Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Odznaczenia dla matek wielodzietnych

2»

Komentarz

  • Moja praprababcia dostała odznaczenie za to, że 10(albo coś około tego) jej synów poszło do wojska.
  • edytowano luty 2018
    @matuleczka - jak się domyślam, ktoś (jakaś instytucja) te panie nominował. I nie przypadkowo właśnie te panie, a nie inne. Nikt by nie nominował do odznaczenia matki bandy nierobów i przestępców.
    Podziękowali 1Katanna
  • Tylko że czasem to nie wina matki, że dzieci się staczają. Oraz nie w pełni zasługa, że dzieci wspaniałe.  Także odznaczenie za zasługi dzieci uważam za bezsensowne.  Dlatego nie interesuje mnie, kim są dzieci odznaczonych matek. Ilość dzieci i działalność społeczna bardziej. Również jako inspiracja dla mnie. 
     
  • Marianna Popiełuszko też została odznaczona 
    "W 2006 prezydent Lech Kaczyńskiza wybitne zasługi w działalności na rzecz przemian demokratycznych w Polsce, za osiągnięcia w pracy zawodowej i społecznej, odznaczył ją Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski"
    Nie wiem czy wykonywała jakąś jeszcze pracę poza rolnictwem, ale mi jej podejście do życia bardzo imponuje. I sumienność właśnie w prostych rzeczach. 
    Podziękowali 2Monira maliwiju
  • Ja tam bym sobie też dała medal 
    A co  :D
    Podziękowali 2WandaB manatta
  • edytowano luty 2018
    Z tego co doczytalam to jedna z tych odznaczonych mam ma 13 dzieci - to jest ogrom pracy :) te co pytają czemu te mamy - czemu nie ktos inny itd co zrobiliście by ten ktos inny był dostrzeżony i odznaczony ? Wystarczy dowiedzieć sie co i jak następnie pójść do wójta lub burmistrza przekonać go ( bo to najcześciej ktos musi taka osobę do odznaczenia zgłosić ) by daną osobę zgłosił i podać uzasadnienie (czemu akurat ta osoba) i wtedy jest szansa ze odznaczona bedzie osoba której wg Was sie należy - wystarczy zakasać rękawy i do roboty ( zamiast  marudzić czemu dostały matki wielodzietne) - pisze to jako dobra radę serio bez złośliwości :) po prostu zróbcie cokolwiek by było po waszej myśli 
    Podziękowali 1Gosia5
  • Jedna z mam powiedziała Prezydentowi, ze przjmuje ten krzyż w imieniu wszystkich zwykłych matek, które przyjęły z radością trud macierzyństwa, bo sama jest taką zwykłą matką 
  • czujmy się wyróznione :) 
  • Ja tam zamiast odznaczenia wolałabym więcej zrozumienia na co dzień.

    Podziękowali 1ewaklara
  • Ale nikt nic zamiast nie proponuje. :-) 
    Podziękowali 1Sylwunia
  • Ja czekam na Virtuti Militari,  codziennie mężnie walczę z bałaganem i czasami wygrywam.
  • Tak zdecydowanie mi się należy,  bo skoro moimi działaniami doprowadziłam do umycia podłogi w kuchni to 10m2,  posprzątałam blaty i umyłam szuflady to przyczyniłam do zwiekszenia porządku na terenie Rzeczpospolitej,  co sie przekłada na zwiększenie spokoju u obywateli.  Spokojny obywatel wygeneruje statystycznie mniej konfliktów.  A zatem czekam. 

    Może odkurze jeszcze.... 
  • edytowano marzec 2018
    https://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=tBNuqsE2ugY

    opis pod filmem:
    Jak to jest być mamą dziesięciorga dzieci? Jak przekazywać wiarę w czasach postprawdy? Jak sprawić, by dla dzieci wiara była fundamentem ich życia? Anna Wardak, współorganizatorka konferencji "Moc wiary - przekaż dalej" wyjaśniała, co robić, kiedy dziecko nie chce iść do kościoła i jak wychować swoje dzieci w wierze. - Do wychowania trzeba podchodzić w sposób proaktywny, nie tak że reaguje się na pożary, które wybuchają tu i ówdzie i latamy z wiaderkiem i gasimy, ale po prostu trzeba to wychowanie planować , trzeba traktować je jako pewien projekt - mówiła Anna Wardak - Nadrzędną zasadą jest miłość - dodawała

    Podziękowali 3madzikg monia3 jan_u
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.