Jaki materiał na sukienkę kupić?

pomóżcie szyjące kuleżanki :)
Podoba mi się to, ale podejrzanie tanie: http://allegro.pl/wiskoza-galazki-kwiaty-granat-i6828546165.html
I jeszcze to, ale to z kolei za drogie: http://allegro.pl/dzianina-jersey-orient-granat-raport-120-cm-i7064825408.html

Pierwszy raz w życiu będę miała sukienkę szytą specjalnie dla mnie -znajoma zlitowała się i obiecała sklonować moją ulubioną, cokolwiek już spraną, o fasonie którego nie umiałam już nigdzie znaleźć. Chodzi o sukienkę wyjściową, do kościoła, na imprezę etc. Coś rozciągliwego, ale nie nazbyt przylegającego do moich nazbyt pulchnych niestety tu i ówdzie kształtów. Co ja mam kupić, żeby nie przepłacić, ale żeby nie były to pieniądze w błoto wyrzucone? @Malgorzata

«1

Komentarz

• Kwiaty to im się nie spodobają pewnie... :lol: 
  • Znaczy się ja nie szyjąca i modowa ignorantka,ale za kwiaty mi się oberwało kiedyś właśnie to pamiętam...
     Za to podbiję Ci wątek :blush: 
    Podziękowali 1Agnicha
  • Wzorów nie komentuję, ale jeśli chodzi o różnicę w cenie to jest spora, ale zwróć uwagę, że wiskozy 1 szt to 50x140cm, a dzianiny 1 szt to 120x150cm.
    A od strony praktycznej - trudno mówić bez pomacania jaka to wiskoza i jaka dzianina, ale jeśli nie chcesz zbyt przylegającej sukienki to chyba raczej wiskoza. Dzianina będzie bardziej opinać. Tak mi się przynajmniej wydaje.
  • Nie wiem ktory material ale jak sukienka nie na upalne lato, warto wszyc podszewke, bedzie sie ladniej ukladala i nie bedzie przylegala do faldek.
    Podziękowali 1Bea
  • @Wanda, ; jak sukienka ma byc na rozne wieksze okazje to podpowiadalabym Ci klasyke i gladki material, bez wyraznego deseniu lub w desen ale b.delikatny, nie rzucajacy sie w oczy. Dzianine sie milo nosi, bo jest mieciutka ale zdarza sie, ze uwydatnia to i owo, taki juz jej urok.
  • @Wanda, przede wszystkim nie kupuj materiału przez Internet, chyba, że masz szansę pomacać go najpierw stacjonarnie. Na zdjęciu nigdy nie wygląda tak samo, no i nie da sie stwierdzić jakości. Trzeba wziąć pod uwagę, że bawełna ma tendencję do lekkiego kurczenia się w praniu i nieco szybciej blaknie jej kolor więc jako wyjściowa może długo nie posłużyć. Jeśli chodzi o wiskozę, to fajnie się nosi dobrej jakości dzianina wiskozowa. Bardzo ładnie sie układa, jest bardziej lejąca od bawełny. Tkanina to nie wiem. Ogólnie nie przepadam za sukienkami z tkaniny. Gorzej się układają i bardziej marszczą na nieco obfitszych kształtach.

Co do wzoru wolałabym jednobarwną - do tego można zaszaleć z apaszkami, wisiorami, szalami. I dobry krój lepiej widać. juz wzór to jakiś rozmyty, albo delikatny/ drobny, nie kontrastujacy z tłem. Wyrazisty deseń chyba szybciej się opatrzy, znudzi, trudniej go z czymś łączyć no i najczesciej jest mniej elegancki. Ale to oczywiście rzecz gustu, plus fasonu sukienki. Moze pokaz fason tej Twojej ulubionej to będzie łatwiej o konkrety.

• Pokazać nie mam jak, bo sukienka oryginalna leży już u krawcowej. W skrocie: dekolt v, do kolan, taka dodatkowa warstwa na brzuchu, w funkcji maskującej. Chce kupić przez net bo najbliższy polecony mi sklep stacjonarny mam 25 minut jazdy autem, za daleko. Nie macie jakichś ulubionych sklepów online?
  • Ja tam chyba wolałabym podjechać te 25min niż w ciemno kupować. O ile tam rzeczywiście jest wybór. Bo ucięty kawalek materiału chyba nie kwalifikuje się do zwrotu gdyby Ci nie odpowiadał. Ale co kto lubi.
    Podziękowali 4Cart&Pud Wiol Katarzyna Bea
  • Ten granat z border może fajnie wyglądać, ale na materiałach się nie znam, to nie poradzę. 
  • @Wanda ten granat jest fajny ale robi efekt ten wzór bo suknia jest raczej balowa i on wtedy  ( wzór ) wydłuża sylwetkę ale Ty piszesz o sukience do kolan czyli wzór będzie uciety w dość niekorzystnym miejscu nie wysmukli  ;) ;) 

Weź pojedź te 25 minut i przyłóż do siebie tkaninę , która Ci się podoba przed lustrem
    Trochę się odwija ho z belki i zarzuca pod szyję
    Wybierz też taki na który może niekoniecznie chcesz spojrzeć.
    Pomacaj mięsistosć tkaniny
    Jeśli już szyć na miarę to te 25 minut to inwestycja na kilka lat :p

Te kwiatki to do ogródka z kaloszami  ;) :p 
    No chyba że to byłaby spódnica z polkola w zestawie z białą , granatiwą koszulą wysokiej klasy i jakości :) 

Zobacz najwięcej hejtu Marie Zelie dostaje za kwieciste kiecki  ;) 
    Więc kwiatki to do ogródka pielić. 

