Emma Bonino

Kim jest ta kobieta ?
https://pl.wikipedia.org/wiki/Emma_Bonino

A co o niej mówi papież Franciszek ? (ang)
https://www.lifesitenews.com/news/pope-calls-italys-foremost-abortion-promoter-one-of-nations-forgotten-great
http://www.pch24.pl/aborcjonistka-bohaterka--wloscy-obroncy-zycia-zdumieni-pomylka-papieza-,41492,i.html

A co wyczynia kardynał Shonborn ?

Coś niedobrego dzieje się z naszym Kościołem i to już na dużą skalę.
Podziękowali 1apolonia
«134567

Komentarz

• Przecież napisane jest, że doszło do pomyłki.
  • "LifeSiteNews cytuje Lucę Volonte, włoskiego polityka i prezesa fundacji działającej na rzecz obrony życia. Wyraził on przekonanie, iż zwierzchnik Kościoła Powszechnego nie został poinformowany o międzynarodowych dokonaniach Bonino w kwestiach tzw. aborcji i eutanazji. Rozmówca portalu dodał, że lewicowa aktywistka nawet w Egipcie, gdzie prowadziła w dużej mierze szlachetną działalność, propagowała również postawy wrogie życiu. „Papież się pomylił, ale gorzej postąpili członkowie jego Sekretariatu nie informując go jak należy” - stwierdził Volonte".

Z treści tekstu wynika raczej, że to Volonte chciałby, żeby to była pomyłka. Czy było jakieś dementi Stolicy Świętej?
    Podziękowali 2apolonia ewaklara

• Coś niedobrego dzieje się z naszym Kościołem i to już na dużą skalę.
    "Nie trzeba głośno mówić". Jeśli zbije się termometr, to nie będzie wiadomo, czy ktoś ma gorączkę.
  • Niestety jakoś dużo tych pomyłek
  • Szkoda, że na zalinkowanym filmiku nie ma sedna, czyli Zmartwychwstania Pana Jezusa.
    To jest właśnie manipulacja, pokazywanie części wyrwanej z kontekstu.
    Nie chce nikogo ani nic bronić, proszę tylko o czujność w każdą stronę.

Podziękowali 2Cart&Pud ewaklara
  • Kardynał Schönborn jest znany z propozycji komunii dla rozwodników i homoseksualistów. To bardzo postępowy kardynał. To nie jest pierwszy jego "wyskok" nawet jeśli filmik jest bez kontekstu to kontekstu można się domyśleć na podstawie jego całościowych poglądów i postępowania.

• Dobra, @Zbyszek.
    Modlisz się za kardynała? TEGO kardynała?

Nie ma nic gorszego i bardziej przewrotnego, niż domyślanie się czyichś intencji.
    Podziękowali 1Katia
  • edytowano 9 styczeń
    Cart&Pud powiedział(a):
    Dobra, @Zbyszek.
    Modlisz się za kardynała? TEGO kardynała?

Nie ma nic gorszego i bardziej przewrotnego, niż domyślanie się czyichś intencji.
    A po co tu się domyślać? Wychodzą na jaw zamysły serc wielu.
  • Joanna i Bronisław powiedział(a):
     Wychodzą na jaw zamysły serc wielu.
    I nie boisz się? ;)
    Podziękowali 1Joanna9
  • zbyszek powiedział(a):
    Kardynał Schönborn jest znany z propozycji komunii dla rozwodników i homoseksualistów. To bardzo postępowy kardynał. To nie jest pierwszy jego "wyskok" nawet jeśli filmik jest bez kontekstu to kontekstu można się domyśleć na podstawie jego całościowych poglądów i 

Gwoli ścisłości, dla rozwodników żyjących w kolejnych związkach. Myślę że taki skrót myślowy jest często krzywdzący
    Podziękowali 2Ojejuju Katia
  • A co wyczynia kardynał Shonborn ?

Wyczynia ekumeniczne nabożeństwo w intencji homoseksualistów zmarłych na AIDS.

