Ks. Piotr Glas wyklady, konferencje

2456

Komentarz

• edytowano listopad 2017
    krzysztof12 powiedział(a):
    szustak zachwalał   ze sex oralny jest  ok  ale niżej w wypowiedziach   ktoś napisał   Jacek Pulikowski powiedział, że seks oralny  to degraduje człowieka tak jak i seks analny. On ma doświadczenie rozmów z wieloma kobietami a ojciec nie.), żegnam i nie do zobaczenia. Zrobił ojciec z siebie jakiegoś celebrytę.
    Przecież seks oralny to jest sfera tylko i wyłącznie między żoną a mężem, bo to, co odpowiada jednemu małżeństwu to innemu wcale  nie odpowiada. Nie bardzo rozumiem czemu z Twojej wypowiedzi wynika, że niby to kobiety czują się poniżone seksem oralnym? Przecież seks oralny dotyczy zarówno kobiety jak i mężczyzny. Przymusu przecież nie ma ale Kościół też nie zabrania takiej formy pieszczot. Takie sprawy ustalają sobie żona z mężem i tyle.
  • @J2017: "Myślę, że księża mają bardzo rozbieżne zdania w  tym temacie. To jest podobnie jak z częstotliwością spowiedzi - jeden ksiądz zaleca spowiedź co miesiąc a np. Ks. Mieczysław Maliński zalecał co 3-4 miesiące. Różnica jest ogromna, prawda? I tak każdy z tych nauk wybierze co mu bardziej współgra z jego własnym życiem. Nie dajmy się zwariować."

Dokładnie.

Ja kiedyś poszedłem do spowiedzi u siebie w parafii, i ksiądz mi na to: "ja tu nie widzę żadnych grzechów"
    Myślałem że się przesłyszałem, ale nie - ksiądz mi mówi, żebym nie przeginał ze skrupulatnością, bo oni (księża) mają co robić a nie spowiadać skurpulantów. I że moje "grzechy" to są normalne kwestie pracy nad charakterem i ogólnie (tu już moje podsumowanie) zawracanie dupy.

No to poszedłem dwa dni później z tym samym do innego księdza (tym razem do znanego mi, ale nie z parafii) - i ocenił, że sporo złego się dzieje i najwyższy czas poważnie zabrać się za poprawę, bo grzechy są poważne.
  • @TecumSeh chyba każdy z nas ma takie czy podobne doświadczenia...trzeba zatem pracować nad dobrze ukształtowanym sumieniem, tylko jak w takich przypadkach rozumieć posłuszeństwo spowiednikowi? Kogo słuchać? 
    Podziękowali 1mamaw
  • Mnie denerwuje że jak idę do spowiedzi to słyszę często że za dużo od siebie wymagam. Nie uważam że za dużo. Ale się nie będę z księdzem kłócić na spowiedzi. 
  • @TecumSeh No rzuciło mi się w oczy co napisałeś.... bo może jednak rację miał ten pierwszy ksiądz z tym skrupulanctwem, skoro dostawszy rozgrzeszenie Ty za 2 dni kolejny raz idziesz do spowiedzi..... 
    @weronika85 - uważam, że należy słuchać Kościoła w sensie doktryny. To że księża często gęsto sami jej przeczą to inny temat.

