Jak nie jabłko to co, czyli szkolna śniadaniówka zimą

Mimo długiego stażu śniadaniówkowania (9 lat) i obfitości dóbr (teraz 4 śniadaniówki) nadal dostaję depresje zimową na tym tle. Co dokładacie obok buły/kanapki? Zdrowo, tanio i bez długotrwałego przygotowania. Otwieram stawkę: jabłko, gruszka (póki są), suszone jabłka, suszone inne owoce typu żurawina, marchewka surowa, marchewka gotowana (od biedy), gotowe chipsy owocowe lub warzywne (to już drogo), marchewka i pietruszka w talarkach. Co jeszcze??? Kapusty nie zapakuję...
«1345

Komentarz

• Orzechy
    Podziękowali 1celinka
  • Mandarynki dla jednej.  Winogrona dla drugiej. Gruszka dla trzeciego. Marchewka i jabłka są w szkole w ramach programu "owoce w szkole". 
    Podziękowali 1Bea
  • Papryka pokrojona w paseczki, mandarynki, ciastka owsiane z dużą ilością bakalii (domowe), kawałek ciasta marchewkowego, świetnie się sprawdzają koktajle owocowo warzywne (tylko tak wciągają szpinak, jarmuż, awokado, ale to nie do sniadaniowki ;) )
  • Mozna tez ogorek kiszony czy jajko na twardo.
  • surowy ogórek w słupki, marchewka w słupki, jabłko albo gruszka w cząstki, plastry białej rzodkwi
    Podziękowali 1kiwi
  • O. Wpiszę pomysły i od razu dorzucam banana i ciasto dyniowe. Niestety papryka i ogórek są teraz mocno pędzone - odpada przy naszych alergiach.
  • A ja kapustę czasem daję. :)
    Jedna z moich córek (ma to chyba po mnie) lubi pochrupać liście kapusty.
  • w pojemniczek jaglanka na gęsto z bakaliami, albo płatki ryżowe plus rodzynki,
    ciasteczka maślane
    Podziękowali 1Elunia
  • Dobrze, że tylko męża wyposażam w jedzenie do pracy, zawsze termos zupy i pozamiatane. :) Dużo łatwiej z mokrym niż suchym prowiantem. 
  • manna powiedział(a):
    A ja kapustę czasem daję. :)
    Jedna z moich córek (ma to chyba po mnie) lubi pochrupać liście kapusty.
    Tak mi się przypomniało, że kiedy byłam dzieckiem mój dziadek zabraniał mi jeść surową kapustę (ani liści ani głąbia.). Mowił, że brzuch mnie będzie bolał. Ciekawe dlaczego...
  • @anulaczarnula moje dzieci boli brzuch po wszelkiej kapuscie, ja po surowej zgage mam ale ostatnio cos w radio mowili o problematycznym rodzaju wegli ktore jest min w kapuscie czy cebuli. Moze dlatego?
    @mamaa moze kabanosy? Moja corka swego czasu lubiala je na przerwie przegrysc, mlodsza lubiala bardzo migdaly (w calosci) a teraz obie tyl kop bulka z maslem tudziez ogorkiem kiszonym
    @edytam mozesz podac przepis na te ciasteczka?
  • @Agmar ; Ciastka owsiane:
    2 szklanki płatków owsianych
    1,5 szklanki mąki
    2 jajka
    Pół kostki roztopionego masła
    Że 2 łyżki cukru lub miodu lub dojrzały banan,
    0,5 łyżeczki proszku do pieczenia (można pominąć) można więcej lub mniej.
    Orzechy, migdaly, rodzynki, figi, morele, pestki słonecznika, zurawina, daktyle, siemię lniane (w ciastkach najlepiej zmielone) w sumie ze 300 gram pewnie (orzechy czy daktyle rozdrabniam)
    Wszystko wrzucam do miski, mieszam, jak za gęste dodaje troszkę wody, łyżka nakładam na blachę i rozplaszaczam. Piekę do lekkiego zarumienienia w 160 stopniach 8-10 min. Zależy od wielkości i grubości ciasek
    Podziękowali 3Rejczel Agmar ewaklara
  • Moje dostaja jablko najczesciej, ale tez im czasem daje jogurt z platkami i owocami, od jakiegos czasu tez z nerkowcami w takich pojemniczkach
     http://allegro.pl/sistema-pojemnik-sniadanie-lunchbox-lyzeczka-sale-i6998469631.html
    Jogurt na dole z owocem, a platki i inne na gorze. W to mozna tez koktajl do picia wlac, tylko wklad wyjac.
  • Jedna z moich corek lubi miec do szkoly pomidorki koktajlowe. Nosi tez jesienia i zima kiwi, obrane i pociete w grube plastry. Nieraz moje dziewczyny prosza o 'dzien owocowy' i nie biora kanapki tylko robie in do sniadaniowek taka krajanke: jablko w czastki, banan w grube kawaly, kiwi w grube kawaly, pestki granata wydobyte z lupy( z łupy tak naprawdę.... ;)), czastki pomaranczy, grejpfruta. Wiadomo, ze to wszystko nie zmiesci sie na raz do sniadaniowy ale jeden tydzien to, nastepny tamto i nie ma rutyny :)
  • Alez jestescie pracowite. Ja nigdy nie dostawalam nawet kanapko do szkoly (moglam sobie sama zrobic) dzieciom moze i zrobie ale kanapke o jablko do woreczka i juz;d. 

