Ks. Piotr Glas wyklady, konferencje

Jakiś czas temu natrafiłam na konferencje tego księdza i powiem szczerze zszokowały mnie i otworzyły oczy na wiele spraw. Znacie, słuchacie, co myślicie?
«13456

Komentarz

• Słucham czasem, cenię, chciałabym prżeczytać wywiad-książkę z nim.
    Lubię go, bo mówi prosto, kawa na ławę, ale nic mnie tam nie zszokowało. 
    Podziękowali 1Aniuszka
  • Mnie zszokowało w tym sensie, że w kościele na kazaniu nie usłyszymy wielu rzeczy, o których on mówi. Nie, żebym nie była ich świadoma, ale czy nie żyjemy w jakieś dziwnej rzeczywistości, gdzie mówi się tylko o tym, co chcemy usłyszeć?
  • Znam slucham choc np ojciec Szustak wytoczyl przeciw jego niektorym naukom naprawde dobre argumenty (chodzilo o sluchanie co demony mowia na egzorcyzmach i z tym poniekad sie zgadzan) a reszta jak najbardziej ok. Z tym ze w dzisiejszych czasach naprawde ciezko rozroznic co idzie z Bogiem a co sie z nim rozchodzi i za kim podazac 
  • O.Szustaka już dawno nie słucham, bo delikatnie mówiąc zdarza mu się walnąć coś hmmm...kontrowersyjnego. 
    co do tego co mówią demony to tłumaczył to inny egzorcysta, o.Szustak mógłby się douczyć
    Podziękowali 3maliwiju Agmar AgataZi
  • Ja Szustaka bardzo lubię, ale denerwuje mnie, że jak można jego wypowiedzi różnie zrozumieć, czasami, na przykład, że dobrze mocno grzeszyc, bo łatwiej wtedy o miłość Bożą, to on wtedy mówi "I nie chodzi mi o to, żebyście więcej grzeszyli". Tylko niestety takie wnioski się nasuwają z całej długiej wypowiedzi. I człowiek głupieje. Z tym grzeszeniem to przykład, ale autentyczny, więcej podobnych, było "ale nie chodzi mi" 
    Podziękowali 2Joannna Rogalikowa
  • Znam Glassa.Jak mam czas oglądam sobie jego katechezy.
  • Barbasia powiedział(a):
    O.Szustaka już dawno nie słucham, bo delikatnie mówiąc zdarza mu się walnąć coś hmmm...kontrowersyjnego. 
    co do tego co mówią demony to tłumaczył to inny egzorcysta, o.Szustak mógłby się douczyć
    Tylko ze Szustak ma nad soba przelozonych (skladal sluby posluszenstwa) wiec przynajmniej teoretycznie ktos kontroluje jego nauki. W dzisiejszych czasach wszystko trzeba cedzic i to potrojnie. Ja taki problem mam z ojcem Danielem - bardzo mi sie podobaja spotkania to co mowi i atmosfera ale co rusz spotykam sie z dziwnymi kwiatkami. Opinie ludzi to jedno ale jak biskup wydaje jakies ostrzezenie czy zakaz to czlowiek sam nie wie co robic . jeden kaznodzieja zaprzecza innemu a hierarchia koscielna umywa rece
  • Ja tez sluchalam konferencji ks. Glasa. Sa dobre. Byc moze sa dla niektorych osob szokujace, bo na codzien w kosciele ksieza nie mowia o tym.
     Nie chodzi mi o to, by popadac w jakas schize i wszedzie widziec szatana ale mam wrazenie, ze wspolczesni ludzie wlozyli go troche miedzy bajki: 'taki tam... Boruta, co tam, miesza smole w kotle, fajny nawet...kopytka takie smieszne, ogon, heh....ze tez ludzie wierza w takie brednie'. 
    Czasy jakie sa kazdy widzi. Latwo sie w cos wkopac. W duchowe uwiklanie, zniewolenie. Z wlasnej bezmyslnosci, naiwnosci a najczesciej z glupoty. Ciezko to pozniej odkrecic.

• A jakieś linki do ks. Glasa?
    Co polecacie?
    k.
  • Na Youtube jest wiele konferencji, np.

Podziękowali 2kowalka zoja
  • W Szustaku mnie cos drażni, jeszcze nie odkrylam co...
    Podziękowali 2Aniuszka madzikg
  • ale te nie tylko  ks glass  odnosi do egzorcyzmów 
  • MonikaN powiedział(a):
    W Szustaku mnie cos drażni, jeszcze nie odkrylam co...
    Mnie Szustak mocno zdziwił jak słuchałam jego konferencji dotyczącej relacji małżeńskich, a szczególnie seksu, generalnie ok, ale jak w pewnym momencie powiedział, że to co się dzieje w sypialni to sprawa małżonków i jak się spowiadają i spowiednika zada jakieś pytanie odnośnie tych spraw to mogą przerwać, wyjść i kopnąć w konfesjonał. Mówił to z szerokim uśmiechem na ustach, to pomyślałam, że sory, ale więcej słuchać już nie chcę. Jak znajdę to wkleję, to było na tym forum w którymś wątku otwartym polecane.
  • A odnośnie ks. Glassa bardzo cenię. Chociaż można trochę zeschizować jak wymienia przez co się można otworzyć i kiedy szatan wchodzi.
    Ale na pewno warto spowiedź z całego życia według jego zaleceń. Potwierdzam, że owoce są naprawdę odczuwalne.