@odrobinka W doktrynie Kościoła nie masz niczego takiego jak wymaganie za dużo od siebie. Święty Josemaria Escriva, czy święty ojciec Pio nie znali takiego terminu. Sługa boży abp Fulton Sheen takoż - że o wcześniejszych nie wspomnę.
    Podziękowali 2Barbasia Katia
  • @J2017 gdzie napisałem że dostałem rozgrzeszenie?
    @TecumSeh No przecież napisałeś, że byłeś u spowiedzi. A to wyszedłeś z konfesjonału, bo Ci ksiądz nie pasował? 
  • @J2017 ;: Ksiądz powiedział żebym dupy nie zawracał pierdołami. Poczułabyś się rozgrzeszona?
  • @TecumSeh Czyli stwierdził że Ty nie potrzebujesz spowiedzi, tak? No to teraz  rozumiem. Myślałam, że na koniec spowiedzi udzielił Ci normalnego rozgrzeszenia.  
  • Szczerze mówiąc gdyby nawet, i tak bym się nie poczuł  rozgrzeszony.
    Grzechy u mnie się powtarzają, jeszcze nikt tak do nich nie podchodził.
    Podejrzewam że byś nie uwierzyła co uznał za pierdoły.
  • ks  glass  nie mówi ze  sex oralny  w małżeństwie  jest  ok a poza małżeństwem jet be   
    tylko ogólnie     mówił     ze sex oralny  jest zły  
    Podziękowali 1AgataZi
    Ja bardzo  cenie ks Glasa ale mam z nim jeden problem.  Wielokrotnie powtarza o zranieniach z dzieciństwa i młodości o otwieraniu sie na działanie szatana o skutkach tego w dorosłości. U mnie to prowadzi do analizy różnych  sytuacji z życia i nie wiem co dalej,  jak pytam spowiedników to nie przywiązują do tego wagi może i słusznie ale pewne fakty miały miejsce i nie wiem co z tym zrobić.  
    Nie miałam doczynienia nigdy z okultyzmem i ale w kotekście tego co on mówi są rzeczy na które mogliśmy nie mieć wpływu a jednak zaistniały i nas teraz obciążają. 
    Na ile traktować go jako bezwzględny autorytet. 

Cenie go bardzo że tak mocno szerzy kult Maryji. 
    Podziękowali 3Barbasia J2017 Odrobinka
  • W tej cytowanej przeze mnie konferencji ks. Glass mówi o duchach, które są "doczepione" do pewnych zachowań czy czynności i za nie odpowiadają, a nie o grzechach - co sam kilka razy podkreśla. Ale to chyba jednoznaczne, że coś takiego, co wymienia jest złe.
    Do mnie to przemawia, bo on w praktyce z tym ma do czynienia, a nie tylko tyle co wyczytał czy wymyślił.
    W ogóle mówi z dużym doświadczeniem z egzorcyzmów, czyli z pierwszej linii frontu, ale też z pokorą i bez lansowania się na gwiazdę.

Podziękowali 1Barbasia
    @krzysztof12: "ks  glass  nie mówi ze  sex oralny  w małżeństwie  jest  ok a poza małżeństwem jet be tylko ogólnie mówił ze sex oralny jest zły   "

A inni księża mówią że ok.
    A Kościół doktrynalnie nie wypowiada się na ten temat.

• @krzysztof12 Ksiądz Glas zapewne wyraża swoje własne zdanie na ten temat,  bo w książce O. Knotza, która ma- co ważne- Imprimatur, o tytule "Seks po chrześcijańsku" wyraźnie pisze, że seks oralny w małżeństwie jest przez Kościół dozwolony w ramach pieszczot przed współżyciem i nic w nim złego nie ma. To tak samo jak z npr-można korzystać ale przymusu nie ma. Każdy robi jak uważa czy lubi. 
  • maliwiju, miałam te same odczucia po słuchaniu jego konferencji.
    I jak chyba większość uczestniczących w jego konferencjach, chęć żeby się do niego umówić, bo a nuż może coś się przyplątało i on wiedziałby jak i gdzie szukać i pogonić. To mało realne, ale miałam znajomego kapłana, który zgodził się na spowiedź z całego życia właśnie biorąc pod uwagę wskazówki ks. Glassa. Polecam

