkiem czego jej córka uciekła z domu jak mogła najszybciej, w ramiona dość przypadkowego absztyfikanta, co się skończyło bardzo źle.
    Bywają ludzie bardzo uparci.

  • @asiao napisała kiedyś, że nie ma co dorabiać ideologii do ciasnego mieszkania. Jak nie ma wyboru, to trudno, ale nic w tym uszlachetniającego.
    My ostatnio sobie powiększyliśmy metraż i jest mega!
  • @Prayboy na ochłonięcie taka malutka książeczka: http://allegro.pl/jak-zyc-w-malym-mieszkaniu-robinson-browne-78861-i7007773973.html
    zawsze o pomysłach z niej myślałam, gdy brakowało mi własnego kąta :)
  • No to budujcie się gdzieś
    można indywidualny projekt zrobić B)
  • Myśmy z niecałych 60m (3pokoi) w wieżowcu wyprowadzili się gdy na świecie pojawił się nasz Staś ... siódme dziecię . Teraz 5 małych pokoi , 2 łazienki... Więcej nam nie trzeba. Uważam,  że była to jedna z najlepszych naszych wspólnych decyzji.
    K
    Podziękowali 3Karolinka ewaklara Agax4
  • no potem się zastanowiłam i tak właśnie pomyślałam :)
  • Edit. Mamy 40 kubeczki nie 30. Na sześć osób. 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.