Sposób na bolące pęknięcia

Czy macie jakieś sprawdzone sposoby jak szybko wygoić bolące, dość głębokie pęknięcia pojawiające się na opuszkach palców?
Jakieś skuteczne, szybko działające kremy, maści, sposoby domowe?
Nie cierpię w kuchni i przy sprzątaniu używać rękawiczek i taki finał...

Komentarz

• Moja mama stosuje na to żyworódkę.
    Podziękowali 1AgataZi
  • Kremy z dużą ilością mocznika.

Podziękowali 2Bea AgataZi
  • Dzięki!
    A żyworódkę to jak? Po prostu rozgnieść liść i sokiem posmarować, okład z listka zrobić, tak?
  • Kupiłam ostatnio w Rossmanie krem dla dzieci Derma Eco Baby. Po każdym zmoczeniu rąk używam i po 2 dniach była niesamowita poprawa, a nic mi nie pomagało :)
    Podziękowali 2madzikg AgataZi
  • Sok z żyworódki, mogę jutro dopytać bardziej szczegółowo
    Podziękowali 1AgataZi
  • Wysuszona skóra rąk, to też brak witaminy E ,A lub witamin z grupy B. Warto więc w takiej kryzysowej sytuacji włączyć suplementację i porządny krem z mocznikiem, albo gliceryną szczególnie na noc. 

Podziękowali 1AgataZi
  • Z tego co wiem tak objawia się niedobór cynku. Mi w każdym razie suplementacja bardzo pomaga. Niestety Zincas Forte jest od paru lat na receptę. A on naprawdę skuteczny, bywało, że juz po pierwszej dawce przestawało boleć potem szybko się goiło. Bez recepty jest Zincas, ale on kilka razy słabszy, trzeba dużo brać, żeby efekt uzyskać.
    Podziękowali 1AgataZi
  • Akutol taki preparat w sprayu działa jak plaster trudno zmywalny ale przyspiesza regenerację skórek i skóry (zawiera witaminy)
    Maść z witamina A plus E lub kapsułki z witamina i wmasować płyn jaki w sobie maja
    Maść nagietkowa
    Dieta bogata w witaminę B lub witamina b complex
    Podziękowali 1AgataZi
  • Maść nagietkowa od bonifratrow - na pękającą skórę. Tania, bardzo skuteczna, tłusta. Czasem po jednorazowym użyciu już pomaga. 

Podziękowali 1AgataZi
  • @AgataZi polecam Ci goraco tlusty krem z witamina A o nazwie RetimAx 1500. Rewelacja! Zeszlej zimy strasznie mnie uczulil plyn Ajax do czyszczenia, plus do tego kilka razy zapomnialam ubrac rekawiczek na mroz i to, co mi sie stalo ze skora dloni to bylo istne pieklo!!! Sucha, popekana skora, ktora krwawila na kostkach przy nawet najmniejszym naciagnieciu. Cierpialam bardzo. Nie pomagaly mi zadne dzieciece kremy ani rozne odmiany norweskiej Neutrogeny....Wszystkie te specyfiki tak strasznie mnie piekly, ze z bolu mialam ochote wejsc na lampe.
    Poszlam do kolezanki spisac zadanie dla chorej El. Zobaczyla moje dlonie, poszla bez slowa do szafki z lekarstwami i przyniosla mi dwa rozne lecznicze kremy na dlonie. Jednym posmarowalam jedna dlon a drugim druga ;) Ten jeden zaczal mnie piec i szczypac jak cho...a a drugi wlasnie nie. To byl wlasnie ten Retimax 1500. Kupilam go sobie i na noc nalozylam gruba warstwe i nalozylam rekawiczki. Ogromna ulga. Po kilku dniach stosowania zapomnialam o problemie. Sprobuj!

• Albo zwykły z wit.A i foliowe rękawiczki ze stacji benzynowej :) 
    Żaden naj, naj krem do rąk tyle nie zdziała co grubo nałożony krem z wit.A i foliowe ręlkawiczki.
    Podziękowali 2AgataZi Rejczel
  • Krem z wit. A ale wcześniej zanabyć krople witaminy A+E i wcierać w dłonie po kilka kropel przed nałożeniem kremu.
    Wyleczyłam tak pękające pięty na wakacjach w Hiszpanii. Słońce, plaża, SŁONA woda a ja z ranami na piętach :(
    Podziękowali 1AgataZi
  • Dzięki Wam wszystkim za cenne rady <3
    Lecę więc po zakupy :).
    Wczoraj trafiłam też na taki artykuł, może komuś też się przyda, sporo tego, co pisałyście też tam jest:
    http://www.domzdrowia.pl/artykul/jak-uporac-sie-z-pekajacymi-opuszkami-palcow-1107
    Przyznam, że ten Akutol albo Acerin brzmi ciekawie, na noc to co polecałyście, a na dzień żeby zabezpieczyć i nie zepsuć efektów z nocy, któryś z tych dwóch specyfików tam polecanych i mogło by być skuteczne.
    http://www.domzdrowia.pl/produkt/akutol-spray-elastyczny-opatrunek-ochronny-60-g-68274
    http://www.domzdrowia.pl/produkt/acerin-protect-plyn-na-pekajace-stopy-i-dlonie-8-g-42614

Podziękowali 1Agnicha
  • Rekawiczki koniecznie bo skorze potrzeba troche czasu bez detergentu aby odbudowac warstwe ochronna
    Podziękowali 1AgataZi
  • @AgataZi bardzo dobry preparat Akutol 
    Podziękowali 1AgataZi
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.