Granat,  bordo , dobry odcień śliwki , czerwień 
     ja Ciebie widzę w takiej kolorystyce  :) 
    Klasa i szyk. 
     I kup bardzo drogie buty do tego, "robią " całość zawsze :) 

Ten granat  ( z obu tkanin ) na foto wygląda rasowo ale to zawsze trzeba zobaczyć realnie ten kolor bo podrasowują zdjęcia niestety.
    Podziękowali 3Wanda Agax4 Bea
  • A ja tak lubię te kwiatki Marie zelie i cierpię bo oni nie mają fasonów na mnie. Te dekolty w łódkę-  brrr
  • I pogrubiajace spódnice
  • Co to znaczy b drogie buty? Najdroższe jakie miałam kosztowały 70 euro. Jeszcze droższe?? 
  • Jeszcze droższe  :p
    Dwa razy  B)
  • Malgorzata powiedział(a):
    Jeszcze droższe  :p
    Dwa razy  B)
    A cóż to za wyznacznik, że drogie? Najdroższe buty jakie mam to turystyczne i narciarskie. Nadałyby się? Bo cenowo pasuje. ;) Albo jakieś martensy...
    Jakość i fason są istotne nie czy i ile razy droższe... jakieś drobnomieszczańskie to takie.

• I na podeszwie koniecznie naklejki cenę albo nieodklejac ;) 
    Podziękowali 2Bambidu Bea
  • Jak będą miały czerwone podeszwy to możesz sobie darować naklejkę z ceną B)

A propos butów - jakaś masakra jest! W sklepach tylko czarne szpilki (bo sylwester) a mi się marzą szare zamszowe na słupku. Zanabyłam bowiem sukienkę, do której mi będą takie pasować i doopa. Takie, które teraz są wszędzie - na słupku i w cienki szpic z przodu mi się do bólu nie podobają - mają zaburzone proporcje.
    Takich za 5 stów nie kupię, no centuś jestem, ale mi się nie zamortyzują nigdy w życiu ;)

• Latem szare na słupku widziałam w Rylko i u Lasockiego ale akurat szukałam granatowych. Ech... 
    Podziękowali 1Cart&Pud
  • Byłam na kawie u znajomej... Właśnie przyszły do niej kozaczki... Cenę widziałam... Dyskretnie spojrzałam w okno ;) w środku wyć mi się chciało z zazdrości że tyle kasyna buty wydala
    Podziękowali 2Rejczel Bea
  • @ola_g, niestety moje stopy nie wszystkie buty akceptują. Właściwie, trzeba powiedzieć - rzadko które ;)
    Pozostaje mierzyć, mierzyć, mierzyć :(
  • @Cart&Pud zerknij sobie na buty firmy Kotyl. Mam jedne na słupku i jestem bardzo zadowolona. Ceny za szpilki do 300zl. 
    Podziękowali 1Cart&Pud
  • @Malgorzata, pytanie bez złośliwości, jak rozpoznać te wysokie klasy kroju i materiałów? Nie zawsze cena jest wyznacznikiem jakości ....
  • Niech Wam będzie 
    Drobnomieszczańskie , Wasza racja jest bardziej Wasza.

:) :) 
    Podziękowali 1annabe
  • Ale ja pytam poważnie. Np Wólczanka.... Bo fason by jeszcze mógł być, ale materiał nawet pomacany nic mi nie mówi....
  • Czytasz metkę , ale nie mam.na myśli ceny tylko skład 
    @kiwi  , niektóre poliestry mogą być bardzo ok także 
    To jest raczej kwestia szukania tego co nam pasuje i co jesteśmy w stanie zaakceptować 
    Podziękowali 1Monira
  • Jeślibym już szyła, to starałabym się kupić jak najlepszy materiał.  To i tak spory wydatek, a tkanina ma znaczenie. I po osobistym sprawdzeniu.
    Podziękowali 1Joannna
  • A ja mogę Ci polecić @Wanda ta stronę https://www.sklep.textilmar.pl/#

swego czasu z mamą krawcową znalazłyśmy. Moja mama już kilka razy zamawiała tkaniny od nich i sama sobie szyła sukienki, marynarki, spódnice. Zdjęcia oddają fakturę i kolor bardzo dobrze.
    Podziękowali 3Agax4 Wanda isza
  • edytowano grudzień 2017
    Ja textilmar też bardzo lubię, wybór mają bardzo duży, większy niż na stronie. Ale lubię dlatego, że tam akurat mogę zobaczyć i pomacać. Jednak ich kolory mi się często na stronie nie zgadzały z rzeczywistymi i na miejscu wybierałam co innego.
    Podziękowali 1Agnicha
  • o wow! @annabe ale ekstra strona!
    fajnie bo widać od razu jakie jest przeznaczenie danej tkaniny - czy na sukienkę, czy na żakiet itp.
    @Wanda tam na pewno coś znajdziesz :)
    Podziękowali 1Bea
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.