Sztuka inwestowania

Z życzeniami wszelkiej pomyślności w nowym roku,
przypomnienie oczywistości:

http://excathedra.pl/index.php?p=/discussion/10225/izrael/p4

:)@trep&marniok

To com napisał rozwinę:
Rafał napisal(a):
Inwestować należy w dzieci, wnuki, rodzinę, wykształcenie i wychowanie - dzieci i samego siebie - po Bożemu. Wszystko inne się nie liczy. Piszę to do was jako nienajgorszy ekspert i praktyk zarządzania i finansów korporacji.
Wbrew pozorom to com napisał jest pierwotne wobec jakiejkolwiek inwestycji finansowej czy rzeczowej.
Po pierwsze jakakolwiek inwestycja będzie mieć wartość w przyszłości tylko wtedy jeśli ktoś zechce za nią zapłacić, znaczy od nas odkupić. Czyli musi być ten ktoś. Znaczy dzieci i wnuki, znaczy nowi ludzie po Bożemu.
Po drugie jeśli już będzie musi chcieć kupić. Będzie chcieć jeśli będzie mu się chciało żyć i jeśli będzie chciało mu się żyć tutaj, a nie gdzieś indziej. Znaczy to mają być nasze dzieci i wnuki - nasze szerzej znaczy polskie i mieszkające w Polsce. Jeśli do tego to będą katolicy to jest większa szansa że będzie im się chciało żyć i życie przekazywać. A jeśli to będą Polacy to będzie im się chciało żyć tutaj, a nie w UK czy jakiejś utopii europejskiej.
Po trzecie muszą mieć nie tylko chęć, ale i środki aby kupić. Dlatego powinni być wykształceni aby rozumieć zmieniający się świat i sobie w nim radzić. Przypominam że to maja być Polacy i katolicy. Inni może i kupią, ale raczej wykupią aby wywieźć lub korzystać samemu. Jedno pokolenie może i skorzysta z upłynnienia inwestycji, ale potem już obcy. 
Po trzecie muszą chcieć kupić w dobrym celu. Dobrym znaczy wykorzystywać godziwie, nie marnować i chcieć oraz umieć pomnażać. Dlatego muszą być dobrze wychowani. Tylko dobrzy Polacy i katolicy nie dadzą nam zemrzeć z głodu w zapomnieniu nawet jeśli sami nie będziemy mieć już nic materialnego. Powątpiewam w chęć i możliwość dopomożenia polskim emerytom przez emigrantów polskich w USA czy UK. Tym bardziej powątpiewam w to ze strony Niemców, islamskich szejków, Chińczyków, Hindusów itd.
Ot i cała teoria inwestycji indywidualnych oparta na katolickiej nauce społecznej.

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.