potrzebne lekarstwo dostepne na Ukrainie

Czy ktoś wybiera się na Ukrainę (albo zna kogoś kto tam bywa) i miałby możliwość kupienia lekarstwa dla mojego męża to byłabym bardzo wdzięczna.
Jedyny preparat, który mu pomaga wycofano z Polski.
Trzy lata temu bez najmniejszego problemu kupiliśmy go bez recepty w kijowskiej aptece ale już zostały jedynie opary w pudełku.
A przy jego pracy siada gardło regularnie 2-3 razy w roku.... i mamy problem...
Chodzi o aerozol wziewny

BIOPAROX spray 10ml

Komentarz

• @joachm - a jesteście pewni, że ten lek pomaga? To był onegdaj dość głośny przekręt. Producent Bioparoxu rzucił go na rynki pozafrancuskie w momencie, gdy ten lek został uznany we Francji za nieskuteczny, a wręcz szkodliwy.
    Jeśli masz pewność, że mężowi służy, to tę samą substancję czynną w takiej samej dawce ma Locabiosol produkowany w Niemczech i ponoć dostępny bez trudu w Polsce zachodniej.

Podziękowali 3joachm Agnicha Bridget
  • Mam pewność że na niego działa :) jak użyje od razu przy pierwszych objawach "utraty głosu". Bez tego dwa tygodnie  co najmniej zabawy a tak trzy dni i w pełni zdrowy...
    Dzięki za informację poszukam tego co podałaś bo sama jak szukałam odpowiednika to nic mi nie wyskakiwało.
    Rozpacza mi chłop do kilku dni, że się skończyło praktycznie....
  • @Isako ; - ale piszą tam, że nie mają na składzie.
    Podziękowali 2Isako joachm
  • No niestety z tym Locabiosolem wyskakuje mi zasadniczo tylko jakaś niiemieckojęzyczna apteka (a języka nie znam, boję sie zaakceptować jakiś regulamin co go  nie rozumiem) i chcą prawie 80 zł za wysyłkę. W Czeskiej był ale brak w ofercie 
  • Ponoć w 2016 r. zalecono wycofanie z rynku UE wszystkich preparatów zawierających fusafunginę (to jest właśnie substancja czynna z Bioparoxu i Locabiosolu). Może być problem, żeby to dostać. Jak nie zapomnę, to zapytam szwagra, co bywa w Niemczech, czy mógłby to nabyć.
    Podziękowali 1joachm
  • Zapytaj proszę. Acz może ktoś o tę Ukrainę jednak zawadzi  bo tam przecież nadal regulacje unijne nie sięgają ...
  • Niedawno rozmawiałam z pediatrą moich dzieci o tym specyfiku i stwierdzila że podstawą niedopuszczenia w Pl byla kasa. 

W Czechach, na Słowacji i z tego co piszecie na wschodzie i zachodzie jest dostępny. 

Więc może taki zły nie jest ;) 

Na mnie działał fenomenalnie, ratowal w początkach anginopodobnych
    Podziękowali 1joachm
  • Mam znajomą, która co kilka miesięcy jeździ w sprawach biznesowych na Ukrainę. Jak to może poczekać i nie znajdziesz nikogo szybciej, to ją poproszę.
    Podziękowali 1joachm
  • Jak nie trzeba na już to mogę poprosić bratową by w Niemczech kupiła. Bywa tam dośc regularnie.
    Podziękowali 1joachm
  • Bardzo bym prosiła. To nie jest bardzo pilne bo właśnie teraz jest na końcówce leczenia a te problemy wracają mu cyklicznie co kilka miesięcy. Myślę, że mamy więc czas na spokojnie. 
    Podziękowali 1Basja
  • a mozesz mi napisać konkretnie nazwę leku, który chcesz?
    Podziękowali 2joachm Bea
  • Bioparox sprey 

lub Locabiosol sprey

Podziękowali 1Basja
  • jutro napiszę co ustaliłam :)
    Podziękowali 1joachm
  • Mam bardzo miłą pacjentkę z Ukrainy, myślę, że nie byłoby problemu z zakupem. Jeżdżą co jakiś czas do rodziny. Mogę zapytać kiedy będą
    Podziękowali 2joachm Bea
  • Basja jutro się obiecała zapytać a jeżeli się nie uda ustalić to Aga85 poproszę o rozmowę z tą Panią :)
  • @Cart&Pud a mogłabyś poprosić o zakup dwóch-trzech opakowań dla nas? Nie wiem co kosztuje ale mogę zaluczkować plus fatyga.
    Jedyny środek co trzymał w ryzach moje zatoki.
    Podziękowali 1Cart&Pud
  • Podpięłabym się pod prośbę @joachm ; Dziewczyny. O ile można
  • Jutro zadzwonię i zapytam, kiedy znów jedzie.
    Podziękowali 1Bea
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.