Ks. Piotr Glas wyklady, konferencje

1235

Komentarz

• edytowano listopad 2017
    @TecumSeh Z tego co czytałam to Kościół wiele seksualnych grzechów tłumaczy cytatem o Onanie ale do mnie takie tłumaczenie nie przemawia. Kościół podpina pod ten cytat o Onanie zarówno grzech onanizmu, jak i stosunek przerywany w małżeństwie, jak również seks oralny zakończony poza pochwą kobiety. Trudno to zrozumieć, zwłaszcza jak kobieta jest już w ciąży i ponownie zapłodniona w tym czasie nie będzie tak czy inaczej. 
  • Kościół mówi tyle, że aby seks był godziwy wytrysk powinien mieć miejsce w pochwie. Tyle. I pod tę regułę można sobie już casusować.
    Podziękowali 1aga---p
  • TecumSeh powiedział(a):
    @AgataZi - powiedz koleżance głębokowierzacej, żeby się jeszcze raz zastanowiła w co wierzy. Bo to jest judaizm, a nie katolicyzm.

To osoba wiekowa , bardziej w wieku mamy niż koleżanki i nie mam możliwości dopytania.
    Ale mniejsza o wiek - bardziej chodzi mi o to, że takie coś też na łonie Kościoła Katolickiego pojawiło się, bo ktoś ten rachunek sumienia zredagował, rozpowszechnił, rozpropagował wśród członków Kościoła właśnie.

Zgadzam się, że ujednolicenie i określenie jasnego stanowiska Kościoła jak najbardziej wskazane.
    Dla samych księży zwłaszcza, bo to podważa wiarygodność nauczania, gdy każdy mówi z głębokim przekonaniem, racjonalnie argumentując, a każdy zupełnie co innego.

Problem może się zacząć, jak okaże się, że przyjęta zostanie wersja ks. Glassa ...
    I tu mam prośbę - TecumSeh -kilka razy wspominasz tą listę grzechów jeśli chodzi o seks w małżeństwie, o której mówi ks. Glass cytując to, co w temacie mówią demony. Wiem, że tego słuchałam parę lat temu, ale nie mogę teraz znaleźć gdzie to było. Mógłbyś zalinkować? Chciałam posłuchać całego kontekstu wypowiedzi.

• J2017 powiedział(a):
    @TecumSeh Z tego co czytałam to Kościół wiele seksualnych grzechów tłumaczy cytatem o Onanie ale do mnie takie tłumaczenie nie przemawia. Kościół podpina pod ten cytat o Onanie zarówno grzech onanizmu, jak i stosunek przerywany w małżeństwie, jak również seks oralny zakończony poza pochwą kobiety. Trudno to zrozumieć, zwłaszcza jak kobieta jest już w ciąży i ponownie zapłodniona w tym czasie nie będzie tak czy inaczej. 
    No bo to nie Kościół, tylko niektórzy księża. A inni mają w tej sprawie inne zdanie.
    Staraj się rozróżniać stanowisko Kościoła od stanowiska księży czy zakonników - w dzisiejszych czasach to bardzo ważne. Inaczej jak interpretować sprzeczności między nimi?
    PawelOdOli powiedział(a):
    Kościół mówi tyle, że aby seks był godziwy wytrysk powinien mieć miejsce w pochwie. Tyle. I pod tę regułę można sobie już casusować.
    To też interpretacja bo katechizm dokładnie mówi o godziwości stosunku który nie może być sztucznie ubezpłodniony. Ale ta interpretacja przynajmniej wynika wprost z Katechizmu.
    Podziękowali 1AgataZi
  • @AgataZi - na łonie Kościoła pojawiają się różne rzeczy i to żadna gwarancja prawdziwości. Słyszałaś o koncepcji pustego piekła? Też się pojawiła na łonie Kościoła, tyle że z doktryną jest oczywiście sprzeczna.

