Foteliki tyłem do kier. jazdy - moda czy faktycznie bezpieczniejsze?

13»

Komentarz

• @Malia - a do jakiego wieku Twoim zdaniem dziecko w miarę komfortowo mieści się w foteliku tej marki?
  • @Malia ; jaki masz samochód? Bo mi z tyłu mieszczą się ledwo dwa wąziutkie fotele przodem Jane. Chciałabym kupić RWF zamiast kołyski jak mała wyrośnie, ale nie wiem czy w naszej skodzie fabii to możliwe...
  • @Tola  oczywiscie zalezy od dziecka. Okazuje sie ze chyba przeholowalam z tym radianem. Amerykanska wersja ma rwf do 23kg, ff do 40 kg. Z kolei na allegro pisza ze w 5 punktowym do 25 kg. Moze wersja na Europe sie rozni. Mysle ze trzeba to sprawdzic dokladnie w instrukcji producenta a nie polegac na sprzedawcy allegro. Jezeli chcesz moge zadzwonic do customer service Diono I zbadac sprawe.

a odpowiadajac bezposrednio na pytanie to corka jezdzila komfortowo rwf do 4,5 Roku w radianie a potem do 8 roku ff. Na ostatni rok do 9 lat przesiadla sie w Diono Pacifica ( prawie taki sam jak radian tylko bez "uszu"). Potem booster Diono Monterey. Ale ona drobna jest bardzo.
    Podziękowali 1Tola
  • @Agnieszka88 , radianow uzywam od 9 lat I kilka samochodow bylo w tym czasie. Nigdy nie musialam 3 montowac ale wejdz na strone Diono. Oni reklamuja ze 3 sie zmieszcza z tylu. Zreszta dla mnie wizualnie wygladalo ze I w hondzie accord I w Toyota Camry I w vw Jetta I w Kia ceed sie spokojnie 3 radiany mieszcza. Naprawde waska podstawa.
  • My mamy Diono ściągane ze Stanów i Paweł Kurpicki z foteliki info mówi się się różni na plus względem tych produkowanych na Europę
  • @zapominajka na to wyglada skoro tylko do 25 kg ma byc☹️ A nie Wiesz jaki limit wagowy jest rwf w tych na Europe?
  • a macie rady ktorych rwf na pewno nie kupować bo np. niebezpieczny badziew?
  • Malia powiedział(a):
    @zapominajka na to wyglada skoro tylko do 25 kg ma byc☹️ A nie Wiesz jaki limit wagowy jest rwf w tych na Europe?
    Nie
  • edytowano 9 styczeń
    @Malia @Duduś albo ktoś obeznany z tematem...
    Czym się roznią fotellliki diono radian 5 od diono radian rxt
     i xtsl?
  • @olgal xtsl to starsza wersja radianow. Starsze wersje miały nizsze limity wagowe. Np moj radian xt z 2009 roku ma rwf do 15kg, nowe rxt maja rwf do 23kg. 

Co do radiana 5 sie nie wypowiadam, bo to wersja na europę, nie widziałam tego fotelika, ale zapominajka powołując się na foteli.info mówi, że radiany 5 różnią się na minus od amerykańskich. Chociaż w sumie wizualnie na zdjęciu wyglądają identycznie.

No dobra, weszłam na stronę diono w uk i jest że radian 5 rwf do 25kg, ff też do 25kg. To już dla mnie zupełnie niezrozumiałe. W usa radiany mają rwf 23kg, ff do 90 lb czyli pewnie jakieś 40kg.
    Z tej kategorii fotelikow jest też Diono Rainier w usa, ale on ma dodatkowe wzmocnienie na górze i już 3 się nie da zamontować na tylnej kanapie.

Mam wrażenie że bardziej namieszałam niż pomogłam.

Ja w sumie mam 5 fotelików Diono i bardzo polecam właśnie Radiany i później Monterey w klasie booster, bardzo polecany przez fotelik.info. Śmieszna cena za fotelik tej jakości, zapłaciłam $60.

Ale nawet diono zdarzył się niewypał: booster cambria to straszne badziewie.
    Podziękowali 1olgal
  • I jeszcze: to bardzo solidne foteliki, ciężkie, na stalowej ramie. Trzeba również dokładnie przeczytać instrukcję przed montażem.
    Podziękowali 1olgal
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.