Jaką książkę teraz czytacie?

1356713

Komentarz

• A czytaliście Rycerzyka? Również o nieuleczalnie chorym chłopcu

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/219980/rycerzyk

• Zetknął się ktoś z autorką Aliną Krzywiec? Albo zna ją ktoś osobiście? Intrygujące, bo jej czytadło "Tu jeszcze nie raj" jako żywo momentami opisuje........orga...??
  • edytowano 17 styczeń
    Nie ten watek.
    Chyba na prawde nie widze dobrze korzystajac z telefonu... 
  • MamaKredka powiedział(a):
    Zetknął się ktoś z autorką Aliną Krzywiec? Albo zna ją ktoś osobiście? Intrygujące, bo jej czytadło "Tu jeszcze nie raj" jako żywo momentami opisuje........orga...??
    Ale, że co niby opisuje???
  • edytowano 17 styczeń
    No... Ekhm... Różności, nawet jaglanke :smiley:  Musiała tu kiedyś być na orgu albo jest. No nie mam innego wytłumaczenia :naughty: 

E: Chyba ma na celu pisać szokująco. Postaci w "powieści" są naprrrrrawde wnerrrrwajace.
    Podziękowali 1Małgorzata32
  • OlaOdPawla powiedział(a):
    A czytaliście Rycerzyka? Również o nieuleczalnie chorym chłopcu

Coraz ciężej mi się czyta takie rzeczy. A jak ją oceniasz? Czytałaś? Warto?
    No... Ekhm... Różności, nawet jaglanke :smiley:  Musiała tu kiedyś być na orgu albo jest. No nie mam innego wytłumaczenia :naughty: 

E: Chyba ma na celu pisać szokująco. Postaci w "powieści" są naprrrrrawde wnerrrrwajace.
    Bawiąc się w detektywa znalazłam taki wywiad z tą autorką:
    http://dlalejdis.pl/artykuly/tu_jeszcze_nie_raj_wywiad_z_alina_krzywiec

• Przejrzałam. Z wywiadu nie wynika nic, co wynika z książki :wink: 
    OlaOdPawla powiedział(a):
    A czytaliście Rycerzyka? Również o nieuleczalnie chorym chłopcu

Coraz ciężej mi się czyta takie rzeczy. A jak ją oceniasz? Czytałaś? Warto?
    @MamaKredka nie czytałam, ale autorka to (dalsza) znajoma ze studiów. Krzyś zmarł ze trzy lata temu, mają córeczkę teraz, zupełnie zdrową. Widziałam świetne recenzje książki, Ania też blog prowadzi, ale już chyba na trochę inne tematy.
    Podziękowali 2Agnicha MamaKredka
  • @MamaKredka, wstaw jakis cytat z książki, się porówna z orgiem.
    Przejrzałam. Z wywiadu nie wynika nic, co wynika z książki :wink: 
    W sumie...pisanie o jaglance o niczym nie świadczy  :D

A o npr-rzeteż było? ;)
  • Było :smiley: i wątek z jakimś "forum" był :naughty: 
    Nie mam książki przy sobie.
    Było :smiley: i wątek z jakimś "forum" był :naughty: 
    Nie mam książki przy sobie.
    O forum skupującym rodziny wielodzietne 
  • Skupujacym nie :wink: ale skupiającym tak. Wiem, gUpi słownik.
    Czytałaś, @hipolit ?
    Podziękowali 1hipolit
    Skupujacym nie :wink: ale skupiającym tak. Wiem, gUpi słownik.
    Czytałaś, @hipolit ?
    Tak
  • I?... Org, no bo co nie? Taki przerysowany
  • edytowano 18 styczeń
    No taka "dziwna" ta książka 
    jak napisaliście tu o niej, to tak mi się skojarzyło jak tu nie raz padało pod adresem którego z forowiczow ze przyszedł, poruszył tematy "wrażliwsze" dlatego ze pewno pisze jakies artykuły do gazet, na portale oczerniające forum, ludzi z forum 
    no i znalazłam w pdf i do 5 rano czytałam 
    Jest takie przerysowanie, ale ( będąc na forum ileś lat) tez można w książce znaleźć rzeczywiście wątki które i tu poruszane.
    w książce jest o rodzine której zabrano dzieci ( noe pamietam nazwiska książkowej rodziny ale od raz po pierwszym poruszeniu tego tematu miałam skojarzenie z P.Bajkowskich) i było w książce tez ze na forum skupiającym rodziny wielodzietne rozgorzała wtedy ostra dyskusja 