Film... Szczerze to w ogóle nie mam ochoty go linkować ani szukać. Nie kieruj się tym co mówią demony. Ponadto dostałem jasny prikaz coby nie czytać ani oglądać nic więcej na ten temat.
    Przepraszam, ale to sprzeczne z zasadami jakie przyjąłem.
    Podziękowali 1AgataZi
  • OT, @TecumSeh, myślisz, że istnieje "podejście zbyt ortodoksyjne" do czegokolwiek? Chyba raczej wykrzywienie ortodoksji stanowi problem.

• @Katia - oczywiście że istnieje.

Przykładem są posty i umartwienia - pisał o tym m.in. św Jan Paweł II. Kiedy post i umartwienie służą doskonaleniu woli i rozwojowi duchowemu, wszystko jest w porządku. Kiedy stają się celem samym w sobie - zaczyna się problem.

I lepiej jest nie dotrzymać postu z przyczyn dajmy na to zdrowotnych niż dotrzymać i zrobić sobie krzywdę.

Podam przykład. W 2002 odbyła się ostatnia pielgrzymka Papieża Polaka do naszego kraju. Nasz, już świętej pamięci, ksiądz proboszcz (którego sam doceniłem należycie dopiero po jego śmierci niestety), powiedział wtedy piękne kazanie - że oczywiście rozumie chęć spotkania z Papieżem, ale niech każdy baczy na własne zdrowie i na to, żeby nie ryzykować niepotrzebnie zdrowiem i życiem, a także nie angażować służb. Bo odmówienie sobie spotkania z Papieżem może być znacznie większą ofiarą niż pójście na nie.

Nie wiem czy przykład dobry, ale co do zasady - otrodoksja jest dobra, o ile nie przesłania faktu, że jest środkiem, a nie celem samym w sobie.
  • Złe korzystanie z postu to wypaczenie, nie ortodoksja :tongue: 
  • Ok, kwestia precyzowania pojęć:)
    Podziękowali 1Katia
  • TecumSeh ok, rozumiem. Dzięki za wyjaśnienie.
    Jak będę miała chwilę to posłucham i pewnie trafię, bo ks. Glassa nie ma aż tak strasznie dużo na youtubie.
    Nie chcę tego słuchać, z jakieś chorej pasji rozkminiania wypowiedzi demonów, tylko chciałam stanowisko ks. Glass poznać, bo może się okazać, że z kontekstu nie wynika że to lista grzechów tylko np. nazwy demonów. A to już nie to samo.
  • @AgataZi - Ok, skoro zamierzasz znaleźć (a nie namawiam) to mam prośbę. Jakbym wyżej coś pokręcił to mnie popraw:)
  • Nie wydaje mi się, żebyś coś pokręcił.
    Z tego, co pamiętam, też wydaje mi się, że mówił, że to są grzechy, ale wolałabym mieć pewność co do jego stanowiska, żeby ew. nie przypisywać mu czegoś czego on nie twierdzi i nie puszczać tego w świat.
    Może to, co tu wyciągnęliśmy osadzone w szerszym kontekście ma trochę inny sens niż nam się wydaje.
    Nie potrafię sobie przypomnieć, bo słuchałam kilka lat temu, "jednym uchem" robiąc przy okazji coś innego i jakoś nie zmotywowało mnie to do wnikania i rozkminiania jakie jest stanowisko ks. Glassa w sprawie seksu w małżeństwie.
    Chyba najlepiej trzeba by jego poprosić o określenie się.
    Bo myśmy go już określili. Być może zbyt pochopnie.
    Teraz to już wiem, że poszukam.