• Konferencja o. Szustaka, której mówiłam jest tutaj:
    https://www.youtube.com/watch?v=Z3Q9s7pHY78&index=13&list=PLBtdc3eTOMStS7xI6lZ6pQrE1S5It1x08
    Fragment o "głupim spowiedniku" i kopaniu w konfesjonał jest ok 6:49 min.
    Przepraszam, nie umiem jeszcze wkleić linku z obrazkiem z youtuba
  • edytowano listopad 2017
    @AgataZi przesluchalam ten kawalek i nic zlego w tym nie widze? Bo po co ksiadz ma mnie pytac jak ja to robie? Najpierw powiedzial ze antykoncepcja jest grzechem i co do tego nie mamy watpliwosci (mysle ze byla ona przykladem grzechow tej sfery) a potem ze juz samo budowanie relacji jest sprawa malzonkow - mi tu sie nic nie kloci, nie wyobrazam sobie ze bede mowic ksiedzu ze w sobote to bylo na prawym boczku a w niedziele na lewym :) przeciez sex sam w sobie nie jest grzechem.  Poza tym nalezy pamietac ze to my idziemy do spowiedzi z pula grzechow ktorych zalujemy a nie ksiadz przychodzi na przesluchanie i rzeczywiscie ksiadz z impetem wchodzacy w moje pozycie malzenskie moglby mnie skutecznie przekrecic w druga str (choc nigdy w zyciu nie spotkalam sie z ksiedzem ktory by mi z buciorami wlazil w alkowe). Choc moj maz trafil na ksiedza ktory sie uparl ze skoro byl za granica to zone na pewno zdradzal - maz chyba z 15 razy w ciagu calej spowiedzi musial sie tlumaczyc ze nie
    Podziękowali 2camille J2017
  • liczy się pokora  sam Jezus kazał słuchać spowiednika Faustynie 

• @krzysztof12 owszem ale trzeba oddzielic troske od niezdrowej ciekawosci.ksiadz tez czlowiek i tez moze miec problem - chodzi o to zeby przez takiego niezdrowo ciekawego ksiedza nie znienawidziec wszystkich ksiezy :) 
    Podziękowali 2AgataZi J2017
  • raczej bym podejrzewał ze to z gorliwości  niż  z ciekawości  
  • @krzysztof12 myslisz ze z gorliwosci ksiadz by Cie pytal w jaki sposob wspolzyjesz z zona? Nie wiem dla mnie to kosmos
    Podziękowali 1J2017
  • Wiesz Agmar mi chodzi o to, co powiedział krzysztof12.
    Nie o sens całej konferencji, (chociaż ks. Glass mówi zupełnie coś innego, niż o. Szustak), ale o stwierdzenie, że jeśli coś się nie podoba na spowiedzi to można wyjść i kopnąć konfesjonał.
    Spowiedź to sakrament, spotkanie człowieka z Bogiem i tego nie zmieni fakt, czy siedzi tam mądry czy głupi kapłan - i jakie są kryteria oceny kapłana?
    Głupi według nas bo pyta o coś dla mnie bez sensu? A może tylko ja tego sensu nie widzę, a on mnie naprowadza na problem, który dostrzega...

Przerwanie sakramentu i zachęta do kopania w konfesjonał to jak dla mnie profanacja tegoż.

I w zasadzie dla mnie bez znaczenia jest fakt, że wcześniej wspomniał, że nie dotyczy to sytuacji o którychś mówił kiedyś tam. Bo konferencja leci też w necie ludzie ją odtwarzają, nie zawsze słuchają jakieś tam wcześniej powiedziane, a pamięć ludzka jest wybiórcza.
    Zwłaszcza w sytuacji trwania w grzechu ludzie lubią słyszeć to, co chcą, podciągać sobie ideologię, podpierać autorytetem, szukać usprawiedliwienia.

Skąd wiesz, że za lat ileś tam któryś z tych, jak się wydaje młodych ludzi słuchających tej konferencji, wybuchający gromkim śmiechem nie zapamięta z niej tylko tyle, że kiedyś słyszał, że jak nie spodoba się pytanie na spowiedzi, bo narusza jego prywatność to może wyjść, olać głupiego księdza i skopać konfesjonał?
    To że wcześniej powiedział że nie dotyczy czegoś tam lub chodzi o seks w małżeństwie to już nie koniecznie musi zostać zapamiętane. I łatwo użyć np. w sytuacji o pytanie o seks przed ślubem, poza małżeństwem, o antykoncepcję właśnie, itp.

