Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Jaką książkę teraz czytacie?

1161719212249

Komentarz

  • pustynny_wiatr powiedział(a):
    @beatak właśnie wczoraj wieczorem sama już zaczęłam Sense and Sensibility.

    Problem z ekranizacjami, że na bank się skupiają na wątkach miłosnych, a mnie to w książkach Austen najmniej interesuje.

    Głębokie portrety psychologiczne i proces dojrzewania postaci,
    obraz epoki,
    społeczeństwo tamtych czasów i ogólnie jako takie
    relacje rodzinne
    wartości
    szlachetność i subtelność pobudek niektórych postaci ukazana w bardzo ciekawy sposób
    nieśmiertelna ludzka natura i te same grzechy popełniane od zarania dziejów

    To są dla mnie najmocniejsze punkty jej książek. Kto się w kim zakocha na koniec, baah, czasami wiadomo od początku książki przecież ;)

    Dlatego nie chcę oglądać ekranizacji, prawie na pewno nie skupia się na tym, co ważne. 

    ale ja ogólnie nie lubię hollywoodzkich produkcji.

    Chociaż czekaj, czy tych ekranizacji nie robili Brytyjczycy?

    Bo to by im dało jakąś szansę ;)

    e:lit.

    Brytyjczycy. Genialny obraz epoki i przedstawienie cech ludzkich, zwłaszcza w serialu ,,Duma i uprzedzenie''.
    Podziękowali 2pustynny_wiatr Ewasz
  • mader powiedział(a):
    Jeśli mowa o serialu z Colinem Firth to jest absolutnie genialny. W ciemno @pustynny_wiatr , nie pożałujesz.
    Całkiem podobała mi się też wersja z Keirą Knightley (film). Dobrze się bawiłam, a też raczej szukam smaczków psychologiczno - obyczajowych.
    Tak, o ten mi własnie chodzi.
    Podziękowali 1pustynny_wiatr
  • @mader @beatak wielkie dzięki! Od tak dawna mam serialowy impas, że chyba spróbuję, dzięki jeszcze raz! :)
  • obejrzałam Dumę pierwszy odcinek- super!
    podlinkujcie, gdzie można obejrzeć całość
  • Czytam teraz Chema Postigo. Niesamowity człowiek. Jak się czyta o jego życiu to od razu wszystko wygląda łatwiej. 

