Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Jaką książkę teraz czytacie?

1141517192049

Komentarz

  • edytowano luty 2019
    @beatak, zobaczymy czy się dam porwać ;).

    Do Oriany mam taki plan, ja+herbaty dużo i śpiące dzieci :). Już niedługo, w pidżamach są, ze 30 minut i zaczynam :D.
    Podziękowali 1beatak
  • A ja polecam książkę, która mnie rozwaliła  i wzruszyła do łez, był nawet film na jej podstawie ,,Gwiazdy prowadzą do domu'' Luanne Rice. To książka o kobiecie, która rodzi bardzo chore dziecko i zostaje z tym sama...
  • @monia3 pożyczyłam z biblioteki. 


  • MonikaN powiedział(a):
    A zna ktoś z Was powieści Eleny Ferrante? Ktoś czytał cokolwiek


    Ja czytałam Genialna przyjaciółkę. Czytało się dobrze, czegoś mi brakowało w tej powieści, z braku lepszego określenia brakowało mi chyba okruchu dobra w postaciach. Odebrałam je jako skrajnie chłodne. Możo to sposób prowadzenia narracji. Mimo wszystko zapadła  mi w pamięć.
    Podziękowali 1MonikaN
  • Gosia5 powiedział(a):
    @monia3 pożyczyłam z biblioteki. 

    fajnie - u nas niestety nie ma takiej pozycji
    Podziękowali 1Gosia5
  • Agnicha , a ten pszczelarz to o czym to ?
  • ,,Stulecie winnych'' - saga rodzinna, bardzo polecam.
    Podziękowali 3Monika73 lidia2 Milamama
  • Uwielbiam sagi rodzinne ! Jakieś jeszcze polecacie ?
  • Ja bardzo Kena Folleta, wielkie i grube tomiszcza, wspaniałe! 
    Podziękowali 1Monika73
  • Agnicha powiedział(a):
    Q ja dzisiaj kupilam jeszcze Tajemnice pielgniarek
    Dosc dobrze się zaczyna 
    Tez od razu kupiłam, W czepku skończyłam czytać, ciekawe dosyć. 
  • Do Sawaszkiewicza ostatnio wróciłam. Znowu mi się podoba.
  • Odrobina , a co ten Sawaszkiewicz pisze ?
  • Sf ale osadzone w rzeczywistości. Bo to takie realne sf. Kronika Akaszy cykl 4 tomy.  1 Inicjacja. Spróbuj. Mnie wciągnęła ponownie, choć tam dużo mistyki. Mnie się trochę kojarzy z Marquezem, ale Sawaszkiewicz bardziej współczesny i nie epatuje tak basniowoscia. 
    Podziękowali 1Monika73
  • Czytał ktoś Magię sprzątania? Marie Kondo
  • Widzialam pare filmow na ten temat na YT. Fajne, ale dla kogos, kto nie umie ogarnac swojego/domowego balaganu.
  • Przy malych dzieciach to chyba żadna ksiazka nie pomoże na brak porządku :-) :-) :-)
    Podziękowali 1MAFJa
  • Bez przesady. Moze nie bedzie idealnie, ale nawet jak sie nie ma malych dzieci, albo wcale, to idealnie byc nie musi. 