Chodzi o samo danie przyzwolenia, że w jakiejś okoliczność można tak postąpić.

Sam przekaz odnośnie seksu w małżeństwie jak najbardziej ok, gdyby właśnie nie ten fragment o przerwaniu spowiedzi i kopaniu.
    I skoro takie kwiatki wyskakują to mnie osobiście odrzuca od słuchania tego, co ma do powiedzenia ten kapłan.

Podziękowali 1J2017
  • szustak zachwalał   ze sex oralny jest  ok  ale niżej w wypowiedziach   ktoś napisał   Jacek Pulikowski powiedział, że seks oralny  to degraduje człowieka tak jak i seks analny. On ma doświadczenie rozmów z wieloma kobietami a ojciec nie.), żegnam i nie do zobaczenia. Zrobił ojciec z siebie jakiegoś celebrytę.
  • Podobnie twierdzi właśnie ks. Glass, że są zachowania w seksie, które nie są ok. A wręcz są złe i otwierają na zło. Poszukam konferencji gdzie podaje on listę, dużo szerszą niż seks oralny i analny.
    O ile p. Pulikowski jest wiarygodny właśnie z racji lat praktyki małżeńskiej i pracy w poradni bardziej od strony psycho-fizycznej i emocjonalnej to ks. Glass jako egzorcysta dotyka tych problemów na egzorcyzmach, wie, z czym się spotyka, z czego to wynika i mówi bardziej od strony zagrożeń duchowych.
  • Agmar powiedział(a):
    @krzysztof12 owszem ale trzeba oddzielic troske od niezdrowej ciekawosci.ksiadz tez czlowiek i tez moze miec problem - chodzi o to zeby przez takiego niezdrowo ciekawego ksiedza nie znienawidziec wszystkich ksiezy :) 
    Pomyliłam i pod wpisem zamiast cyt. podziękowałam
    Tu jest odp. ks. Glassa na Twoje pytanie:
    https://www.youtube.com/watch?v=l-UXUE3MGzQ
    dokładnie ok. 16:16 minuty
  • W tej linkowanej powyżej konferencji wyjaśnia dlaczego ksiądz może a nawet powinien dopytywać w czasie spowiedzi, ale mówi o grzechach seksualnych w ogóle, ale mam wrażenie, że kiedyś wymieniał też listę w odniesieniu do seksu małżeńskiego, może się mylę, nie mogę teraz znaleźć tej konferencji.

• @Barbasia - co do Szustaka zgadzam się.
    Kiedyś słuchałem go na żywo jak był u Dominikanów w Krakowie - no, wiele można poopowiadać na temat jego zachowań, o których sam mówił, i najwidoczniej nie widział w nich nic niestosownego.

Ale w jego późniejszej karierze księdza celebryty też mu się zdarzało albo odjechac w kosmos z interpretacjami. Ale najbardziej mnie wkurzają teksty, w których jedzie po innych księżach. Z cyklu: "jak usłyszycie coś takiego w konfesjonale to nie słuchajcie, bo tam siedzi jakiś idiota".

Sorry, ale nie ma mojej zgody na to.
    Zresztą - księża celebryci to w ogóle osobny temat.
    Podziękowali 3AgataZi Barbasia J2017
  • Tutaj wypowiedź ks. Glassa na temat poruszony:
    https://www.youtube.com/watch?v=h-N9G5PBvIE
    Z tymi grzechami związanymi z seksem małżeńskim w konfesjonale to różnie bywa, raz w czasie spowiedzi byłam bardzo zestresowana mówiąc o pewnych rzeczach, ksiądz bardzo szybko uciął temat i zmienił wogóle temat na inny mój grzech, odniosłam wrażenie że wogóle nie chce słuchać na ten temat, bardzo głupio się poczułam.Od tamtej pory już się nigdy szczegółowo nie spowiadam, tylko ogólnikowo, poza tym poczytałam na ten temat i bardzo wielu księży mówi/pisze aby w tej materii seksualno-małżeńskiej w konfesjonale w szczegóły się nie wdawać, tylko np. antykoncepcję nazywać po imieniu.
    Myślę, że księża mają bardzo rozbieżne zdania w  tym temacie. To jest podobnie jak z częstotliwością spowiedzi - jeden ksiądz zaleca spowiedź co miesiąc a np. Ks. Mieczysław Maliński zalecał co 3-4 miesiące. Różnica jest ogromna, prawda? I tak każdy z tych nauk wybierze co mu bardziej współgra z jego własnym życiem. Nie dajmy się zwariować.
    Podziękowali 1TecumSeh
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.