    Podziękowali 2Katanna Joannna
  • U mnie Postigo i Rosa czekają na półce, na razie czytam o rodzicach sw. Tereski i nie mogę skończyć. Kiedy Wy znajdujecie tyle czasu na czytanie???
  • @mamaw, z doskoku, tu kilka kartek tam kilka kartek, trochę wieczorem lub w nocy.
    Dla mnie to jest jeden z moich ulubionych odpoczynkow.
    Podziękowali 1mamaw
  • mamaw powiedział(a):
    U mnie Postigo i Rosa czekają na półce, na razie czytam o rodzicach sw. Tereski i nie mogę skończyć. Kiedy Wy znajdujecie tyle czasu na czytanie???
    Przed snem. Zawsze, choćby się walilo i paliło . 20 minut. 
    Podziękowali 1mamaw
  • A ile książek średnio czytacie w miesiącu / roku?
  • Dużooooo :) 
  • Mi wychodzi gdzieś kilkanaście na rok. Uwielbiam czytać, ale odkąd mam dzieci, ilość przeczytanych książek mi mocno spadła .Umiem czytać tylko wtedy, kiedy jest absolutną cisza, tzn. biorę książkę do ręki tylko wtedy, kiedy dzieci już śpią. 
  • Aniuszka powiedział(a):
    A ile książek średnio czytacie w miesiącu / roku?
    Średnio 2 w tygodniu.
    Podziękowali 1Monika73
  • @mamaw ja czytam czekając w kolejce do lekarzy lub na badania. Poza ciążami to czytam tylko bajki i pismo św. ;)
    Podziękowali 1mamaw
  • edytowano marzec 2019
    Jakoś mam problem z przeliczaniem czytelnictwa na liczbę przeczytanych książek. Teraz czytam równocześnie "Napisane niedawno" Marty Wyki (200 stron, do polkniecia w jeden dzień)  i biografię Herberta (dwa tomiszcza, w sumie prawie 2000 stron, czyli kilka tygodni powolnej lektury). Są książki trudne, które trzeba czytać porcjami, są takie na jeden haps, są cieniutkie i opasłe. Książka książce nierowna 
  • Czytałam mega dużo,ale odkąd czytam wielodzietnych , to książek dużo mniej ;)
  • Ja mam problem z czasem na książkę. Jak zacznę to nie mogę przestać czytać. Dom się wali, a ja wsiąkam. Wracam do żywych dopiero po przeczytaniu całej. Wiem jaka jestem więc rzadziej czytam, nie mam czasu na znikanie.
    Podziękowali 2In Spe Ursa
  • Czytam "Czas umierania. Ostatnie dni życia mnichów".
    W tramwaju przeważnie czytam.
  • "Rodzina Karnowskich" Izraela Singera, starszego brata noblisty. Bdb.
    Podziękowali 3Monika73 kowalka Basja
  • Ja czytałam"Stulecie Winnych ". Dobrze się czyta, wciągająca bardzo.
    Serial nie jest zły ale ksiazkk o wiele lepsza.
    Podziękowali 2Sylwunia Milamama
  • Aniuszka powiedział(a):
    A ile książek średnio czytacie w miesiącu / roku?
    Teraz mało, przed dziećmi jedna dziennie :) a teraz jedna w miesiącu to sukces - nie ma czasu. 
  • Czy ktos ma ksiazke -"Swiatlo gor nie zgaslo" i moglby mi zrobic zdjecie spisu tresci? 
  • Skończyłam tego Singera, zeżarłam 580 stron w trzy dni. Fantastyczna. Narracja taka trochę jak u Manna W Buddenbrokach, chłodna i z dystansem. I też trzy pokolenia, tylko każde w innych warunkach żyje. Bardzo, bardzo ciekawy opis społeczności żydowskiej w Niemczech i USA, od 1900 do późnych lat trzydziestych. 
    Podziękowali 3Monika73 antonina Basja
  • Marcelina - skusiłas mnie. Już szukam :)
  • Czytam dużo, ale malo ambitne książki. Lubię oderwac się od rzeczywistości przy jakimś czytadle. Pod warunkiem, że jest moralnie pozytywne. Z ostatnich powieści polecam Sarah Jio "Jeżynowa zima". 
    Ambitne książki, zwłaszcza bez fabuły i dialogów mi nie wchodzą. Za dużo rozproszeń i zmęczenia. Na razie zostaje przy moim czytelniczym fast foodzie.:smile:  
  • Czytam Ferrante, o tyle mi się podoba, że mogę się bez problemu przemieszczać po miastach z Nią.
    Za dużo agresji w tych książkach, ale to niestety, prawda. 
    Szybko się czyta, zaczęłam w sobotę, a dzis kończę 3 cześć. Jeszcze jedna przede mną.

    I potem wracam do książki o Bracie Elia, kilkadziesiąt stron mi zostało. 


  • Zamówiłam już ale dzięki :)
  • edytowano marzec 2019
    K. Dąbrowski "Dezintegracja pozytywna"
    P. Jaroszyński "Dramat życia moralnego"
    K. J. Maroda "Techniki terapii psychodynamicznej"
    A. Lenczewska "Świadectwo. Dziennik duchowy"

    Chyba nikogo nie zachęcę. :smiley: 
    Ale książki super ciekawe. ;)
    Podziękowali 1In Spe
  • "Trud istnienia" jest cudny
    Podziękowali 1Olesia
  • matka6 powiedział(a):
    "Trud istnienia" jest cudny
    Czeka w kolejce na półce. :)
  • Moze ktos polecic księgarnię intern, ktora najszybciej wysyla książki?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.