• TecumSeh powiedział(a):
    @weronika85 - uważam, że należy słuchać Kościoła w sensie doktryny. To że księża często gęsto sami jej przeczą to inny temat
    No wlasnie przecza sobie wiec tak czy siak wszystko trzeba cedzic. Co do samej spowiedzi nie dziwie Ci sie tez mnie gryzie i uwiera jak cos mi przeszkadza na sumieniu. Ja w ogole ze wzgl na stycznosc z roznymi "cudami" najlepiej sie czuje jak chodze raz na tydz do spowiedzi - w ogole jedna niedziela bez Komuni Sw i nastepna niedziela wolami mnie trzeba ciagnac do Kosciola. I mysle ze czestotliwosc spowiedzi to kwestia sumienia i nie powinno byc sztywnych ram czasowych czy kategorii grzechow

Ja nie slucham tak duzo Szustaka aby znac wszystkie jego wyklady - to co mi nie przeczy  z ogolna nauka Kosciola zachowuje a co mi sie nie zgada wywalam z pamieci. Co do innych co opatrznie zrozumieja - coz jak ktos chce grzeszyc to on i u sw Faustyny znajdzie przyzwolenie. Dziekuje bardzo za linki - jak bede u rodzicow to chetnie poslucham - wszak wiedzy nigdy dosc  -bo tu tylko pakiet w komorce mam i za chwile sie skonczy :) 
    @J2017 tez czytalam u Knotza o sexie oralnym jako rodzaju pieszczot ale wiadomo ze na wszystko potrzebna zgoda obojga. 

• A i jeszcze w temacie pakowania sie w zlo czytalam ks Grzegorza Bacika - zniewolenie demoniczne i tam sa rozne historie ale to raczej duzo wiekszy kaliber przyczyny niz Glas opisuje :)
    @maliwiju: "Ja bardzo  cenie ks Glasa ale mam z nim jeden problem.  Wielokrotnie powtarza o zranieniach z dzieciństwa i młodości o otwieraniu sie na działanie szatana o skutkach tego w dorosłości. U mnie to prowadzi do analizy różnych  sytuacji z życia i nie wiem co dalej,  jak pytam spowiedników to nie przywiązują do tego wagi może i słusznie ale pewne fakty miały miejsce i nie wiem co z tym zrobić. "

Ksiądz Glas jest łebski gość ale popełnia pewne błędy.
    Miesza czasami dwie rzeczy - psychologiczne skutki zranień oraz otwarcie się na szatana.
    Ja nie wykluczam, że on sam dobrze rozróżnia te dwie sprawy, ale tak tłumaczy że wychodzi z tego miks i to taki niedobry. Przydałoby się aby to dobrze rozgraniczył.

Innymi słowy - otwarcie się na szatana to jest AKT WOLI. Nie jest tak, że ktoś Cię zrani - dla uproszczenia powiem "pobije" ale wiemy że o inne zranienia chodzi - a Ty już jesteś "zarażona".
    Tak NIE JEST.
    Ale może być że powstała w Tobie złość, gniew, frustracja itp, itd doprowadzi do Twojego otworzenia się na zło (np zmiany zasad którymi kierujesz się w życiu) a nawet do otwarcia się na szatana w czystej postaci.

Otwarcie się na zło JEST otwarciem się na szatana, tylko nie w sposób bezpośredni. Ale jeśli ktoś akceptuje np oszustwo i jest to część jego kodeksu moralnego - to otwiera się na szatana po prostu. A najczęściej ludzie robią takie rzeczy nie bez powodu, tylko właśnie z powodu wcześniejszych zranień.

W skrajnych przypadkach zranienia mogą doprowadzić do otwarcia bezpośredniego - znałem taki przypadek. Koleś urodził się kaleką (nie skrajnym, niedowład jednej nogi i tyle) ale ciężko przeżył odrzucenie przez rówieśników, dziewczyny, itp. Prosił Boga o uzdrowienie a że nie został wysłuchany - zaczął prosić szatana.

@maliwiju: "Nie miałam doczynienia nigdy z okultyzmem i ale w kontekście tego co on mówi są rzeczy na które mogliśmy nie mieć wpływu a jednak zaistniały i nas teraz obciążają."