edit bo mi urwało 
    i ze ona- książkowa Eryka, udzielała się na forum nie po linii forum a i w kontrze do wpisów męża. 
    Podziękowali 2MamaKredka Małgorzata32
  • No, "Kwiat kalafiora" skonczylam. Teraz "Opium w rosole"  :) Genowefa Bombke/Sztompke/Lompke/Zombke/Trompke/ przychodzi na obiadki. Jestem juz przy tym, jak Maciek Ogorzałka jest zakochany w Matyldzie a Kreska cierpi...
  • Skonczylam Wande.
    Jestem w trakcie 'W ogrodzie pamięci'.
    Podziękowali 1AgaMaria
  • @Monika N - Łukasz Wierzbicki dla dzieci jest rewelacyjny moim zdaniem ! Te Chiny to "Machiną przez Chiny" .Jest Jeszcze "Dziadek i niedzwiadek". A "Afryka Kazika" to jedna z moich ulubionych książek dla dzieci :)
    Podziękowali 2AN_3 Felicyta
  • @hipolit daj linkę do tego pdf-u.
  • Skończyłam "Nieznane więzi natury" a teraz czytam "Zawolajcie położną". wcześniej jeszcze czytałam książkę o Tonym Haliku - ciekawa postać i ciekawa książka :) Wykorzystuję karmienia i prezent od męża, czyli Kindle'a :)
  • Monika73 powiedział(a):
    @Monika N - Łukasz Wierzbicki dla dzieci jest rewelacyjny moim zdaniem ! Te Chiny to "Machiną przez Chiny" .Jest Jeszcze "Dziadek i niedzwiadek". A "Afryka Kazika" to jedna z moich ulubionych książek dla dzieci :)
    Wiem, @Monika73, czytam kolejny raz Afrykę, mam już na ebooku własną dla dzieci. A z biblioteki pozyczylam wersję dla doroslych.
    Maszyną przez Chiny aktualnie czytamy.

No to jeszcze Niedzwiadek, dzięki!
    Podziękowali 1Monika73
  • edytowano 27 styczeń
    Czytam kilka ale lekkiego szoku dostałam kiedy w bibliotece odkryłam książkę mojego dobrego kolegi z przedszkola Łukasza ;)
    Super się czyta Bajki że zrozumieniem i konfiturka
    No i jeszcze czytam Piekne życie... 
    Bibliotekę nam zamknęli na kilka miesięcy więc wykorzystałam ten fakt 
  • "Autobiografię" bp Romaniuka i "Słownik warszawski" O.Budrewicza. Nie powinnam, bo obiecywałam sobie, ze nie tknę nowych książek, póki nie skończę na blogu z 2016 :weary:  No ale cóż :wink: 
  • @uJa a co masz na myśli pisząc ze szału nie ma o tej książce o Jurku..? 

Ja czytam aktualnie Beskidzkie rekolekcje  <3

a zapytam warszawiaków- nie ma ktoś takiej książki ? 
    https://wydawnictwo.niepokalanow.pl/mobile/pl/p/Trzy-okresy-zycia-wewnetrznego-wstepem-do-zycia-w-niebie-Reginald-Garrigou-Lagrange-OP/106
  • Wyjasnialam stronę wczesniej. Pisana jest pseudojezykiem 5 latka, co chwile są tlumaczone pojecia (jasne dla doroslego) itd. 
    Podziękowali 2annabe maliwiju
  • Dzięki, nie zdążyłam zerknąć. 
    Mnie akurat poruszyła ta książka. Może dziecinna jestem  ;)

zamowilam tą Na koniec świata. Dzięki @kowalka !
  • Elunia powiedział(a):
    @hipolit daj linkę do tego pdf-u.
    https://docer.pl/doc/nx0151e
    Podziękowali 1Elunia
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.