Rozumiem, że byście chcieli siedzieć w solniczce i napawać się swoją słonością, ale jeżeli mamy solić świat, to musimy iść między tych, którzy z solą nie mają nic wspólnego, a nawet ją zwalczają. Chrystus umarł nie tylko za pobożnych katolików, ale i za panią Bonino, Conchitę Wurst i wielu jeszcze gorszych.
  • I ktoś taką " panią Bonino, Conchitę Wurst i wielu jeszcze gorszych" soli? Widać jakieś efekty tego solenia? Pytam bo nie wczytywałam się w linki
  • Dla ścisłości: nie ma Conchity, jest Tom Neuwirth, bardzo dobry wokalista. Jego rodzice są pobożnymi, szanowanymi, pracowitymi ludźmi, angażują się w swojej parafii. Są to katolicy. Tom Neuwirth przyznawał się publicznie do swojej wiary. Podkreślał też, że Conchita to tylko kreacja sceniczna, ponadto już zerwał z tą kreacją. O Kościele nigdy nie mówił źle. Na pewno to przebieranie się za kobietę nie było dobre, ale czy z tego powodu nie wolno mu już nigdy zaangażować się w Kościele?
    Podziękowali 1Katia
  • edytowano 9 styczeń
    A mnie zmartwiło bardzo to, że z początkiem grudnia podano oficjalnie wiadomość co też Papież kazał opublikować w Acta Apostolicae Sedis......Niezła informacja .Czyli oficjalne nauczanie Kościoła na temat Komunii dla cudzołożników uległo zmianie.Szok to mało powiedziane.
    Podziękowali 1zbyszek
  • edytowano 9 styczeń
    Malena mieszasz trochę pojęcia. 
    Może ktoś nie mówił nic złego o Kościele, ale jeśli sial zgorszenie,  to grubsza sprawa.
    Jeśli ten ktoś uważa,  że zrobienie z siebie Conchity to fajny był pomysł, to nie powinien udzielać się publicznie w Kościele. 
    Jeśli żałował tego i jak piszesz zerwał z ta kreacją i się odciął od tego pomysłu,  to ok nie widzę powodu aby nie angażował się w Kościele. 
    Podziękowali 3Malena Gosia5 Katia
  • J2017 powiedział(a):
    A mnie zmartwiło bardzo to, że z początkiem grudnia podano oficjalnie wiadomość co też Papież kazał opublikować w Acta Apostolicae Sedis......Niezła informacja .Czyli oficjalne nauczanie Kościoła na temat Komunii dla cudzołożników uległo zmianie.Szok to mało powiedziane.
    Nie uległo, bo nie mogło ulec. Musiała zajść jakaś pomyłka.
  • edytowano 9 styczeń
    @"Joanna i Bronisław" Pisali o tym również w prasie religijnej,  w Gościu Niedzielnym też.No stało się.
  • @"Joanna i Bronisław" Wiem, że nie mogło. Czyli co? Herezja w oficjalnym nauczaniu Kościoła?
  • Kardynał Schoenborn był też jednym z nielicznych dostojników kościelnych, którzy publicznie i zapraszając do tego dziennikarzy podpisali Europejską Inicjatywę Obywatelską Mama Tata i Dzieci ukierunkowaną na ochronę małżeństwa w opozycji do postulatów ruchu politycznego homoseksualizmu.
    Nie znam całości działań Kardynała i część jego wypowiedzi mnie niepokoi lub budzi wątpliwości, ale uważajmy czy nie krzywdzimy osądem i róbmy swoje.
  • J2017 powiedział(a):
    @"Joanna i Bronisław" Wiem, że nie mogło. Czyli co? Herezja w oficjalnym nauczaniu Kościoła?
    Musiałaś coś pomylić. Inna rzecz, że nie jest to nauczanie nieomylne.
  • edytowano 9 styczeń
    Ale co takiego wg Ciebie pomyliłam? Jeśli jest to tam właśnie opublikowane ,to stało się oficjalnym nauczaniem Kościoła, pisano o tym 6 grudnia 2017, Mówił o tym też jasno kard.Parolin.
  • J2017 powiedział(a):
    Ale co takiego wg Ciebie pomyliłam? Jeśli jest to tam właśnie opublikowane ,to stało się oficjalnym nauczaniem Kościoła, pisano o tym 6 grudnia 2017, Mówił o tym też jasno kard.Parolin.
    Musiała zajść pomyłka. Depozyt wiary jest niezmienny.
  • @"Joanna i Bronisław" http://gosc.pl/doc/4361689.Watykan-Papieski-list-do-biskupow-Argentyny-ws-Amoris-laetitia Nie uważam tego niestety za pomyłkę a raczej za celowe działanie.
  • OlaOdPawla powiedział(a):
    I ktoś taką " panią Bonino, Conchitę Wurst i wielu jeszcze gorszych" soli? Widać jakieś efekty tego solenia? Pytam bo nie wczytywałam się w linki
    Mogę mówić o sobie i swoich efektach. Ale zasada jest ta sama.
    Podziękowali 1beatak
  • W przypadku papieża Franciszka mamy do czynienia z celowym działaniem. Nie można co chwilę się mylić przeginając zawsze w tę samą stronę - czyli w lewo.
    Widzę, że wiele osób nie wierzy, że jest aż tak źle zarzucając mi że się nie modlę. Otóż modlę się i bardzo mi na Kościele zależy, zapewne tak jak wam.

Musimy jednak widzieć co się dzieje. JP II już dawno umarł. W historii było wielu wspaniałych papieży, najwięcej w 20 tym wieku. Teraz papież jest dużo gorszy niż poprzednicy, delikatnie mówiąc,

Podziękowali 2J2017 Gosia5
  • W temacie: Ga 6, 1. Kiedy tylko usłyszałem dziś to Słowo, od razu skojarzyło mi się z naszą rozmową.
  • edytowano 10 styczeń
    A słyszeliście o tym, że wielu naszych biskupów chętnie by przyjęło uchodźców takich jacy są na zachodzie Europy?

„W podejmowaniu problemu uchodźców i ubiegających się o azyl najważniejszym punktem odniesienia nie może być bezpieczeństwo narodowe, lecz jedynie człowiek – mówił podczas Mszy Pasterskiej przewodniczący KEP, metropolita poznański abp Stanisław Gądecki” Pasterka 2017

Mam wrażenie, że ktoś mnie wrabia.
  • Ja akurat uważam, że bezpieczeństwo narodowe jest wyrazem odniesienia do człowieka i ta wypowiedź jest dla mnie nielogiczna. Ale czy muszę się tym ekscytować? W Polsce rządzi Kaczyński, który źadnych uchodźców nie chce.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.