    Mi sie podoba idea pustego stołu - tzn jak sie nie je, czy jak dzieci nie rysują akurat, to nie powinno na nim nic być. 
    I da się. 
  • Teraz mi sie nie chce, bo szykujemy sie do wyprowadzki, ale rowniez puste blaty kuchenne. Moze zostac to, co sie uzywa kilka razy dziennie, np u nas toster i czajnik elektryczny. I koszyk na owoce. Jakies miksery, roboty kuchenne - do szafek. I zadnych serwetek, wazonikow na srodku stołu... Nie cierpię. A wizualnie to juz balagan. 
  • A to idea pustego stolu u nas zachowana :-) Ale są ciagle jakies kubki na blacie kuchennym, bo kazdy się przyszedl napic i sobie zostawil kubek na potem, zapalcowane okna jak tylko umyje, ciuchy raz ubrane i gdzies tam przewieszone, kibelek obsikany przez malucha co czasu nie ma zeby trafic, bo zabawa czeka. Oj jak przyszedlby jakis bezdzietny w gosci niespodziewanie to az strach.... nie uwierzylby, ze moglo byc sprzatane.
    Podziękowali 3In Spe aga---p Basja
  • Wnuki Jozuego, Pawła Smolenskiego. Świetna, podobnie jak inne książki tego autora. 
    Podziękowali 2Coralgol OlaOdPawla
  • Pozycja obowiązkowa dla tych  których fascynuje Izrael. 
    Podziękowali 1madzikg
  • edytowano luty 2019
    Monika73 powiedział(a):
    Wnuki Jozuego, Pawła Smolenskiego. Świetna, podobnie jak inne książki tego autora. 
    Właśnie dostałam do recenzji :) 
    Muszę najpierw ogarnąć wcześniej jeszcze trzy inne pozycje, ale tę książkę bardzo chętnie przeczytam i zrecenzuję.

    A tak poza tym (bardzo polecam) Piotr Sommer - "O krok od nich. Przekłady z poetów amerykańskich." Jak ktoś lubi poezję i chce poznać amerykańską, to w tym wydaniu ma wszystko i bardzo porządnie wydane i przetłumaczone.
    Podziękowali 2Monika73 AgaMaria
  • ja niestety zostałam zmuszona do napisania magisterki, wię teraz tylko lektura przedmiotu :neutral: , ale "Absurdy....." chętnie przekartkuję.

    Podziękowali 1AgaMaria
  • Jan Rojewski - Ikonoklazm 

    Jeden z najbardziej obiecujących debiutów poetyckich ostatnich lat.
    Polecam fragmenty: http://www.biuroliterackie.pl/biblioteka/recenzje/pierwsi-ludzie-mieszkali-dolinie/
  • aga---p powiedział(a):
    Czytał ktoś Magię sprzątania? Marie Kondo
    @aga---p czytałam jakiś czas temu. Pomogło mi to zmienić myślenie zwlaszcza co do książek i też pozbywać się niepotrzebnych. Trochę wskazówek praktycznych typu pionowe składowanie w szufladzie, trzymanie danego rodzaju rzeczy w domu w jednym miejscu (a nie np. zapas mydła w kuchni oraz w łazience).
  • wiesia powiedział(a):
    aga---p powiedział(a):
    Czytał ktoś Magię sprzątania? Marie Kondo
    @aga---p czytałam jakiś czas temu. Pomogło mi to zmienić myślenie zwlaszcza co do książek i też pozbywać się niepotrzebnych. Trochę wskazówek praktycznych typu pionowe składowanie w szufladzie, trzymanie danego rodzaju rzeczy w domu w jednym miejscu (a nie np. zapas mydła w kuchni oraz w łazience).
    A to masz w kuchni i łazience?
    Ja mam tylko w łazience kilka kostek. 
    Książek się łatwo pozbyć od kiedy są czytniki :)
    Podziękowali 1aga---p
  • Wara od moich książek, azjatycka maniaczko :)
    Czytam "Instrukcję dla pań sprzątających", Lucia Berlin. Opowiadania. Ameryka lat 50-60-70 widziana raczej z dołu drabiny społecznej. Raczej impresje niż akcja. Czasem trudne. Ale lieracko bardzo.
    Podziękowali 1Monira
  •  Łatwo mi pozbywać się gratów, wszystkiego, co nadmiarowe, ale książek bardzo trudno. Robię wszystko, by ich nie wyrzucać i nie oddawać.
    Podziękowali 3wiesia Aniuszka Basja
  • Ja tam zdecydowanie wolę trzymać w ręku książkę, niż czytnik. Ale fakt  książki zagracaja dom. 
  • Monika73 powiedział(a):
    Ja tam zdecydowanie wolę trzymać w ręku książkę, niż czytnik. Ale fakt  książki zagracaja dom. 
    Czytnik lżejszy :).

    U mnie teraz wyboru brak i się odzwyczailam. Książka mi się zamyka, gdy ja położę i to mi przeszkadza ;) 
    Podziękowali 1Monika73
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.