A w ogole moglbyby w tym przedszkolu jeszcze pare lat posiedzieć, calkoem wygodna opcja;)
    Podziękowali 3MAFJa Joannna Elunia
  • Moje nawet kanapek nie noszą. Te starsze. O 10.30 lob 11.00 mają obiad
  • edytowano listopad 2017
    @mamaa Ja mam tylko 2 córki na stanie ale druga wybrednaaaa.... Oprócz kanapek:jabłka, gruszki, mandarynki,  obrana marchewka w całości lub krojona, rzodkiewki-kulki, biszkopty okrągłe, ogórek świeży krojony w talarki, winogrona, ciasteczka typu:Petitki Lubisie, Kubuś nadziany. Musy owocowe w torebkach - tubkach,  deserki mleczne w torebkach-tubkach np. Danio czy Miamu z Biedronki,  serki Danio+łyżeczka do tego, deserki Jogobella Muesli+łyżeczka do tego,inne deserki mleczne+łyżeczka do tego. 
  • U nas w szkole ajent jest nie do przyjecia, nie moge ryzykowac zatrucia dzieci, obiady gotuje i w termos daje, ale jedza ok 14, a starsza ma 2× w tyg zajecia do 17, wiec musi jedzenia miec sporo.
  • @J2017 , czy Ty czytałaś skład tych deserkow, musów, serków? Ani to obok owoców nie leżało, ani obok sera....
  • Moje biorą warzywa pokrojone w slupki albo w wersji mini(marchewki), banan jako bardziej sycący, czasem domowe ciastko jeśli akurat jest. Ale generalnie zdążą wrócić do domu i ogrzać sobie zupę zanim wyjdą na inne zajęcia, więc obfitych śniadań do szkoły nie trzeba. 
  • jukaa powiedział(a):
    @J2017 , czy Ty czytałaś skład tych deserkow, musów, serków? Ani to obok owoców nie leżało, ani obok sera....
    serki maja slaby skład ale musy owocowe maja 100% owoców i nie zawierają cukru. Oczywiści wybranych firm.  Tylko drogie diabelnie.
    Podziękowali 1Bagata
  • jukaa powiedział(a):
    @J2017 , czy Ty czytałaś skład tych deserkow, musów, serków? Ani to obok owoców nie leżało, ani obok sera....
    ani obok misiów :)
    nawet musy owocowe z samych owoców mają dużą koncentrację cukrów, niby natura, ale dużo cukru
  • Czasem kupujemy serki waniliowe Rolmlecz.
    W jednym jest 6 łyżeczek cukru - zapotrzebowanie na cały dzień.
    Podziękowali 4ewaklara Bea tymka chabrowa
  • Moi lubią serek kiri i czasem kupuję taką gotową przegryzkę paluszki solone z  serkiem kiri
    Kanapek nie lubią

Podziękowali 1kiwi
  • Moi dostają kanapki, pokrojone warzywa, owoce różne, czasem takie batoniki ze sprasowanych suszonych owoców.
  • @edytam - dziękuję za przepis na ciasteczka
    Dodałam kakao, bardzo dobre
  • Jaglanka z jogurtem naturalnym i truskawkami z odrobiną miodu zblendowane + banany i starta gorzka czekolada
    Podziękowali 4ola_g Bea Monika73 chabrowa
  • Jabłko, winogrona, chleb z powidłami śliwkowymi. Takie śniadania toleruje moja M. Niestety zero warzyw :(
    Podziękowali 2ola_g Bea
  • Ależ mają dobrze! :)
    Podziękowali 2MAFJa celinka
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.