Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Migrena

2»

Komentarz

  • Moja 3 w tym miesiacu.
    Leżę I nic nie mogę.
    Od nocy się zaczęła I ciągle wymioty.
    Podziękowali 1AgaMaria
  • Na takie zwykłe bóle głowy kiedyś radziła nam pielęgniarka, żeby zanim się weżmie tabletkę wypić coś gorącego, najlepiej rosół jak nie ma to gorącej herbaty, wody, bo to zciąga krew do żołądka i zmniejsza się ciśnienie w głowie i może pomóc. Od tego czasu zawsze tak robię+wyspanie się.
    Podziękowali 1matka-Olka
  • Migrenie czasem towarzyszą problemy z widzeniem. Widziałam błyski, kółka żarzące itp. Ktoś mi powiedział, że też tak miał i w czasie takiego ataku udał się pilnie do okulisty i miał bardzo wysokie ciśnienie w oczach. Mocno ponad normę.
    Moje oczy teraz się uspokoiły, ale widzę, że problem może się nasilać właśnie w czasie uporczywego bólu głowy.
    Podobno, jak się ma okazję, warto to ciśnienie w gałce ocznej skontrolować właśnie podczas takiego ataku migreny.
    W galeriach handlowych czasem mierzą u optyka z sieci salonów optycznych.

    Tyle, że jak głowa naprawdę boli, to są myśli typu nie ruszajcie mnie. A co dopiero gdzieś jechać.

    Generalnie obserwuję, że ból głowy się nasila na przykład przy silnym nasłonecznieniu, albo tam, gdzie jest duszno, głośno i kolorowo. Patrz takie zatłoczone centrum handlowe albo przegrzane i duszne miejsce pracy.
    Podziękowali 1Bridget
  • Prochów przeciwbólowych nie biorę. Wiem, że ból głowy czasem taki jest, że tylko jęczeć i modlić się, żeby minęło itp.
    Czasem mimo bólu udaje się usnąć i ten ból troszkę się zmniejsza.


    Na szczęście to rzadko. A teraz jest chłodno, to już zupełnie minęło. Do tego cały dzień jestem w luźnych ciuchach, sporo piję wody itp. jest naprawdę super.
  • Z migreną kojarzy mi się to uczucie siekiery wbitej w środek głowy albo właśnie taki ból połowy głowy, też ból oka/oczu. 
    Zauważyłam, że jak na przykład solidnie przewieje, zmarznę, to zaczyna się taki uporczywy ból zatok, który trochę się łączy z migrenowym.

    Ale migreny mam naprawdę rzadko tak mi się wydaje.
    Podziękowali 1Bridget
  • Także ten. Ciepły berecik na głowę, butelkę wody pod pachę, luźna suknia na grzbiet i w Polskę idziemy panie i panowie  :D.
  • Latem kapelusz i ciemne okulary trochę przeciwdziałają bólom głowy.
    Ból głowy może się na przykład rozhuśtać, gdy jest takie migające światło, na przykład przy jeździe samochodem oślepia światło słoneczne.
  • Patrzę na datę i faktycznie od tego czasu nie miałam tego bólu.
    Trafiłam do dr.Rafało w Gdansku.
    Popatrzył zważył na dwoch wagach i odrazu postawił na kręgosłup.
    Ustawił aż trzeszczało chrupało .
    Dwa tygodnie pozniej cos poprawił i jak ręką odjął.
    Dał zalecenia.
    I jest dobrze!
    Podziękowali 1AgaMaria
  • A ja od doby mam okropną migrenę, nerwobóle, dolegliwości gastryczne. Ale kiedy popatrzę za okno na to wietrzysko, to się nie dziwię!
    Ale już jest troszkę lepiej.
    Podziękowali 1Bridget
  • No tak...od tanntego czasu mialam duzo mozliwosci by ją miec jednak dała spokój.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.