No właśnie tak NIE JEST - ale z jego gadania czasem tak wychodzi.
    Grzech jest aktem woli i sorry, ale to siedzi w doktrynie, i to trzeba podkreślić.

@maliwiju: "Na ile traktować go jako bezwzględny autorytet."

Nie ma czegoś takiego - nawet święci kanonizowani mieli swoje teksty które nie wiadomo jak skomentować. Uwielbiają je przytaczać ateiści, jako dowód że "nie tacy święci". Nie rozumieją że my ich lubimy za co innego ;-)

@maliwiju: "Cenie go bardzo że tak mocno szerzy kult Maryji. "

Ano:) On to robi służbowo - jako egzorcysta wie kto komu miażdży głowę ;-)
    Inna sprawa że Maryja to postać najbardziej znienawidzona przez demony - człowiek, a ma taką władzę w Niebie o jakiej szatan zawsze marzył:)

ks. Glas mówi wiele dobrych rzeczy, no ale brak precyzji słowa, czy nawet pewne pomyłki to ludzka rzecz - i naprawdę warto go (jak każdego) filtrować doktryną.

A tego co demony mówią - to w ogóle polecam nie słuchać i on tego też w ogóle nie powinien przytaczać.

Koordynator egzorcystów w Polsce ks Janusz Czenczek mówi o tym jasno i zdecydowanie, ks Gabriel Amorth świętej pamięci - także.

Podziękowali 1Rejczel
  • Nie chcę Was zniechęcać, ale moja bliska koleżanka b.lubiła słuchać tego księdza i skończyła w sekcie. Nie wiem, czy jest jakiś związek między jednym a drugim, może tak się przypadkowo złożyło, ale lepiej być zbyt ostrożnym.
  • No to ja osobiście znalazłabym zdecydowanie więcej powodów do pójścia do sekty po posłuchaniu ww Szustaka. 
    Podziękowali 2Barbasia AgataZi
    @Katia: Nie chcę Was zniechęcać, ale moja bliska koleżanka b.lubiła słuchać tego księdza i skończyła w sekcie. Nie wiem, czy jest jakiś związek między jednym a drugim, może tak się przypadkowo złożyło, ale lepiej być zbyt ostrożnym.

Glasa?
    Oj to raczej przypadek.
    Sądzę że lubiła słuchać ks Glasa bo lubi "duchowe" tematy, a że lubi, to ją omamiła sekta.
    Dlatego (między innymi) ważna jest dobra formacja - czyli to w co wierzymy i dlaczego wierzymy w to właśnie.

A ta w Kościele katolickim ostatnimi czasy leży, kwiczy i puka w dno od spodu.
    W zasadzie należałoby zacząć od prawidłowej formacji księży, zanim się przejdzie do wiernych.
  • jak komuś do sekty po drodze, to ani ksiądz A nie zaszkodzi ani B. nie pomoże. W sobie [rzetworzyć trzeba i oby z sumieniem.
    Podziękowali 4jukaa Agmar AleksandraB Katia
    maliwiju powiedział(a):
    No to ja osobiście znalazłabym zdecydowanie więcej powodów do pójścia do sekty po posłuchaniu ww Szustaka. 
    Bóg chodzi swoimi ścieżkami - znam solidnie nawróconych przez Szustaka :)

Ed. O właśnie, Skatarzyna napisała to, co miałam na myśli. 

Podziękowali 1AleksandraB
  • Ja pisze tylko i wyłącznie o sobie.  

• Ja Szustakowi bardzo dużo dobrego zawdzięczam, Glasowi zresztą też.
    Podziękowali 2AleksandraB Rejczel
  • Ja też.
    Bardzo ostrożnie podchodzę do księży celebrytów, a już szczególnie do tego co mówią.
    MSPANC.
    Podziękowali 1Katia
  • z tego co wiem to wszystkie sekty  odrzucają Maryje  wiec to zapewne  przez czytanie Bibli  
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.