• Taka uwaga na gorąco bo właśnie przesłuchuję sobie jedną z najświeższych konferencji ks. Glassa. Tutaj zaczął mówić o kwestiach relacji seksualnych i wprost przyznał, że to nie jest jego działka, że odsyła do fachowców. Polecił swojego przyjaciela p. Jacka Pulikowskiego.
    Bardzo ciekawie mówi tu też o fałszywych prorokach i o kulcie Maryi.
    Jak ktoś ma ochotę wklejam link:
    https://www.youtube.com/watch?v=qYphC5tcZU0

Podziękowali 1weronika85
  • Widzieliście?
    https://www.deon.pl/religia/kosciol-i-swiat/z-zycia-kosciola/art,32651,komunikat-ws-bylego-egzorcysty-ks-piotra-glasa.html
    Czyżby ks. Glas się komuś naraził?
    Ktoś wie czemu nie jest już egzorcystą?
  • A tu jeszcze jak ładnie mówi o potędze Różańca, zwłaszcza Różańca do granic.
    https://www.fronda.pl/a/ks-piotr-glas-szatan-wsciekl-sie-na-polske,103865.html

• W sumie mocno się naraził i czarnemu, i światu.
    Wielką robotę wykonywał w czasie egzorcyzmów.
    Mocne rekolekcje, nauki, konferencje, modlitwy prowadził.
    I się nie patyczkował. Jak trzeba było to i o fałszywych prorokach wiele razy powiedział. Bez nazwisk, ale może wielu się poczuło wymienionych.
    I Wielka Pokuta, i poparcie dla Różańca do Granic. W ogóle - jak pięknie o Maryi mówił.
    Światu bez Boga nie po myśli.

Podziękowali 3Barbasia weronika85 Rejczel
  • Agmar  to było też w tym linku, który ja podałam.
    Byłam ciekawa czym konkretnie tak się niektórym naraził, że rzecznik musiał prostować.
  • @AgataZi ciekawe co sie stalo ze az tyle portali sie tym nagle zainteresowalo? 
  • Chyba nic, po prostu ktoś mało roztropnie narobił zamętu.  Też kiedyś dostałem do domu coś w rodzaju ostrzeżenia w imieniu jednego biskupa, który potem przeprosił za zamieszanie.
  • Artykul z goscia nie wyjasnia wlasciwie o co konkretnie chodzi, powoduje tylko niepotrzebne insynuacje ktore daja wiecej szkody niz pozytku.
  • edytowano grudzień 2017
    dubel ;)
  • otóż to.
    Ale egzorcystą już nie jest?
  • Ja nie lubiłam go słuchać
    Ale to opinia prywatna , moja osobista , własna

Podziękowali 1Odrobinka
  • AgataZi powiedział(a):
    otóż to.
    Ale egzorcystą już nie jest?
    To zawsze posługa na określony czas.
    Podziękowali 1maliwiju
  • Myślałam, że jakiegoś karniaka za coś dostał.
  • @AgataZi na fb byla dyskusja o tym na ktorejs grupie i podobno sam poprosil o zwolnienie z poslugi egzorcysty
    Podziękowali 1AgataZi
  • edytowano grudzień 2017
    Do każdego kto się publicznie wypowiada można się przyczepić. Co oni Jezusem są by być nieomylni? Czy może jednak zwykłymi ludźmi? Owszem będzie się od nich więcej wymagać, jednakże na miejscu jednego zgorszonego jest pewnie z 10 nawróconych. Trudno mówić, by nie było sukcesu. 
    A może lepiej być pitu pitu krytykantem co ani nie pisknie, bo zaraz ktoś po paluszkach faryzejską linijeczką przywali...
    Jak komu dany kaznodzieja nie pasuje, to niechże nie słucha. Kochajta i robta co chceta, ale żeby robić co chceta kierujcie się nakazem kochajta i będzie git majonez.
    Podziękowali 1Rejczel
  • Ps. A osobiście nagran Ks Glasa unikam jako zem nigdy fanem horrorów nie była. Niestety nigdy nie wiadomo kiedy wyskoczy że smaczkiem nt kudlatego, stąd wolę nie ryzykować.

• Ja ks. Glassa szanuje za jego posluge, za wszystkie nauki, w szczegolnosci za to, ze czczi Matke Boza i tak duzo o Niej mowi. Jestem mu wdzieczna za wszystkie napimnienia i przestrogi i wole sie Czarnego przerazic tu, na ziemi niz zrobic wielkie gały jak kopne w kalendarz.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.