Jaką książkę teraz czytacie?

145791013

Komentarz

• Ja znów czytam książkę babci. Niestety się kończy. Bardzo mało mam książek które czytam.. Jak piszecie co czytacie to się zaspalam ale zapału nie starcza żeby zdobyć to jakoś... I pewno znów skończę babci to zacznę ziele na kraterze.. Potem może anie lub szatę... Ostatnia nowość to noce i dnie w szpitalu w ciąży z trojaczkami... Bardzo mnie się podobalo
  • Czytam eseje o Sienkiewiczu i różnych tematach powiązanych z jego postacią i twórczością.
  • Szukam ciekawej, zbeletryzowanej biografii sw Pawła Apostoła. No wiecie, cos jak Listy Nikodema ale historycznie czasy początków Kościoła (Dzieje Apostolskie).
  • edytowano 20 marzec
    Ursa powiedział(a):
    Szukam ciekawej, zbeletryzowanej biografii sw Pawła Apostoła. No wiecie, cos jak Listy Nikodema ale historycznie czasy początków Kościoła (Dzieje Apostolskie).
    "Święty miecz" Jan Dobraczyński, ale nie jest taka wybitna jak "Listy Nikodema"

i jeszcze - może być ciekawsza - "Posłaniec Króla", Louis de Wohl
    Podziękowali 1Ursa
  • @MAFJa , a co to za książka? Twojej Babci ?
  • Skonczylam Stefano Ardito "W granicie i lodzie", zaczelam pamietnik Amundsena z wyprawy na biegun poludniowy. 
  • Annapurna Maurice Herzoga 

I dziś ten himalaizm to w sumie bułka z masłem jak czytam Herzoga to jestem pełna szacunku 
    Oni zaczynali od robienia map i poznawania terenu bo w tamtych latach nawet tubylcy nie znali dokładnie tras gdyż dla nich te szczyty były święte i tam się po prostu nie wchodziło i w sumie nie chodziło.

Podziękowali 1Pompejanka
  • Pisałam kiedyś. Na przestrzeni wieku. Życie na wsi mojej rodziny na przestrzeni wieku parę pokoleń wstecz... Wsie wokół Torunia. Kończy się po wojnie drugiej światowej. 
    Podziękowali 1kiwi
  • Poleccie cos lekkiego ale nie glupiego nie historycznego i nie strasznego (zeby mi sie nie snilo potem) ide do biblioteki to moze bym cos pozyczyla;)
  • Biore sie za: Dzisiaj trzeba wybierac ks Glasa
  • Polecam "Życie codzienne polskich klasztorów żeńskich w XVII-XVIII w.: siostry M. Borkowskiej. To się tylko wydaje, że ciężka. Czyta się lekko, momentami człowiek leży ze śmiechu... a przy okazji dostaje się kawał porządnej wiedzy historycznej.
  • Czytam jeszcze równolegle 

I boję się snów Półtawskiej .

Ciężka książka więc dawkuję 
  • A propos siostry Borkowskiej: "Oslice Baalama" ktos czytal? Kupic? Pozyczyc?
  • uJa powiedział(a):
    Poleccie cos lekkiego ale nie glupiego nie historycznego i nie strasznego (zeby mi sie nie snilo potem) ide do biblioteki to moze bym cos pozyczyla;)
    "Bezsenność w Tokio" M. Bruczkowskiego będzie idealna ;)
    Podziękowali 1Wanda
  • No i masz.. Skończyła się babci książka ziele na kraterze nie mam w domu. Źle bardzo
  • Gdzies tu byla polecana ksiazka J Mateckiego "Co wy ... wiecie.o Rosji". Wlasnie skonczylam. Znakomita. 

Dzis przyszlo " 12 rules for life" J. Petersona, tego slynnego psychologa z Kanady.
    Zobacze, jego mini wyklady,.wywiady (do znalezienie na.YT) sa ciekawe.
  • "Lata rozłąki" nawet fajne.To jest powieść ale dzieje się w realiach historycznych czyli w komunistycznym NRD i potem po upadku muru. Drugi raz czytałam.
  • Maleo, urodzony by się nie bać. Fajne
  • Przeczytałam dzisiaj "Dziecko w śniegu" Włodka Goldkorna. Robi wrażenie. O życiu polskiego Żyda , urodzonego już po zagładzie i jak go to ciągle dotyczy. Jak szukał swojego miejsca w życiu , kraju do zamieszkania .
  • Niekoszernie, znów sobie przeczytałam "Historyka" E.Kostovej ;) Za to w tym tygodniu, w ramach rekolekcji ostatniej szansy (bo mnie franca wyłączyła z obiegu w normalnym terminie) - kazania św.Augustyna na Ewangelię wg św.Jana :) Zaczęłam w wakacje, tyle że z tego trzeba robić notatki, więc odpuściłam.
  • Ja pochłonęłam wręcz polecaną tu przez @Malgorzata "Spod zamarzniętych powiek" Adama Bieleckiego. Naprawdę się świetnie czytało :) Dzięki :)
    Podziękowali 1Malgorzata
  • Ja tez wlasnie skonczylam Bieleckiego- jednym tchem sie go czyta :) @Malgorzata dzieki za polecenie !
    Podziękowali 1Malgorzata
  • Zaczynam "Drogę zwycięzców" ks. Marka Dziewieckiego - to o metodzie 12 kroków.
    Podziękowali 1Laf2011
  • O, muszę zajrzeć, kiedyś założyłam wątek o 12 krokach, ale nie rozwinął się szczególnie :(
  • póki co przeczytałam tylko wstęp, w którym x Marek zachwyca się tą drogą, zachwala i mówi, że to wielki skarb dany nam od Boga :)
  • Czy ktoś z Was może pożyczyć mi Lord of the flies W. Goldinga? Chodzi mi tylko o wersję angielską? 
  • Betty Mahmoody Tylko razem z córką - bardzo polecam, polknęłam w 3 dni. O żonie muzułmanina,która po długich latach w USA wyjechała z nim i córką na 2 tygodnie do Iranu... mimo swoich obaw, że nie będzie mogła wrócić.
  • Są jeszcze 2 części i film.
  • Przeczytalam juz na nowo dobry kawal Jezycjady: Klamczuche, Ide Sierpniowa, Pulpecje, Noelke, Dziecko Piatku, Nutria i Nerwus a teraz bede sie zabierac za Corke Robrojka( brzmi to srednio ;)).  W miedzyczasie przeczytalam pamietniki i inne pisma z getta Janusza Korczaka, Dobranoc Auschwitz - wspomnienia ostatnich zyjacych wiezniow tego obozu i Sprawiedliwi Wsrod Narodow Swiata - Rodzina Ulmow, wspolautorstwa Mateusza Szpytmy.
  • Ja się wzięłam za Dzieje Polski prof Nowaka. Dla mnie super się czyta.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.